خانه | خبر | اخبارایران

کيوان صميمی و مسعود باستانی به سلول‌های انفرادی برده شدند

سه شنبه, 1391-06-14 15:47
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

کيوان صميمی و مسعود باستانی، دو روزنامه‌نگار زندانی در زندان رجايی‌شهر کرج توسط مأموران امنيتی به سلول‌های انفرادی اين زندان منتقل شدند.

تارنمای کلمه امروز سه‌شنبه ۱۴ شهريورماه ضمن اعلام اين خبر نوشته است مأموران امنيتی به سالن ۱۲ زندان رجايی‌شهر "يورش" برده و ضمن تفتيش اتاق‌های اين بند، اين دو روزنامه‌نگار را به انفرادی‌های بند يک منتقل کرده‌اند.

اين گزارش از دليل اين اقدام چيزی ننوشته است. چندی پيش سايت کلمه عکس‌های تازه‌ای از کيوان صميمی و مسعود باستانی منتشر کرد که در آن‌ها اين دو روزنامه‌نگار در کنار هم و در گوشه و کنار زندان نشان داده می‌شدند.

کيوان صميمی، مديرمسئول روزنامه توقيف‌شده نامه،عضو انجمن دفاع از آزادی مطبوعات، شورای ملی صلح، کميته پيگيری بازداشت‌های خودسرانه و کميته دفاع از حق تحصيل است.

چندی پيش عکس‌های تازه‌ای از کيوان صميمی و مسعود باستانی منتشر شد که در آن‌ها اين دو روزنامه‌نگار در کنار هم و در گوشه و کنار زندان نشان داده می‌شدند

وی که پيش از انقلاب نيز زندانی سياسی بود در جريان انتخابات بحث‌برانگيز دهمين دوره رياست جمهوری در ايران و در ۲۳ خرداد ۸۸ بازداشت شد.

کيوان صميمی بهمن‌ماه ۱۳۸۸ به شش سال حبس و محروميت تمام عمر از فعاليت‌های سياسی محکوم شد. اتهامات اصلی وی "تبليغ عليه نظام و اجتماع و تبانی برای برهم زدن امنيت ملی" بود.

او در هشتم آذرماه سال ۸۹ از زندان اوين به زندان رجايی شهر منتقل شد و تاکنون در طول نزديک به دو سال و نيم بازداشتش بارها دست به اعتصاب غذا زده است.

وی يک بار آن هم در بهار سال ۸۹ از مرخصی استفاده کرد، اما بعد از آن از هرگونه مرخصی محروم بوده است.

گفته می‌شود کيوان صميمی در زندان از وضعيت جسمانی مناسبی برخوردار نيست و از چند ماه پيش دچار مشکل کبد و بيماری‌های ديگری شده است.

مسعود باستانی روزنامه‌نگار ۳۴ ساله که سردبيری سايت جمهوريت را برعهده داشت و در روزنامه‌های شرق، جمهوريت و کارگزاران فعاليت می‌کرد پيش از بازداشت اخير خود چندين بار به دليل فعاليت‌های مطبوعاتی بازداشت و زندانی شده ‌است.

وی در ۱۴ تيرماه ۱۳۸۸ در جريان اعتراضات به نتايج انتخابات رياست جمهوری دهم دستگير گرديد و در دادگاه به ۶ سال حبس تعزيری محکوم شد.

باستانی نيز در زندان دچار بيماری خونی شده ‌است و يک بار نيز در بهمن‌ماه ۱۳۹۰ پس از طی بخشی از معالجات خود دوباره به زندان رجايی شهر بازگردانده شد.

همسر او مهسا امرآبادی نيز از روزنامه‌نگاران زندانی است و هم‌اکنون در بند زنان زندان اوين به‌سر می‌برد.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما