خانه | خبر | اخبارایران

خواسته مرکل از نتانیاهو: به ایران حمله نکنيد

جمعه, 1391-06-10 21:12
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

روزنامه اسرائیلی هاآرتص نوشت، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل خواست که در شرایط حاضر دستور حمله یک‌جانبه اسرائیل به تأسیسات هسته‌ای ایران را صادر نکند.

بر اساس این گزارش که امروز، ۳۱ اوت (۱۰ شهریور) به نقل از یک مقام ارشد اسرائیلی منتشر شده ‌است، گفت‌وگوی مرکل و نتانیاهو ۱۰ روز قبل از طريق تلفن انجام شده و مرکل به نخست‌وزیر اسرائیل گفته‌ است او باید صبر بیشتری پيشه کند تا تحریم‌ها و دیپلماسی تأثیرات خود را نشان دهند.

مرکل این تماس تلفنی را پس از آن برقرار کرد که رسانه‌های اسرائیلی از دو هفته پيش گزارش‌های متعددی را درباره حمله احتمالی اسرائیل به تأسیسات هسته‌ای ایران در روزهای پیش روی و حتی قبل از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در ماه نوامبر منتشر کردند.

هاآرتص همچنین نوشت، چنین تماس تلفنی به نوعی عجیب بود. دو ماه قبل از این مکالمه تلفنی ارتباط میان نتانیاهو و مرکل و دفاتر آنها تقریبأ به‌طور کامل قطع شد که این اتفاق در نتیجه تضاد آرای آنان در رابطه با مسئله فلسطین و شهرک‌سازی‌های اسرائیل بود.

آنگلا مرکل نگرانی‌های خود را در رابطه با نتایج چنین حمله‌ای ابراز کرد که نه تنها بر ثبات خاورمیانه تأثیر خواهد گذاشت بلکه برای اتحادیه اروپا هم تبعاتی خواهد داشت 

مرکل تصمیم گرفت با این مکالمه ‌تلفنی پیام واضحی به نتانیاهو بدهد که او مخالف عملیات نظامی ارتش اسرائیل است.

صدراعظم آلمان نگرانی‌های خود را در رابطه با نتایج چنین حمله‌ای ابراز کرد که نه تنها بر ثبات خاورمیانه تأثیر خواهد گذاشت بلکه برای اتحادیه اروپا هم تبعاتی خواهد داشت.

او گفت، تحریم‌های سخت علیه ایران شرایط را برای حکومت ایران بسیار دشوار کرده‌ است و این‌که تحریم‌ها باید شدیدتر شود و زمان بیشتری برای مشاهده تأثیرات آن لازم است.

مقامات آلمان و دفتر نتانیاهو هیچ پاسخی در رابطه با این گزارش نداده‌اند و حاضر نشده‌اند انجام این تماس تلفنی را تأیید کنند.

پیام قاطع مرکل به نتانیاهو تاحدی گویای نظرات رهبران بریتانیا و فرانسه و دیگر رهبران اتحادیه اروپا هم می‌تواند باشد.

آلمان، بریتانیا و فرانسه همکاری‌های گسترده‌ای در زمینه مسائل امنیتی مرتبط با مسائل هسته‌ای ایران انجام داده‌اند و اروپایی‌ها بر این باور هستند که هنوز برای مانع شدن از دسترسی ایران به توانایی تولید سلاح هسته‌ای زمان باقی است.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

کلي بنز ميفروشيم به پسر حاجی ها ....

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما