خانه | خبر | اخبارایران

وزير ارتباطات ایران: ملاحظات امنيتی، يکی از دلايل کندی سرعت اينترنت است

شنبه, 1391-06-18 12:02
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

 

رضا تقی‌پور، وزير ارتباطات و فناوری اطلاعات ايران، "ملاحظات امنيتی" را يکی از دلايل کندی سرعت اينترنت در این کشور اعلام کرد.

 

تقی‌پور روز شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۱ به خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) گفت "وجود مشکل در کابل‌ها و مسيرهای بين‌الملل و اختلال در کابل‌های زيردريايی" از ديگر دلايل کندی سرعت و اختلال اينترنت ايران هستند.

 

تقی‌پور درباره "ملاحظات امنيتی" گفت: "با توجه به حملات متعددی که در ارتباط با اينترنت کشور صورت می‌گيرد ما نيز گاه ناچار به تشديد ملاحظات امنيتی هستيم و اين مسأله موجب ايجاد محدوديت‌هايی در پهنای باند و سرعت اينترنت می‌شود."

 

کاربران اينترنت در ايران همواره از کندی سرعت و قطع شدن‌های اينترنت اعلام نارضايتی می‌کنند اما معمولاً در ايران هيچ نهادی مسئوليت اختلال در شبکه اينترنت را نمی‌پذيرد.

 

 وزیر ارتباطات: "با توجه به حملات متعددی که در ارتباط با اينترنت کشور صورت می‌گيرد ما نيز گاه ناچار به تشديد ملاحظات امنيتی هستيم و اين مسأله موجب ايجاد محدوديت‌هايی در پهنای باند و سرعت اينترنت می‌شود" 

بر اساس گزارش مرکز آمار ايران حدود ۸۴ درصد کاربران اين کشور از طريق دايل‌آپ به اينترنت وصل می‌شوند.

 

آمار کاربران اينترنت در ايران در سال ۱۳۹۰ به بيش از ۳۲ ميليون نفر رسيده است که از اين تعداد حدود چهار ميليون و ۵۰۰ هزار کاربر از اينترنت ADSL با سرعت کمتر از يک مگابيت بر ثانيه استفاده می‌کنند.

 تهران، مازندران و اصفهان به ترتيب بيشترين کاربران اينترنت و سيستان و بلوچستان کم‌ترين کاربر اينترنت را در ايران دارند.

 

 بر اساس تازه‌ترين آمارها، ايران از نظر سرعت اينترنت در بين ۱۷۰ کشور جهان در رتبه ۱۶۴ قرار دارد. همچنين قيمت اينترنت در ايران نسبت به سرعت، کيفيت و حجم دانلود "گران‌ترين قيمت اينترنت جهان" برآورد شده است.

 

هفته گذشته يک استاد دانشگاه علم و صنعت تهران گفت در ايران تنها يک درصد از مردم به اينترنت پرسرعت دسترسی دارند. دکتر علی‌اکبر جلالی، عضو هيئت علمی دانشگاه علم و صنعت به خبرگزاری جمهوری اسلامی ايران (ايرنا) گفت: "اتحاديه جهانی ارتباطات دسترسی کمتر از يک‌ونيم مگابيت در ثانيه اينترنت را پرسرعت نمی‌داند بنابراين کمتر از يک درصد از مردم ايران به اينترنت پرسرعت دسترسی دارند."

 

 به گفته جلالی ايران اين شاخص اتحاديه جهانی ارتباطات را درباره اينترنت پرسرعت "رعايت نمی‌کند."

 وی افزود: "در بسياری از کشورهای توسعه‌يافته اتصال به اينترنت از طريق دايل‌آپ منسوخ شده و يا در حال از بين رفتن است، به‌طوری که در بعضی از کشورهای توسعه‌يافته تعداد دسترسی مردم به اينترنت از طريق دايل‌آپ به سه درصد رسيده است و بقيه از دسترسی با پهنای باند زياد بهره‌مند شده‌اند."

Share this
Share/Save/Bookmark

کثیف ترین حکومت تاریخ ایران!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما