خانه | خبر | اخبارایران

آمنه بهرامی‌ به آزادی فرد اسيدپاش اعتراض کرد

یکشنبه, 1391-07-09 22:05
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مجيد موحدی، خواستگار اسيدپاش به صورت آمنه بهرامی‌نوا، در حالی از زندان آزاد شده است که آمنه، شاکی وی به اين حکم اعتراض دارد.

 

روزنامه خراسان، امروز يکشنبه نهم مهرماه نوشت، مجيد موحدی، جوانی که به اتهام اسيدپاشی به آمنه بهرامی‌نوا، به حبس، تبعيد و پرداخت ديه محکوم شده بود از زندان آزاد شد در حالی که آمنه گفته است: "هنوز ديه خود را دريافت نکرده است و به اين حکم اعتراض دارد."

 

مجيد موحد با حکم قضات شعبه ۷۱ دادگاه کيفری استان تهران به قصاص چشم، ۱۰سال حبس و چهار سال‌ونيم تبعيد و همچنين پرداخت ديه به آمنه محکوم شده است. وی از سال ۱۳۸۳ در زندان بوده است.

 

برپايه رأی دادگاه وی بايد ديه آمنه را نيز پرداخت می‌کرد و مدتی را هم در تبعيد می‌گذراند اما صبح روز گذشته، شنبه هشتم مهرماه، علی جمشيدی، مسئول واحد اجرای احکام دادسرای امور جنايی در اين زمينه گفت: "مجيد که به تحمل ۱۰سال حبس محکوم شده بود در عيد فطر مشمول عفو قرار گرفت و يک‌سوم محکوميت وی کاسته شد و روز سه‌شنبه هفته گذشته از زندان آزاد شد."

 

مجيد موحدی که به تحمل ۱۰سال حبس محکوم شده بود در عيد فطر مشمول عفو قرار گرفت و يک‌سوم محکوميت وی کاسته شد و روز سه‌شنبه هفته گذشته از زندان آزاد شد

جمشيدی افزود: "مجيد، مبلغ ديه را به حساب دادگستری واريز کرده است و منتظريم تا آمنه برای دريافت ديه مراجعه کند."

 

وی تأکيد کرد: "برپايه رأی صادرشده مجيد بايد چهار سال‌ونيم را هم در تبعيد بگذراند که ما مکاتبات اداری مربوط به اين کار را نيز انجام داديم و قرار است در چند روز آينده اين بخش از حکم نيز اجرا شود."

 

مجيد موحدی که در آبان‌ماه سال ۱۳۸۳ پس از پاسخ رد آمنه بهرامی‌نوا برای ازدواج با او مقدار زيادی اسيد به صورت آمنه پاشيد و منجر به نابينا شدن و سوختن بخش زيادی از بدن وی شده بود، به قصاص و ريخته شدن اسيد در چشمانش محکوم شد.

 

در جريان رسيدگی به شکايت آمنه از جوان خواستگارش، قضات دادگاه کيفری استان تهران حکم به قصاص چشم متهم دادند و اين حکم نيز از سوی قضات ديوان عالی کشور تأييد شد اما آمنه که تا آخرين لحظات برای قصاص چشمان مجيد پافشاری می‌کرد مردادماه سال گذشته دقايقی پيش از ريختن اسيد به چشمان مجيد موحد، از اجرای حکم قصاص وی چشم‌پوشی کرد اما گفت ديه خود را نمی‌بخشد.

 

آمنه بهرامی، گذشتن از قصاص را مشروط به پرداخت ديه ۲۰۰ ميليون تومانی و خسارت دو ميليون يورويی کرده بود.

 

با وجود اين‌که آمنه از قصاص چشمان مجيد چشم‌پوشی کرده بود، اما آذرماه سال گذشته در سخنانی گفت ندانسته اقدام به امضای رضايت‌نامه کرده است.

 

وی افزوده بود: "به‌دليل اين‌که در آن زمان وکيل نداشتم و نمی‌دانستم، به من دروغ گفتند. من هم ندانسته با اعتمادی که به مسئولان دادسرای جنايی داشتم، رضايت‌نامه را امضا کردم."

 

آمنه بهرامی آذرماه سال گذشته بار ديگر اعلام کرد در روز قصاص مجرم، فريب خورده اما اگر ديه کامل را پرداخت نکنند، ديگر دليلی برای ماندن در ايران ندارد.

 

وی خردادماه سال جاری در اسپانيا پس از انجام عمل جراحی پيوند قرنيه، شبکيه و پلک چشم راستش گفته بود: "وقتی به کشور برگردم از محسنی اژه‌ای، (سخنگوی قوه قضائيه و دادستان تهران) خواهش می‌کنم کاری کند که ديه چشمم به من پرداخت شود. چون ديه حق من است."

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما