خانه | خبر | اخبارایران

شمقدری: نمايندگان توجيه شدند فيلم لاله ساخته می‌شود

یکشنبه, 1391-07-16 17:11
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

معاون سينمايی وزير ارشاد گفت پروژه سينمايی "لاله "حتماً انجام می‌شود.

 

جواد شمقدری، معاون سينمايی وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی ايران امروز يکشنبه ۱۶ مهر با بيان اين مطلب به خبرگزاری مهر، گفت: "نمايندگان مجلس مخالفتی با اين پروژه ندارد و تنها به‌خاطر يک سری گزارشات نگران شده بودند."

 

رئيس سازمان سينمايی افزود: "وقتی نمايندگان مسائل را از زبان من شنيدند، به‌نظر می‌رسيد توجيه شدند."

 

فيلم سينمايی "لاله" که اسدالله نيک‌نژاد نگارش آن را برعهده داشته‌ داستان زندگی لاله صديق، قهرمان اتومبيل‌رانی ايران را به تصوير می‌کشد. مسئولان فرهنگی جمهوری اسلامی فيلم "لاله" را محصولی عليه تبليغات کشورهای غربی بر ضد ايران عنوان کرده‌اند که در آن قرار است بازيگرانی از هاليوود نيز شرکت کنند.

 

جواد شمقدری: وقتی نمايندگان مسائل را از زبان من شنيدند، به‌نظر می‌رسيد توجيه شدند

علی‌رضا سبط ‌احمدی، تهيه‌کننده پروژه سينمايی "لاله" مهرماه سال جاری در اين زمينه گفته بود: "با بازگشت اسدالله نيک‌نژاد (کارگردان فيلم) از آمريکا، ساخت اين پروژه با‌‌ همان جديت سابق ادامه خواهد داشت و اکنون در مرحله پايانی پيش‌توليد و انتخاب بازيگر قرار داريم."

 

وی افزوده بود: "به‌زودی کار توليد آغاز و فيلم سينمايی «لاله» به‌صورت رسمی کليد خواهد خورد."
سبط‌ احمدی از "برطرف شدن" برخی از نکات مورد مخالفت کميسيون فرهنگی مجلس خبر داد و گفت: "هم‌اکنون مسئله‌ای با فيلمنامه مورد تأييد وجود ندارد و با همين فيلمنامه کار را آغاز خواهيم کرد."

 

همچنين به گزارش هنرآنلاين، تهيه‌کننده فيلم"لاله" شهريورماه سال جاری از گفت‌وگو با صد بازيگر برای حضور در اين فيلم خبر داده و گفته بود: "فهرست بازيگران به‌زودی اعلام خواهد شد."

 

تهيه‌کننده فيلم ميلياردی"لاله" در حالی از آغاز توليد اين فيلم خبر داده است که سعيد رجبی فروتن، سخنگوی سازمان سينمايی پيش از اين اعلام کرده بود مذاکرات نيک‌نژاد در آمريکا به سرانجام نرسيده و وی در حال مذاکره با کمپانی‌های اروپايی است.

 

از ‌آغاز انتشار زمزمه‌های ساخت پروژه چندين ميلياردی "لاله" اعضای کميسيون فرهنگی مجلس از جمله علی مطهری، بيژن نوباوه و محمد باقری نسبت به ساخت اين فيلم واکنش نشان دادند و معتقد بودند که ساخت اين فيلم در اولويت توليدات سينمايی و فرهنگی کشور نيست.

 

با اين وجود، جليل عرفان‌منش، مشاور رئيس سازمان سينمايی که مسئوليت بازنويسی فيلمنامه "لاله" را بر عهده دارد شهريورماه سال جاری از بازنويسی فيلمنامه و اعمال نظرات کميسيون فرهنگی مجلس بر فيلمنامه خبر داد.

 

پيش از اين، جواد شمقدری در پاسخ به منتقدان هزينه‌های ميلياردی اين فيلم گفته بود: "برای ساخت چنين پروژه‌ای در سطح بين‌المللی لازم بود از حضور بازيگران خارجی استفاده کنيم. وقتی هم که وارد عرصه بين‌المللی می‌شويد قطعأ يک صفر جلو بودجه‌تان می‌آيد."

 

اسدالله نيک‌نژاد، کارگردان "لاله" که سال‌ها مقيم آمريکا بوده است، پيش از اين، در سال ۱۳۶۵ سريال "پاييز صحرا" با بازی شهلا ميربختيار را ساخت که در زمان پخش، به‌خاطر نوع آرايش و نوع پوشش اين بازيگر جنجال‌های فراوانی به‌پا کرد تا جايی که مسئولان وقت صداوسيمای ايران، نظر آيت‌الله خمينی، رهبر انقلاب ايران را درباره آن جويا شدند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما