خانه | خبر | اخبارایران

بازار تهران همچنان تعطيل است

پنجشنبه, 1391-07-13 12:40
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

در حالی که گزارش‌ها حاکی از تعطيلی امروز بازار تهران هستند، منابع خبری ايران از توافق اتحاديه‌های صنفی برای بازگشايی بازار از روز شنبه خبر داده‌اند.

 

تارنمای کلمه امروز پنج‌شنبه ۱۳ مهرماه در گزارشی نوشته است که بازار تهران همچنان تعطيل است.

 

بر اساس اين گزارش، صبح امروز بازار با تعطيلی آغاز کرد و مغازه‌هايی که صاحبان آنها برای دقايقی محل کسب خود را باز يا نيمه‌باز کردند و با کرکره پايين در مغازه‌ها حضور داشتند نيز چراغ‌ها را خاموش نگه داشته بودند.

 

از سوی ديگر خبرگزاری مهر گزارش داد که در جلسه صبح امروز رؤسای اتحاديه‌های صنفی ايران اعم از توليدی، توزيعی و خدمات فنی که در آن نمايندگان بسيج اصناف نيز شرکت داشتند توافق شد که بازار از روز شنبه با حضور "نيروهای امنيتی" بازگشايی شود.

 

بنا به اين گزارش آنها خواستار تأمين امنيت واحدهای صنفی مستقر در بازار بزرگ تهران شدند و اعلام کردند که مشکل اصلی عملکرد اقتصادی دولت است و آنها همچنان به نظام و انقلاب پايبند هستند.

 

بازار تهران روز گذشته صحنه اعتراضات گسترده‌ای نسبت به بی‌ثباتی وضعيت اقتصادی و افزايش بی‌سابقه نرخ ارز در ايران بود

رؤسای اتحاديه‌های صنفی، دولت و مسئولان اقتصادی را متهم کرده‌اند که "با تصميم‌گيری‌های اشتباه آثار مخربی را بر اقتصاد بر جای گذاشته‌اند."

 

همچنين جامعه اسلامی اصناف و بازار، وابسته به حکومت ايران، که به‌نظر می‌رسد به همين رؤسای اتحاديه‌های صنفی مربوط می‌شود، در رابطه با رويدادهای روز گذشته بيانيه‌ای منتشر کرد و از معترضان به وضع اقتصادی کشور که روز گذشته به خيابان‌ها آمدند به‌عنوان "منافقينی" ياد کرد که مورد شناسايی قرار گرفته‌اند.

 

جامعه اسلامی اصناف و بازار نوشته است اين افراد "در موقع مقتضی از سوی مقامات مسئول پاسخ تحرکات مشکوک خود را خواهند گرفت."

 

بازار تهران روز گذشته صحنه اعتراضات گسترده‌ای نسبت به بی‌ثباتی وضعيت اقتصادی و افزايش بی‌سابقه نرخ ارز در ايران بود که پس از تعطيلی بازار منجر به تجمع و سپس راهپيمايی اعتراضی شد.

 

در اين راهپيمايی که با حضور وسيع نيروهای انتظامی و لباس‌شخصی همراه بود شعارهايی عليه دولت و سياست‌های حکومتی سرداده شد.

 

در همین زمینه:
مصاحبه ایرج‌ ادیب‌زاده

با علیرضا نوری‌زاده
درباره علل بحران ارزی و بروز بیرونی نارضایتی مردم

مأموران امنيتی حکومت ايران گروهی از معترضان را دستگير کرده‌اند اما هنوز آمار دقيقی از تعداد بازداشت‌شدگان در دست نيست.

 

به گزارش تارنمای کلمه، محدوده درگيری‌های پليس با معترضان در بعد از ظهر روز گذشته، تا خيابان‌های اکباتان، فردوسی، جمهوری و ميدان حسن‌آباد تهران گسترده شده بود و باعث شده بود که تمام خيابان‌های منتهی به بازار به‌طور کامل مسدود شود و همچنين ترافيک سنگينی در محدوده‌های اطراف ايجاد شود.

 

اين اعتراضات در منابع خبری جهان بازتاب يافت و رسانه‌های حکومتی ايران همچون گذشته بار ديگر از آن به‌عنوان "توطئه اخلالگران" ياد کردند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

با این جمعیتی که در فیلم ها دیده شدند میتوان پرسید: مگر مصری ها وقتی به میدان تحزیز امدند و انرا اشغال کردند شب که شد همه برگشتند خانه!؟ با این راه و روندی که ملت ایران در پیش گرفته که یک روز به خیابان امده و چندتا شعار و چند تا ترقه در میشود نمیتوان به تغییرات امیدوار بود. مردم می بایستی حالا که بیرون امده اند میدانی را اشغال میکردند و به این حرکت استمرار میدادند که ندادند. بازهم برگشتند خانه و بالای اجاق نشستند و نالیدند.

بیش از این انتظاری نیست.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما