خانه | خبر | اخبارایران

مقامات آمريکا تنش با اسرائيل بر سر ايران را تأييد کردند

جمعه, 1391-06-17 11:15
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

يکی از مقامات بلندپايه آمريکا تنش‌ "در سطوح بالا" ميان اين کشور و اسرائيل بر سر چگونگی برخورد با برنامه هسته‌ای ايران را تأييد کرد.

خبرگزاری رويترز امروز، جمعه ۱۷ شهريورماه (هفت سپتامبر) گزارش داد ميان بنيامين نتانياهو، نخست‌وزير اسرائيل و دانيل شاپيرو، سفير آمريکا در ماه اوت گفت‌وگوی تندی در رابطه با ايران رخ داده است.

اين خبر را مايک راجرز، رئيس کميته اطلاعات و امنيت در مجلس نمايندگان آمريکا و از حزب جمهوری‌خواه به شبکه دابليو.جی.آر شيکاگو گفته است. وی در ديدار نتانياهو و شاپيرو حاضر بود.

مايک راجرز گفت اسرائيل معتقد است دولت باراک اوباما، رئيس جمهوری آمريکا، برای هر گزينه‌ای در رابطه با ايران آماده نيست و به همين خاطر ايران به پيشبرد برنامه هسته‌ای خود ادامه می‌دهد.

نه وزارت امور خارجه ايالات متحده و نه سفارت اسرائيل در آمريکا در مورد اين گزارش اظهارنظری نکرده‌اند.

مايک راجرز گفت اسرائيل معتقد است دولت اوباما برای هر گزينه‌ای در رابطه با ايران آماده نيست

اين در حالی است که ابتدا روزنامه يديعوت اخرونوت (آخرين اخبار) اسرائيل در مورد تنش‌های ميان آمريکا و اسرائيل در رابطه با مسئله هسته‌ای ايران گزارش داده بود.

دانيل شاپيرو روز يکشنبه گذشته از اين تنش‌ها به‌عنوان "يک داستان احمقانه" ياد کرد و ضمن رد آن اظهار داشت گفت‌وگو با بنيامين نتانياهو، گفت‌وگويی "دوستانه و حرفه‌ای" بود.

سفير آمريکا در اسرائيل در مورد اظهارات مايک راجرز واکنشی نشان نداده است.

در رقابت‌های انتخابات رياست جمهوری آمريکا حمايت اين کشور از اسرائيل به يکی از مباحث مهم تبديل شده است.

مقامات اسرائيل سه روز پيش، از گفت‌وگو با ايالات متحده درباره برنامه هسته‌ای ايران با هدف کمتر کردن اختلافات ميان اين دو کشور متحد بر سر حمله احتمالی اسرائيل به ايران خبر دادند.

آسوشيتدپرس گزارش داد اسرائيل در اين گفت‌وگوها از اوباما خواسته است موضع علنی محکمی عليه ايران بگيرد اما به نظر می‌رسد احتمال حمله نظامی اسرائيل به ايران در آينده‌ای نزديک کاهش يافته است.

در هفته‌های اخير هشدارهای مقامات اسرائيل در رابطه با لزوم حمله يک‌جانبه و سريع اسرائيل به تأسيسات هسته‌ای ايران افزايش يافته است. اما مقامات آمريکا در پاسخ به صراحت گفته‌اند که آنها در شرايط حاضر مخالف هرگونه عمليات نظامی اسرائيل هستند.

به گفته يک مقام اسرائيلی که نخواست نام او منتشر شود، آمريکا اطمينان داده است فشاری که به ايران وارد می‌کند، از جمله بحث احتمال حمله نظامی به ايران به اندازه کافی مناسب است و نياز اسرائيل به عمليات نظامی يک‌جانبه را کاهش می‌دهد.

مقامات اسرائيل می‌گويند، ايران در پی دستيابی به سلاح هسته‌ای است، اما ايران اين اتهام را رد می‌کند و برنامه هسته‌ای خود را صلح‌آميز معرفی می‌کند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما