خانه | خبر | اخبارایران

نتانياهو اطلاعی از "توافق ايران و آمريکا برای مذاکره" ندارد

دوشنبه, 1391-08-01 17:59
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

بنيامين نتانياهو، نخست‌وزير اسرائيل نسبت به گزارش‌هايی که از توافق ايران و آمريکا برای گفت‌وگوی بی‌واسطه با يکديگر خبر می‌دهند، اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت، اگر چنين گفت‌وگوهايی انجام شود، تنها ايران زمان بيشتری خواهد خريد.

 

به گزارش نشريه اسرائيلی جروسالم پست، نتانياهو روز يکشنبه، ۲۱ اکتبر (۳۰ مهر) گفت: "اسرائيل اطلاعاتی درباره اين تماس‌ها ندارد و من نمی‌توانم تأييد کنم که چنين چيزی رخ داده است."

 

او در ادامه گفت، تهران به واسطه گفت‌وگوهای خود که با گروه ۱+۵، شامل ايالات متحده، بريتانيا، فرانسه، چين، روسيه و آلمان انجام داده، زمان بيشتری برای پيش‌برد برنامه هسته‌ای خود يافته است.

 

نتانياهو افزود: "تنها در يک سال گذشته که اين گفت‌وگوها ادامه يافته، ايران هزاران کيلوگرم اورانيوم را غنی‌سازی کرده است و من دليلی نمی‌بينم که آنها در صورت انجام گفت‌وگو با ايالات متحده نيز برنامه خود را به همين شيوه ادامه ندهند."

 

نتانياهو گفت، جامعه جهانی بايد خيلی شفاف از ايران بخواهد که برنامه غنی‌سازی اورانيوم را متوقف سازد و تمام اورانيوم غنی‌شده خود را از کشور خارج کند

نشريه نيويورک تايمز هفته گذشته گزارشی منتشر کرد که از توافق ايران و ايالات متحده برای انجام مذاکرات بی‌واسطه خبر می‌داد. اين گزارش اما با تکذيب مقامات ايران و آمريکا مواجه شد.

 

نيويورک تايمز نوشته بود، ايران می‌خواهد اين گفت‌وگوها پس از انتخابات رياست جمهوری آمريکا در شش نوامبر انجام شود و اين که چنين توافقی حاصل ارتباطات گسترده مخفيانه ميان دو طرف بوده است که به آغاز دوران رياست جمهوری اوباما بازمی‌گردد.

 

تونی ويتور، سخنگوی کاخ سفيد اين گزارش را تکذيب کرد و گفت: "اين صحت ندارد که ايالات متحده و ايران برای انجام گفت‌وگوهای بی‌واسطه يا هر نشست ديگری پس از انتخابات آمريکا به توافق رسيده‌اند."

 

علی‌اکبر صالحی، وزير امور خارجه ايران نيز روز يکشنبه در يک کنفرانس خبری گفت: "گفت‌وگوهای هسته‌ای با گروه ۱+۵ ادامه می‌يابد و به جز اين، ما هيچ گفت‌وگويی با ايالات متحده نداريم."

 

گروه ۱+۵ از ماه آوريل تاکنون سه بار با مقامات ايران مذاکره کرده، اما اين مذاکرات هيچ پيشرفتی نداشته است.

 

نتانياهو گفت، جامعه جهانی بايد خيلی شفاف از ايران بخواهد که برنامه غنی‌سازی اورانيوم را متوقف سازد و تمام اورانيوم غنی‌شده خود را از کشور خارج کند.

 

او افزود: "به نظر من بهترين راه برای متوقف ساختن برنامه هسته‌ای ايران ترکيبی از تحريم‌های سفت و سخت و گزينه نظامی است."

 

نتانياهو همچنين گفت: "در هر صورت، تا زمانی که من نخست‌وزير اسرائيل هستم، اسرائيل به ايران اجازه نخواهد داد که به توانايی هسته‌ای نظامی دست يابد."

 

ايران همواره اتهام تلاش برای دستيابی به سلاح هسته‌ای را رد کرده است. 

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

نژادپرست تروریست و دروغگو

ظاهرا بده و بستان و پيغام و پسغام در رابطه با حفظ اسد وحزب اله لبنان و دادن تعهد از پاسداران قدس در مورد دخالت کمتر در عراق و افغانستان پس از خروج آمريکا و واردات گندم و...انتخابات آمريکا .ادامه داشته ؟!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما