خانه | خبر | اخبارایران

کاخ سفيد: هنوز زمان برای ديپلماسی درباره ايران وجود دارد

سه شنبه, 1391-06-21 13:36
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

جی کارنی، سخنگوی کاخ سفيد با دفاع از سياست‌های دولت اوباما درباره برنامه هسته‌ای ايران گفت هنوز زمان برای ديپلماسی وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری‌ها، کارنی روز دوشنبه، ۱۰ سپتامبر (۲۰ شهريور) به خبرنگاران گفت، ايالات متحده معتقد است تحريم‌های تنبيهی برای اعمال فشار بر ايران و انزوای آن و نيز کاربرد ديپلماسی می‌تواند موجب تغيير رفتار ايران شود.

اين در حالی است که بنيامين نتانياهو، نخست‌وزير اسرائيل خواسته است آمريکا خط قرمزی در رابطه با برنامه هسته‌ای ايران تعيين کند و با امتناع آمريکا از اين موضوع تنش‌ها ميان دو کشور بالا گرفته است.

سخنگوی کاخ سفيد اظهار داشت: "ما معتقديم هنوز زمان و فضا وجود دارد تا تلاش‌هايمان به ثمر برسد."

او در ادامه تأکيد کرد که باراک اوباما، رئيس جمهوری ايالات متحده مصمم است مانع دستيابی ايران به سلاح هسته‌ای شود و در‌اين‌باره با اسرائيل اشتراک نظر دارد.

هيلاری کلينتون، وزير امور خارجه ايالات متحده نيز پيش از اين گفته بود آمريکا "ضرب‌الاجلی برای ايران تعيين نمی‌کند"

کارنی گفت: "ما در اين‌باره با اسرائيل و رهبران اسرائيل اشتراک نظر داريم و بارها و بارها نيز به صراحت آن را بيان کرده‌ايم. به همين خاطر هم هست که رئيس‌جمهور آن ديپلماسی را دنبال می‌کند که همراه با متحدان بين‌المللی خود پيش گرفته‌ايم، يعنی فشار بی‌امان بر ايران برای تن دادن به اجبارهای بين‌المللی و رها کردن جاه‌طلبی‌های هسته‌ای."

او افزود: "اما ما در عين حال به صراحت گفته‌ايم که فرصت ايران برای رسيدن به يک راه‌حل نامحدود نيست و رئيس جمهور همه گزينه‌ها را بر ميز نگه داشته است تا تعهد خود مبنی بر عدم دستيابی ايران به سلاح هسته‌ای را انجام دهد."

يکشنبه شب (۹ سپتامبر) نيز هيلاری کلينتون، وزير امور خارجه ايالات متحده گفته بود آمريکا "ضرب‌الاجلی برای ايران تعيين نمی‌کند" و مذاکرات همچنان "بهترين شيوه" برای بازداشتن ايران از توليد سلاح هسته‌ای است.
ايالات متحده و اسرائيل معتقدند ايران در پی دستيابی به سلاح هسته‌ای است، اما ايران اين ادعا را تکذيب می‌کند و برنامه هسته‌ای خود را صلح‌آميز می‌خواند. غرب برای بازداشتن ايران از ادامه برنامه هسته‌ای تحريم‌های شديدی عليه اين کشور وضع کرده است که بر اقتصاد ايران تاثير گذاشته است.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما