خانه | خبر | اخبارایران

محمود احمدی‌نژاد خواهان بازديد از زندان اوين شد

یکشنبه, 1391-07-30 10:21
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران در نامه‌ای به آيت‌الله صادق لاريجانی، رئيس قوه قضائيه خواهان بازديد از زندان اوين شد.

 

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ايران (ايرنا)، احمدی‌نژاد در اين نامه نوشته است: "اطلاع داريد که بازديد اينجانب از زندان اوين برای روز دوشنبه ۱۷/۰۷/۹۱ برنامه‌ريزی و روز يکشنبه ۱۶/۰۷/۹۱ از طريق وزير محترم دادگستری به آن قوه محترم اعلام گرديد. پس از ساعتی ايشان اعلام کردند که مسئولين قوه قضائيه می‌خواهند که اين بازديد به روزهای آينده موکول گردد."

 

وی خطاب به آيت‌الله لاريجانی افزوده است: "دستور فرماييد در اسرع وقت هماهنگی لازم جهت اين بازديد معمول گردد. "

 

يک روز پيش از اينکه محمود احمدی‌نژاد اين نامه را به آيت‌الله لاريجانی بنويسد، علی رازينی، معاون حقوقی قوه قضائيه ايران گفته بود: "مگر روسای جمهور قبلی زندان می‌رفتند؟"

 

احمدی‌نژاد پس از آنکه علی‌اکبر جوانفکر، مشاوری رسانه‌ای و مدير عامل خبرگزاری دولتی ايرنا به اتهام "توهين به رهبر ايران"‌برای گذراندن يک سال حبس، به زنندان اوين منتقل شد؛ درخواست بازديد از زندان اوين را مطرح کرد.

وی گفته است: "جای رئيس‌جمهور قوه مجريه است و بايد کارهای اجرايی را انجام دهد. زندان‌های کشور نيز زير مجموعه قوه قضائيه است و هرکس بايد کار خود را انجام دهد. "

 

علی رازينی گفت رئيس قوه قضائيه مخالف بازديد احمدی‌نژاد از زندان اوين نيست، اما "هر موضوعی بايد دارای ضابطه و قانون باشد. "

 

به گفته وی"اگر کسی می‌خواهد از زندان بازديد کند، بايد قواعد آن را هم رعايت کند چرا که زندان مقرراتی دارد."

 

احمدی‌نژاد پس از آنکه علی‌اکبر جوانفکر، مشاوری رسانه‌ای و مديرعامل خبرگزاری دولتی ايرنا به اتهام "توهين به رهبر ايران" ‌برای گذراندن يک سال حبس، به زندان اوين منتقل شد، درخواست بازديد از زندان اوين را مطرح کرد.

 

هفته گذشته نيز غلامحسين محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائيه در واکنش به بازديد احتمالی احمدی‌‌نژاد از زندان اوين برای ملاقات با علی‌اکبر جوانفکر گفت: "سازمان زندان‌ها ضوابط و مقررات دارد و زندان دارای بازداشتگاه موقت و دائمی است."

 

به گفته اژه‌ای، "آن‌هايی که بازداشت موقت هستند حتماً بايد با قاضی پرونده هماهنگ شود و حتی مقامات قوه قضائيه هم نمی‌توانند با اين افراد ملاقات داشته باشند. در ضمن زندان ساعت خواب و بازديد و ملاقات دارد و بايد هماهنگ شود."

Share this
Share/Save/Bookmark

بعد از ٨ سال که به خرج خزانه به اقصی نقاط دنیا سفر نمود حالا برای فریب مردم سفر به زندان اوین! یا اینکه ما خریم و یا خار و خاشاک و مثل گوساله نمی فهمیم!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما