خانه | خبر | اخبارایران

ايران قطع پخش شبکه‌های ماهواره‌ای خود را غيرقانونی خواند

سه شنبه, 1391-07-25 10:01
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران با انتشار بيانيه‌ای، قطع پخش شبکه‌های ماهواره‌ای خود را توسط شرکت يوتل‌ست "غيرقانونی، غيراخلاقی و غيرحرفه‌ای" ناميد.

 

يوتل‌ست از روز دوشنبه ۲۴ مهر، پخش ۱۹ شبکه ماهواره‌ای ايران را قطع کرد. به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، صدا و سيما اعلام کرده است: "برخلاف ادعاهای فريبکارانه غرب درخصوص احترام و اعتقاد به حقوق بشر و جريان آزاد اطلاعات در جهان جمع کثيری از مخاطبان شبکه‌های بين‌المللی صداوسيمای جمهوری اسلامی ايران از امروز دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۱ از دريافت تعدادی از شبکه‌های برون‌مرزی سازمان صداوسيما محروم شدند."

 

به گفته صدا و سيمای ايران، "شرکت يوتل‌ست تحت فشار لابی آمريکايی صهيونيستی و به دنبال تقاضای شورای سمعی و بصری فرانسه (CSA) با ادعای واهی، شرکت سرويس‌دهنده پخش ماهواره‌ی هات‌برد را از ارائه سرويس به شبکه‌های برون‌مرزی سازمان صداوسيمای جمهوری اسلامی ايران منع کرد."

 

شرکت يوتل‌ست به ده‌ها شبکه ماهواره‌ای خدمات ارائه می‌کند که گستره آن سراسر اروپا، خاورميانه، آفريقا و بسياری از مناطق آسيا و آمريکا را شامل می‌شود.

 

برخی منابع گفته‌اند قطع شبکه‌های ماهواره‌ای ايران توسط يوتل‌ست در واکنش به ارسال پارازيت‌هايی است که ايران به روی امواج برخی شبکه‌های فارسی‌زبان ارسال می‌کند. يوتل‌ست آبان ماه سال گذشته در بيانيه‌ای با اشاره به اينکه طی دو سال اخير بار‌ها ارسال پارازيت بر برنامه‌های بی‌بی‌سی فارسی، صدای آمريکا و دويچه‌وله را محکوم کرده است، اعلام کرد که محل ارسال اين پارازيت‌ها در داخل ايران است.

در اين بيانيه آمده است: "اين در حالی است که هم‌اکنون شرکت يوتل ست فقط از طريق ماهواره هاتبرد در حال پخش برنامه‌های بيش از يک هزار شبکه در فضای جمهوری اسلامی ايران است که بسياری از آنها دارای محتوای ضد اخلاقی، مستهجن، ضد انسانی، ضد فرهنگ ايران و ضد ارزش‌های دينی است." صدا و سيمای ايران اعلام کرده اين اقدام "نسنجيده" را مورد پيگيری قرار می‌دهد.

 

برخی منابع گفته‌اند قطع شبکه‌های ماهواره‌ای ايران توسط يوتل‌ست در واکنش به ارسال پارازيت‌هايی است که ايران به روی امواج برخی شبکه‌های فارسی‌زبان ارسال می‌کند.

 

يوتل‌ست آبان ماه سال گذشته در بيانيه‌ای با اشاره به اينکه طی دو سال اخير بار‌ها ارسال پارازيت بر برنامه‌های بی‌بی‌سی فارسی، صدای آمريکا و دويچه‌وله را محکوم کرده است، اعلام کرد که محل ارسال اين پارازيت‌ها در داخل ايران است.

 

جمهوری اسلامی ايران شبکه‌های ماهواره‌ای غير دولتی را "سرويس‌های امنيتی دشمن" می‌داند و افزون بر ارسال پارازيت‌ روی آن‌ها، هم‌زمان در ايران، هم طرح مداوم جمع‌آوری ديش‌های ماهواره‌ای از منازل مردم را دنبال می‌کند و هم کسانی را که با اين شبکه‌ها همکاری کنند زندانی می‌کند.

 

اين نخستين بار نيست که جمهوری اسلامی ايران به ارسال پارازيت ماهواره‌ای متهم شده است. در رويدادهای دهمين دوره انتخابات بحث‌برانگيز رياست جمهوری، حکومت ايران به‌شکل گسترده‌ای با ارسال پارازيت بر روی شبکه‌های فارسی‌زبان مانع از دستيابی مردم به اطلاعات آزاد می‌شد.

Share this
Share/Save/Bookmark

از "آزادی بیان" قلابی جنایتکاران جنگی و اوباشان صهیونیسم چیز بیشتری انتظار نیست.
مردم جهان باید علیه امپریالیسم و صهیونیسم و دول جنایتکار و نژادپرست غرب متحد شوند. دول جنایتکار و غارتگر غرب فقط به صهیونیست ها حق می دهد که رسانه هایشان را در سراسر جهان گسترش دهند و از آن طریق جاسوسی کنند.

چیزی که عوض داره گله ندارد. البته حقیتا" دل ادم می سوزه چرا که این کار یوتل ست کار منطقی و اخلاقی نبوده ولی با توجه به شیطنت های نظام مقدس یوتل ست به ظاهر کار متقابل به مثلی رو انجام داده تا دوستان بسیجی صدا سیما یکم داغ کنند و بدونند که این عکس العمل خود نظام است . اگر قرار باشد این پارازیت اندازی ادامه داشته باشد باید تمام کانالهای جمهوری اسلامی قطع گردد.گرچه از این طرف هم مقابله مثلی رو خواهیم دید به نحوی که خواهند توانست کانالهای دیگر اروپایی رو میتواند کور بکنه .این هم جنگ جدیدی در پیش روی کشور های غربی و ایران است. ایران برای اینکه بتواند شبکه های داخلی رو حفظ بکنه سیستم دیجتالی رو مورد استفاده قرار داده که شاید غربی ها نتوانند انرا از کار بیندازند گرچه باور دارم که اروپا میتونه روی فرکانس های موجود در رسیور های داخلی کانالهای خود رو پخش بکنه که در این صورت اگر قرار باشد پاراذیت انداخته بشه کانالهای خود رو نیز کور میکنه . از طرفی ایران نیز عرصه رو برای خودی ها نیز تنگ میکنه به نحوی که با بکار گیری اینترنت داخلی در فکر محدود کردن این شبکه جهانی نیز هست. به نظر میرسد شاید برای چند ماهی رو بتواند این کار رو بکنه ولی موفق نخواهد شد.- ایران از ایران

باید یوتل ست خیلی زودتر اینکار رو میکرد چرا باید شبکه های فاشیستی جمهوری اسلامی ازادانه پخش شوند اما خود این رژیم اجازه پخش شبکه های خارجی را به مردم داخل ایران ندهد؟

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما