خانه | خبر | اخبارایران

نامه ايران به شورای امنيت درباره تهديدهای اسرائيل

جمعه, 1391-06-03 12:12
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

با شدت يافتن تنش‌ها ميان ايران و اسرائيل بر سر حمله نظامی عليه يکديگر و با وجودی‌که هفته گذشته رهبر جمهوری اسلامی ايران در سخنانی دولت اسرائيل را "خطری برای بشريت" خوانده بود؛ در تازه‌ترين واکنش‌ها اسحاق آل حبيب، سفير و معاون نمايندگی جمهوری اسلامی ايران نزد سازمان ملل متحد در نامه‌ای به رئيس دوره‌ای شورای امنيت اين سازمان، از تهديدهای اخير مقام‌های دولت اسرائيل عليه ايران ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، بامداد امروز، جمعه سوم شهريورماه، سفير و معاون نمايندگی ايران در سازمان ملل متحد در نامه خود که رونوشت آن برای بان کی مون، دبيرکل اين سازمان نيز ارسال شده، از مقام‌های ارشد سازمان ملل خواسته است تا به مطالب منتشرشده در رسانه‌های اسرائيلی که حاکی از قصد نخست‌وزير و وزير دفاع اين دولت برای حمله به تأسيسات هسته‌ای ايران است، توجه نشان دهند.

در چند هفته گذشته بحث بر سر حمله قريب‌الوقوع اسرائيل به ايران در رسانه‌های اسرائيلی به اوج خود رسيده است

آل حبيب با ابراز "نگرانی عميق" جمهوری اسلامی ايران نسبت به اظهارات وزير دفاع و نخست‌وزير دولت اسرائيل اين قبيل اظهارات را "نقض فاحش اصول بنيادی منشور ملل متحد و قوانين بين‌المللی" دانسته و آن ‌را عليه تلاش‌های جهانی برای تقويت صلح و امنيت بين‌المللی خوانده است.

در چند هفته گذشته بحث بر سر حمله قريب‌الوقوع اسرائيل به ايران در رسانه‌های اسرائيلی به اوج خود رسيده و اين اخبار حاکی‌ از تصميم مقام‌های اين کشور برای حمله يک‌جانبه به ايران قبل از انتخابات رياست جمهوری آمريکا در ماه نوامبر است.

رسانه‌های چاپ اسرائيل روز سه‌شنبه، ۳۱ مرداد سال جاری گزارش دادند که بنيامين نتانياهو، نخست‌وزير اين کشور جمعه گذشته يعکوف آميدرور، رئيس شورای امنيت اسرائيل به همراه الی ييشای، وزير کشور و رهبر حزب "شاس"، را جهت متقاعد کردن خاخام عوفاديا يوسف، رهبر معنوی حزب مذهبی‌ "شاس" برای حمله به ايران نزد وی فرستاده است.

چندی پيش نيز دنی آيالون، معاون وزير خارجه اسرائيل با انتشار بيانيه‌ای تلاش‌های ديپلماتيک برای متوقف ‌کردن برنامه اتمی ايران را "مرده" خواند و اعلام کرد که حمله نظامی به اين کشور تنها چند هفته ديگر ممکن است صورت بگيرد.

از سوی ديگر مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی ايران نيز پاسخ‌های شديدی به تهديدهای صورت گرفته دادند و در مهم‌ترين آن آيت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ايران روز يکشنبه در روز عيد فطر بار ديگر با حمله لفظی شديد به اسرائيل، اين دولت را به "غده سرطانی صهيونيستی" تشبيه کرد و آن ‌را "خطری برای بشريت" دانست.

اين سخنان آيت‌الله خامنه‌ای که پيش از آن از سوی محمود احمدی‌نژاد رئيس دولت ايران در روز قدس تکرار شده بود با اعتراض شديد دبيرکل سازمان ملل، اتحاديه اروپا و آمريکا همراه شد به‌طوری که بان کی مون اين‌گونه سخنان را "نفرت‌انگيز" و "آتش‌افروز" خواند.

با اين حال اسحاق آل حبيب سفير و معاون نمايندگی جمهوری اسلامی ايران در پايان نامه خود خطاب به شورای امنيت سازمان ملل تأکيد کرده است که "جمهوری اسلامی ايران قصدی برای حمله عليه ساير ملت‌ها ندارد اما براساس حق ذاتی خود در چارچوب ماده ۵۱ منشور ملل متحد، ايران در دفاع از خود و در پاسخ به هرگونه حمله عليه ملت ايران ترديد نخواهد کرد و اقدامات دفاعی مناسب را برای حفاظت از خود اتخاذ خواهد کرد."

 

Share this
Share/Save/Bookmark

بابا هیچ اتفاقی نمیافته

نه جنگی نه درگیری نه توپی نه تانکی
راحت وآسوده باشید فقط تنها چیزی ک اتفاق میفته تتورم و گرانی افسار گسیخته و له شدن مردم زیر بار زندگی / فراگیر شدن فساد و فحشا در جامعه / کم شدن قدرت خرید مردم و ... باید نگران این مسائل باشیم نه چیز دیگه !

آقایان چرا ترسیدن ؟ شاید فهمیدن که اینبار تهدید نیست ! شاید تهدید برادر پوتین هم در آقایان تاثیر داشته ! به حر حال هر چیزی دارای تاریخ مصرف میباشد، شاید برادران جان بر کف در جمهوری اسلامی متوجه شدند که تاریخ مصرف ایشان برای روسیه به پایان رسیده، از طرفی برادر بشار هم که یه پاش لب گوره، چین هم که اصلا قابل اطمینان نیست و نبوده و نخواهد بود، کاری هم از حزب الله لبنان بر نمیاد، پس این وسط علی مونده و یه دنیا بدبختی

واقعا این نامه هم مثل باقی‌ کارهای این حکومت فخیمه، خنده داره. اگه اسرائیل تهدید کرده که حمله میکنه اینا که سی‌ ساله میگن "اسرائیل باید از بین برود"!! پس اونا باید بران به کی‌ شکایت کنن. مردیم از دست این جنگ زرگری دو طرف جنگ طلب که فقط سر مردمشونو با چنین صحبتهای شیره میمالن.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما