خانه | خبر | اخبارایران

انتقاد از بودجه ۷۰۰ میلیارد تومانی مجلس

یکشنبه, 1391-07-30 20:23
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران از افزایش بودجه مجلس از ۱۷۰ میلیارد تومان به ۷۰۰ میلیارد تومان انتقاد کرد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن کامران نماینده اصفهان بامداد امروز یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۱ در جلسه علنی در مجلس در نطق میان دستور خود ضمن تاکید بر لزوم کاهش هزینه‌های جاری مجلس از هزینه‌های گزاف، تجمل‌گرایی و امتیازات ویژه مسئولان و مدیران سه قوه در ایران انتقاد کرد.

 

کامران در نطق میان دستور خود با انتقاد از صداوسیمای جمهوری اسلامی گفت: "آیا حتی یک‌بار تلویزیون نشان داده است که این سه قوه مرام‌شان عوض شده است؟"

 

نماینده اصفهان با طرح این سئوال که "چرا باید وکلای مجلس حج مستحبی بروند؟" ادامه داد: "حج تنها یکبار واجب است، برخی این استدلال را برای حج هر ساله خود می‌آورند که روحانی کاروان هستند."

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران در ادامه با تاکید بر لزوم کاهش هزینه‌های مجلس از افزایش بودجه مجلس که در سال گذشته حدود ۱۷۰ میلیارد تومان بود و امسال به ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است انتقاد کرد و گفت: "مجلس نباید به بودجه‌های خود اضافه کند، مجلس نباید به بار هزینه‌های دولت اضافه کند."

 

حسن کامران، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران در ادامه با تاکید بر لزوم کاهش هزینه‌های مجلس از افزایش بودجه مجلس که در سال گذشته حدود ۱۷۰ میلیارد تومان بود و امسال به ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است انتقاد کرد و گفت: "مجلس نباید به بودجه‌های خود اضافه کند، مجلس نباید به بار هزینه‌های دولت اضافه کند."

حسن کامران با تاکید بر آن که "باید از سفرهای غیر ضروری داخلی و خارجی خودداری کرد"، از سران سه قوه در ایران پرسید: "آیا یکبار مقامات سه قوه اعلام کردند که در مسافرت به خارج از کشور ارز ماموریتی دریافت نمی‌کنند؟"

 

اظهارات جنجالی حسن کامران با واکنش نایب رئیس اول مجلس ایران همراه شد و حسن ابوترابی فرد در واکنش به این اظهارات گفت: "بیان این مطالب از هر تریبونی بدون تبیین درست آن آثار منفی خواهد داشت."

 

ابوترابی فرد معتقد است که افزایش هزینه‌های مجلس مربوط به "پروژه‌های عمرانی" است که این موضوع سبب خواهد شد تا "از هزینه‌های مجلس در ادوار آینده" کاسته شود.

 

این اظهارات نایب رئیس اول مجلس ایران در حالی بیان شد که بامداد امروز تارنمای جهان‌نیوز نزدیک به علیرضا زاکانی نماینده مجلس در گزارشی از اهدای یک دستگاه خودروی پژو پارس به هر یک از نمایندگان خبر داد.

به گزارش جهان، همچنین در حاشیه جلسه علنی روز چهارشنبه ۲۶ مهر در قسمتی از راهروهای مجلس كارت سوخت به نمایندگان تحویل داده شده است.

 

مجلس شورای اسلامی در دوره نهم  ۲۸۶ نماینده دارد و هم اکنون قیمت خودروی "پژو پارس" در بازار ۳۲۰ میلیون ریال (۳۲ میلیون تومان) است.

 

یكی از نمایندگان مجلس که تارنمای جهان نیوز از ذکر نام وی خودداری کرده در این زمینه گفته است: "من خودرو نگرفتم، اما ظاهرا مجلس برای اینكه قسمت موتورپل را تعطیل كند، تصمیم دارد تا به همه نمایندگان یك خودرو تحویل دهد تا تردد آنها با همین خودرو صورت گیرد."

Share this
Share/Save/Bookmark

حق السکوت ميدهند تا نقش گوسفندي را حفظ کند. در همه جا فقط يک حقوق ثابت ميدهند و نماينده حق ندارد از هيچ شغل ديگري در آمد داشته باشد.

بیکاری.فقر,اعتیاد,رانت خواری,پارتی بازی.بی عدالتی و.... خانواده ای به ندرت پیدا میشه که مشکل نداشته باشه. خیلی ها هر روز آرزوی مرگ میکنن. حالا نماینده ها پژو جایزه دریافت میکنن. کوفتتون بشه. همشون مفت خورن

چون میخوان موتور پل رو تعطیل کنند ، باید پژو پرشیا بدن بهشون ؟ یعنی این نماینده ها که فقط 100 میلیون هزینه ی رهنمسکن میگیرند و ماهیانه چندین میلیون حقوق میگیرن ، هیچکدام ماشین نداشتند که حالا مجلس بهشون ماشین داده ؟ فرق اینا با بقیه ی مردم چیه ؟ والا ما که نفهمیدیم .

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما