خانه | خبر | اخبارایران

احکام انضباطی دانشجویان صنعت نفت و اجرای حکم دو دانشجو

یکشنبه, 1391-07-23 12:42
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعت نفت از صدور احکام محرومیت از تحصیل از سوی کمیته انضباطی برای شش دانشجوی این دانشگاه خبر داد اما در عین حال گفت که اجرای این احکام در حال حاضر به حالت تعلیق درآمده است.

 

عبدالکریم گیم به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، گفته است: "با حکم کمیته تجدید نظر، احکام شش نفر از دانشجویانی که در رابطه با وقایع چندی پیش این دانشگاه از یک تا دو ترم از تحصیل محروم شده بودند، به حالت تعلیق درآمد."

 

در خردادماه سال جاری دانشجويان دانشکده نفت اهواز که زيرنظر وزارت نفت اداره می‌شود با برگزاری تجمع‌های اعتراضی خواستار رسيدگی به بخشی از مشکلات صنفی‌ خود شدند كه اين موضوع محقق نشد و با درگیری میان نیروهای حراست و دانشجویان معترض، دامنه این اعتراض‌ها وسیع‌تر شد.

 

با ادامه درگیری‌ها و ضرب و شتم دانشجویان معترض، با برگزاری جلسه اضطراری مسئولان دانشکده، بر اساس آن‌چه "عدم امنيت دانشجويان" و "آسيب رسیدن کمتر به دانشجویان" اعلام شد، امتحانات پايان ترم دانشكده نفت لغو و به شهريور موكول گرديد.

 

نسیم سلطان‌‌بیگی فعال دانشجویی سابق دانشگاه علامه طباطبایی برای گذراندن دوران محکومیت، خود را به زندان اوین معرفی کرد

همچنین مسئولان این دانشکده بیش از ۵٠ تن از دانشجویان را به کمیته انضباطی احضار کردند، دسترسی دانشجویان به اینترنت قطع و ورود و خروج دانشجویان به دانشکده نیز محدود شد.

 

به گفته منابع دانشجویی برخی از این محدودیت‌ها کماکان نیز ادامه یافته‌ است. 

 

از سوی دیگر بنا بر گزارش منابع حقوق بشری، روز گذشته نسیم سلطان‌‌بیگی فعال دانشجویی سابق دانشگاه علامه طباطبایی برای گذراندن دوران محکومیت، خود را به زندان اوین معرفی کرد.

 

این فعال سابق دانشجویی در نهم آذرماه ۸۹ از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام "اقدام علیه امنیت ملی" و "تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران" به شش سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

 

هفته گذشته نیز نازنین دیهیمی، دانشجوی رشته تئاتر دانشگاه تهران و فرزند خشایار دیهیمی، نویسنده و مترجم ایرانی و همچنین کیوان رحیمیان از استادان دانشگاه مجازی بهاییان ایران، خود را برای اجرای احکام حبس به زندان معرفی کرده بودند.

 

نازنین دیهیمی، ۲۵ بهمن سال ۹۰ از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به اتهام اخلال در نظم عمومی و اقدام علیه امنیت ملی به هشت ماه حبس تعزیری و چهار ماه حبس تعلیقی محکوم شد که همين حکم در دادگاه تجدید نظر هم تأیید شده بود.

 

کیوان رحیمیان، از استادان دانشگاه مجازی بهاییان ایران، نیز از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، به پنج سال حبس تعزیری و ۹۷ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده است.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما