خانه | خبر | اخبارایران

لغو نمايش آخرين ساخته رخشان بنی‌اعتماد

جمعه, 1391-08-12 14:59
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

نمايش فيلم "قصه‌ها"، آخرين ساخته رخشان بنی‌اعتماد، کارگردان ايرانی که قرار بود برای نخستين بار به نمايش درآيد به دلايل نامعلوم لغو شده است.

 

به گزارش منابع خبری ايران، فيلم "قصه‌ها" آخرين ساخته رخشان بنی‌اعتماد قرار بود برای نخستين بار به صورت محدود در دو سئانس، ساعت ۱۴ و ۱۶ امروز جمعه ۱۲ آبان‌ماه در پرديس سينمايی قلهک تهران به نمايش گذاشته شود اما نمايش اين فيلم به دليلی که تاکنون اعلام نشده لغو شده است.

 

پيش از اين، رخشان بنی‌اعتماد، نهم آبان‌ماه از اکران آخرين اثر خود خبر داده و گفته بود: "نمايش اين فيلم شايد همين يک بار اتفاق بيفتد."

 

جمال ساداتيان، تهيه‌کننده سينما و مدير پرديس سينمايی قلهک در اين زمينه به خبرگزاری کار ايران (ايلنا) گفته است: "فيلم مجوز لازم را گرفته بود و هماهنگی لازم نيز شده بود اما به دلايلی به ما اعلام شد که فيلم فعلاً به نمايش در نيايد."

 

وی ابراز اميدواری کرد که در آينده نزديک اين فيلم به نمايش گذاشته شود.

 

رخشان بنی‌اعتماد در واکنش به لغو نمايش آخرين ساخته خود با استفاده از ديالوگی از فيلم "قصه‌ها" با انتشار يادداشتی اعلام کرد: هيچ فيلمی، هيچ وقت، تو هيچ کُمُدی نمونده، بالاخره يه روز، يه جايی ديده می‌شه. چه سازنده‌اش زنده باشد، چه مرده…

رخشان بنی‌اعتماد در واکنش به لغو نمايش آخرين ساخته خود با استفاده از ديالوگی از فيلم "قصه‌ها" با انتشار يادداشتی اعلام کرد: "هيچ فيلمی، هيچ وقت، تو هيچ کُمُدی نمونده، بالاخره يه روز، يه جايی ديده می‌شه. چه سازنده‌اش زنده باشد، چه مرده…نمايش فيلم «قصه‌ها» را لغو کردند."

 

فيلمنامه "قصه‌ها" را رخشان بنی‌اعتماد با همراهی فريد مصطفوی نوشته است و امير اثباتی به‌عنوان طراح، کوهيار کلاری مدير فيلمبرداری، يداالهی نجفی صدابردار، سپيده عبدالوهاب تدوينگر، مهرداد میرکيانی چهره‌پرداز، اميرحسين قاسمی صداگذار، نوا روحانی مدير توليد، حبيب رضايی مشاور کارگردان، با رخشان بنی‌اعتماد در اين فيلم همکاری کردند.

 

بنی‌اعتماد، فيلم "قصه‌ها" در سال ١٣٩٠ ساخته و تهيه‌کنندگی آن نيز بر عهده خود وی بوده  است.
گلاب آدينه، فاطمه معتمدآريا، مهدی هاشمی، محمدرضا فروتن، باران کوثری، پيمان معادی، نگار جواهريان، فرهاد اصلانی، عاطفه رضوی و صابر ابر از جمله بازيگران اين فيلم هستند.

 

بنی‌اعتماد "خون‌بازی" را در سال ١٣٨٥ ساخت و پس از آن تا ساخت فيلم"قصه‌ها" در سال ١٣٩٠ فيلم سينمايی را جلوی دوربين نبرد اما در اين مدت مستند "حياط خلوت خانه خورشيد" را در سال ١٣٨٨ و يکی از اپيزودهای "کهريزک چهار نگاه" را  نيز دو سال پيش مقابل دوربين برد.

 

رخشان بنی‌اعتماد که از معترضان به نتايج دو سال پيش انتخابات بحث برانگيز رياست جمهوری ايران بود، با همکاری مهناز محمدی مستند "ما نيمی از جمعيت ايران هستيم" را پيرامون مطالبات زنان در انتخابات رياست جمهوری در سال ١٣٨٩ ساخت.

 

باران کوثری، دختر رخشان بنی‌اعتماد نيز از مدتی پيش با محدوديت در انجام فعاليت سينمايی و هنری روبه‌رو شده است. چندی پيش اجرای نمايش "خشکسالی و دروغ" به نويسندگی و کارگردانی محمد يعقوبی در شيراز به دليل حضور اين بازيگر لغو شد.

 

همچنين گفته می‌شود فيلم سينمايی "خسته نباشيد" نيز به دليل نداشتن پروانه ساخت و ممنوع شدن تصوير باران کوثری به‌عنوان يکی از بازيگران حاضر در اين فيلم از سوی مسئولان توقيف شده است.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما