خانه | خبر | اخبارایران

نیویورک تایمز: آمریکا تهدید نظامی خود علیه ایران را افزایش می‌دهد

دوشنبه, 1391-06-13 21:25
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

نشريه نيويورک تايمز نوشت، دولت باراک اوباما طبق برنامه، تهديدات نظامی خود را عليه ايران افزايش می‌دهد تا از اين طريق هم اسرائيل را قانع کند که به حمله يک‌جانبه عليه ايران دست نزند و هم تهران را وادار به مذاکرات جدی‌تر در رابطه با برنامه‌های اتمی‌اش کند.

 

به گزارش جروسالم پست، در مطلب روز دوشنبه، سه سپتامبر (۱۳ شهريور) نيويورک تايمز آمده است، قدم‌های جديدی که دولت اوباما برداشته شامل مانورهای نيروی دريايی و قرار دادن سيستم‌های جديد ضدموشک در خليج فارس است، همچنان که با اعمال تحريم‌های نفتی عليه ايران، موجب زيان‌های اقتصادی برای آن می‌شود.

 

اين گزارش پس از سخنان روز گذشته (يکشنبه) بنيامين نتانياهو، نخست‌وزير اسرائيل منتشر می‌شود که گفته بود جهان هنوز با ايران اتمام حجت نکرده و نتوانسته رژيم ايران را وادار به دست کشيدن از جاه‌طلبی‌های هسته‌ای آن بکند.

 

در گزارش نيويورک تايمز آمده است: "دولت آمريکا در عين حال، اظهارات جديد باراک اوباما را درباره آن‌چه که ممکن است باعث اقدام نظامی آمريکا شود و همچنين فعاليت‌های مخفيانه‌ای را که پيش‌تر بررسی و با آن مقابله شده بود، مد نظر قرار می‌دهد."

 

در حالی که فقط دو ماه تا برگزاری دور جديد انتخابات رياست جمهوری آمريکا فرصت باقی است، مقامات ارشد دولت اوباما هنوز در مورد اين‌که شدت مقابله با ايران چه ميزان بايد باشد با يکديگر اختلاف نظر دارند

در حالی که فقط دو ماه تا برگزاری دور جديد انتخابات رياست جمهوری آمريکا فرصت باقی است، مقامات ارشد دولت اوباما هنوز در مورد اين‌که شدت مقابله با ايران چه ميزان بايد باشد با يکديگر اختلاف نظر دارند.

 

ميت رامنی، نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات رياست جمهوری آمريکا، اوباما را به اين دليل که به باور رامنی، برای خنثی کردن فعاليت‌های ايران برای ساخت سلاح‌های هسته‌ای اقدامات کافی را صورت نداده است، به شدت مورد حمله قرار داد و برای حمله به جمهوری اسلامی در اين زمينه اعلام آمادگی کرد.

 

طبق گزارش نيويورک تايمز، برخی از مشاوران اوباما او را تحت فشار قرار می‌دهند تا به‌طور نيرومندانه‌تری در مورد اقدام نظامی عليه ايران اعلام آمادگی کند تا به اين طريق، پشتيبانی خود از اسرائيل را نشان دهد.

 

اين در حالی است که ديگر مقامات دولت آمريکا به رئيس‌جمهور هشدار می‌دهند که در اين زمينه جانب احتياط را داشته باشد چرا که به باور آنها اسرائيل سعی دارد اوباما را به مقابله نظامی با ايران پيش از زمان لازم متعهد کند.

 

دولت اوباما معتقد است که هنوز برای حل مسئله هسته‌ای ايران از طريق اقدامات ديپلماتيک و تحريم‌ها فرصت هست.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ايرانرا ميزنند؛ آنقدر نرم نرمک افکاره عموميه جهانرا آماده کردند که بمباران ايران چيزه تازه ای نيست! به اوباما ايراد گرفتن که در مورده ايران تصميم قاطعی نگرفته! رژيم ايران در هنگامه انتخابات امريکا اشهده خود را خواهد خواند، چون رقابت بر سر کوتاه کردن دستان تروريستها از چاههای نفت است! ايران کارزار در سوريه ميخواهد برقرا کند مبادا چرت آقا بعد از افيون پاره بشه! برای کوتاه کردن اين تنش گوش+ عمامه و نعلين آقا و دماغ مموتی را به امريکا دهيد.مردم هر چه بيشتر مقاومت کند جنگ طولانيتر خواهد شد.****دشمن جمهوری اسلامی است نه آمريکا!

رژيم فاسد و فريبکارو طالبانی ايران مدتهاست تاريخ مصرفش منقضي شده و بايد به گورستان تاريخ برود.

احداث پايگاه هاي مخفي سيا در افغانستان براي آموزش تروريست هاي طالبان و القاعده

سازمان «سيا»ي آمريكا براي آموزش و سازماندهي مجدد طالبان و شبكه القاعده، در مناطق نا امن مرزي افغانستان و نزديك به پاكستان چند پايگاه مخفي و فرودگاه انحصاري احداث كرد.
خبرگزاري فارس به نقل از شبكه اطلاع رساني افغانستان گزارش داد: سازمان سيا كه طي سالهاي اخير از عناصر طالبان و القاعده براي هدف قرار دادن مردم و گروه هاي ضد آمريكايي استفاده هاي فراواني كرده است، در مناطق نزديك به خاك پاكستان در استان هلمند افغانستان پايگاه هاي مخفي و فرودگاه هاي انحصاري ايجاد كرد. يكي از اين پايگاه ها (شوراب) نام دارد. اين پايگاه ها در مناطقي قرار دارند كه تحت كنترل طالبان هستند به طوري كه هيچكس جرئت ندارد به اين مناطق برود. با اين حال، اين پايگاه ها كاملا امن هستند. سيا يك پايگاه مخفي زيرزميني در اين منطقه دارد كه هواپيماهاي بدون سرنشين و تسليحات نظامي فوق مدرن را در خود جاي داده است.
طي روزهاي اخير شبه نظاميان مستقر در سوريه و لبنان كه خود را «جند الشام» مي نامند و از عناصر القاعده هستند، حزب الله را تهديد به حمله كردند.rozname kayhan

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما