خانه | خبر | اخبارایران

آمادگی ۴۰۰ عضو سازمان مجاهدین برای خروج از اردوگاه اشرف

یکشنبه, 1391-05-29 16:26
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مارتین کوبلر، فرستاده سازمان ملل در امور عراق، از اطلاعیه سازمان مجاهدین خلق مبنی بر اعلام آمادگی ۴۰۰ عضو دیگر این سازمان برای انتقال به اردوگاه حریت در نزدیکی بغداد، استقبال کرد.

 
مارتین کوبلر روز شنبه، ۱۸ آگوست (۲۸ مرداد)، از دولت عراق خواست که نیازهای انسانی ساکنان این اردوگاه را در نظر بگیرد. او همچنین از کشورهای عضو سازمان ملل خواست تا به ساکنان این اردوگاه پناهندگی اعطا کنند تا هرچه زود‌تر از این اردوگاه خارج شوند.
 
مریم رجوی، رئیس شورای ملی مقاومت که سازمان مجاهدین خلق، از گروه‌های مخالف حکومت ایران را در بر می‌گیرد، اعلام کرده است برای نشان دادن حسن نیت این سازمان، گروهی ۴۰۰ نفره از اعضای آن، ۲۳ آگوست (دوم شهریور)، به اردوگاه حریه منتقل خواهد شد.
 
وی با انتقاد به نبود امکانات مناسب در اردوگاه تازه، خواسته است با انتقال این گروه، نام سازمان مجاهدین خلق از فهرست گروه‌های تروریستی در وزارت خارجه آمریکا خارج شود و واشنگتن «سلامت و امنیت» اعضای این سازمان در محل جدید را تضمین کند.
 
مریم رجوی، رئیس شورای ملی مقاومت که سازمان مجاهدین خلق، از گروه‌های مخالف حکومت ایران را در بر می‌گیرد، اعلام کرده است که برای نشان دادن حسن نیت این سازمان، گروهی ۴۰۰ نفره از اعضای آن، ۲۳ آگوست (دوم شهریور)، به اردوگاه حریه منتقل خواهد شد.
انتقال مجاهدین از اردوگاه اشرف به اردوگاه حریت به عنوان بخشی از توافق بین آمریکا و دولت عراق صورت می‌گیرد و بر اساس آن قرار است آن‌ها به تدریج در کشور‌های دیگر اسکان داده شوند. وزارت خارجه آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که همکاری سازمان مجاهدین خلق با سازمان ملل در ترک اردوگاه اشرف، در حذف نام مجاهدین خلق از فهرست گروه‌های تروریستی تعیین‌کننده است. در هفته های گذشته، وزارت خارجه آمریکا چندبار نیز درباره عدم خروج کامل از اردوگاه اشرف هشدار داده بود.

اعضای مجاهدین خلق از زمان حکومت صدام حسین در اردوگاه اشرف ساکن هستند. بر اساس توافقنامه دسامبر گذشته میان دولت عراق و سازمان ملل متحد، این افراد باید به تدریج به یک اردوگاه موقت در حومه بغداد منتقل شوند تا امکان خروج آنها از عراق و انتقال آنها به کشورهای دیگر ایجاد شود.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما