خانه | خبر | اخبارایران

سخنگوی قوه قضانیه: بازدید احمدی‌نژاد از زندان اوین به مصلحت نیست

یکشنبه, 1391-07-30 19:21
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه در واکنش به درخواست محمود احمدی‌نژاد برای بازدید از زندان اوین، انجام آن را به "مصلحت" ندانست و این تقاضا را دارای "شائبه سیاسی" خواند.

 

محسنی اژه‌ای که ظهر امروز یکشنبه ۳۰ مهرماه ۱۳۹۱ در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد با اشاره به نامه رئیس دولت برای بازدید از زندان اوین گفت: "با توجه به شرایط خاصی که امروز در آن هستیم و با توجه به اولویت های اصلی کشور به خصوص مسائل اقتصادی باید هم و غم خود را برای رفع این مسائل بگذاریم و حواسمان به مسائل اصلی باشد."

 

سخنگوی دستگاه قضایی این موضوع را از جمله "مسائل فرعی" دانست و گفت که "نباید ذهن خود را به آن معطوف و با این مسائل خود را مشغول کنیم".

 

وی گفت که رئیس قوه قضائیه پاسخ نامه محمود احمدی‌نژاد را داده است، اما "هر کاری باید بر اساس مقررات انجام شود".

 

دادستان کل کشور، با تاکید بر اینکه "بازدید از زندان دارای ضوابطی خاص است" اعلام کرد: "از اول انقلاب هر کسی که می‌خواست از هر زندانی بازدید کند بر اساس ضوابط و اقتضائات این بازدید انجام می‌شد و تاکنون بازدیدی برخلاف ضوابط انجام نشده است". محسنی اژه‌ای با اعلام اینکه "تاکنون در سطح رئیس جمهور کسی چنین تقاضایی نداشته است"، گفت: "مسئولان بلندپایه باید خود را ملتزم به قانون بدانند."

دادستان کل کشور، با تاکید بر اینکه "بازدید از زندان دارای ضوابطی خاص است" اعلام کرد: "از اول انقلاب هر کسی که می‌خواست از هر زندانی بازدید کند بر اساس ضوابط و اقتضائات این بازدید انجام می‌شد و تاکنون بازدیدی برخلاف ضوابط انجام نشده است".

 

محسنی اژه‌ای با اعلام اینکه "تاکنون در سطح رئیس جمهور کسی چنین تقاضایی نداشته است"، گفت: "مسئولان بلندپایه باید خود را ملتزم به قانون بدانند."

 

وی خواستار "آرام نگهداشتن فضای جامعه شد" و گفت: "با توجه به اینکه نزدیک به زمان برگزاری انتخابات هستیم توصیه می کنیم کشور را آرام نگهداریم. البته ممکن است اقدام یا حرف کسی در هر زمانی بازتابی داشته باشد."

 

اژه‌ای با اشاره به زمان باقیمانده از عمر دولت دهم ادامه داد: "حدود هفت سال و خرده‌ای از دوره ریاست‌جمهوری ایشان گذشته و در طول این مدت تقاضایی نشده بود، اما اکنون که در ماه‌های پایانی دوره دهم یکی از منتسبین آنها در زندان هستند، ممکن است شائبه سیاسی ایجاد کند که چرا اکنون و چرا از زندان اوین بازدید شود و حتی اگر در این زمینه مصلحت‌اندیشی داشته باشیم در این شرایط مناسب نیست."

 

سخنگوی قوه قضائیه گفت: "ممکن است ذهن مردم به این سمت برود که اکنون مگر مسئله اصلی بازار، گرانی، کنترل ارز و تحریم نیست؟"

 

بامداد امروز خبرگزاری جمهوری اسلامی ايران (ايرنا)، از ارسال نامه محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران به آيت‌الله صادق لاريجانی، رئيس قوه قضائيه برای بازديد از زندان اوين خبر داد.

 

درخواست احمدی‌نژاد از قوه قضائیه برای بازدید از زندان اوین پس از آن صورت گرفت که علی‌اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای وی و مدير عامل خبرگزاری دولتی ايرنا به اتهام "توهين به رهبر ايران"‌برای گذراندن يک سال حبس، به زنندان اوين منتقل شد.

Share this
Share/Save/Bookmark

کجای دنيا بازديد زندان ممنوع است ؟
آنهم توسط ريس جمهور حتي اگر قلابي باشد؟!

حالابذارين بره ببينه...مگه چي ميشه؟؟؟؟؟؟؟؟

بازدید رئیس محترم جمهور آقای دکتر محمود احمدی نژاد از زندان اوین خواست مردم ایران است و ملت بی صبرانه و مشتاقانه منتظر اعلام برنامه های رئیس جمهور و بازدیداز زندان ها بخصوص زندان اوین و اعلام نتایج بازدید هستند .

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما