خانه | خبر | اخبارایران

ادعاهایی درباره نامه‌نگاری برخی مقامات به رهبر ایران

چهارشنبه, 1391-05-25 15:26
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

در پی انتشار اطلاعاتی در روزنامه ایران پیرامون نامه‌نگاری دو وزیر سابق دولت محمود احمدی‌نژاد به رهبر جمهوری اسلامی، امروز یک سایت نزدیک به محمدباقر قالیباف شهردار تهران خبر داده است که "چند تن از شخصیت‌های نظام" به آیت‌الله علی خامنه‌ای در مورد دولت نامه نوشته‌اند.

 
به گزارش وب‌سایت فردا، یک نماینده سابق تهران در مجلس خبر داده که نامه این افراد به رهبر ایران ارسال شده، اما او هنوز پاسخی نداده است. او همچنین گفته است در آینده‌ای نزدیک و پس از اجماع بین اصولگرایان، «به بیان جزئی‌تری از چرایی» و متن نامه خواهند پرداخت.
 
همچنین این وب‌سایت، در تماس با دو تن از اعضای ارشد احزاب موتلفه اسلامی و جمعیت ایثارگران خواستار جزئیات بیشتری از این نامه و امضاکنندگان آن شده است، اما آنها شنیده‌های خود را در حد خبر  روزنامه ایران دانسته‌اند و گفته‌اند که هیچ اطلاعی از این نامه ندارند.
 
سایت فردا از یک "منبع مطلع" نقل کرده ارسال نامه برخی از مدیران اجرایی سابق به رهبری تایید می‌شود، اما "محتوای نامه در آن حدی نیست که ارگان دولت نوشته است".  این رسانه همچنین مدعی شده است که تعدادی از نمایندگان مجلس نیز نامه مشابهی را خطاب به رهبر جمهوری اسلامی تهیه کرده‌اند. این در حالی است که منوچهر متکی خبر روزنامه ایران را تکذیب کرده است.
 
دو روز پیش، روزنامه دولتی ايران نوشته بود دو وزير پيشين دولت با ارسال نامه‌ای به آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران خواهان سلب برخی اختيارات محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ایران شده‌اند.
 
وب‌سایت فردا مدعی شده است که تعدادی از نمایندگان مجلس نیز نامه مشابهی را خطاب به رهبر جمهوری اسلامی تهیه کرده‌اند.این در حالی است که منوچهر متکی خبر روزنامه ایران را تکذیب کرده است.دو روز پیش، روزنامه دولتی ايران نوشته بود دو وزير پيشين دولت با ارسال نامه‌ای به آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران خواهان سلب برخی اختيارات محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ایران شده‌اند.
اين روزنامه، روز دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۱ نوشته بود: "منوچهر متکی، وزير معزول امور خارجه و مصطفی‌پور محمدی، وزير کشور معزول، دست به قلم شده‌اند و طی روزهای گذشته نامه‌ای را خطاب به يکی از مقامات عالی‌رتبه نظام تهيه و تنظيم کرده‌اند که در آن پيشنهاد شده با توجه به وضعيت حساس و بحرانی کشور ستادی متشکل از رؤسای قوای سه‌گانه و برخی از عقلای ديگر تشکيل و مديريت مسائل اجرايی را طی يک سال آينده بر عهده گيرد."
 
روزنامه ايران اشاره‌ای به نام "مقامات عالی‌رتبه نظام" نکرده بود که نامه خطاب به آن‌ها نوشته شده است، اما در ايران اين اصطلاح معمولاً برای آيت‌الله خامنه‌ای به کار می‌رود.
 
به نوشته اين روزنامه، فرهاد رهبر و داوود دانش جعفری، از اعضای پيشين دولت احمدی‌نژاد نيز اين نامه را امضا کرده‌اند.
 
خبر ارسال اين نامه به رهبر ايران پس از آن منتشر شده که در هفته‌های گذشته نيز ۹ نماينده مجلس ايران نامه‌ای را تنظيم کردند که در آن خواهان تشکيل کميته‌ای با حضور نهادهای حکومتی برای کنترل وضعيت اقتصادی شدند.
 
روزنامه ايران ارسال نامه به رهبر جمهوری اسلامی را طرحی برای "مطرح شدن نويسندگان نامه در عالم سياست و در قواره يک کانديدای رياست جمهوری" توصيف کرده است.
 
از عمر دولت احمدی‌نژاد کمتر از يک‌سال ديگر باقی مانده است. انتخابات رياست‌جمهوری آينده ايران خرداد يا تير ۱۳۹۲ برگزار خواهد شد. اصولگرايان منتقد دولت احمدی‌نژاد، وی را متهم می‌کنند که با سياست‌های "غلط" اقتصاد ايران را "بحرانی" کرده است.
 
وضعيت اقتصاد ايران در دو سال اخير و با شدت گرفتن تحريم های بين‌المللی عليه اين کشور دچار نابسامانی شده است. اين تحريم‌ها با هدف وادار کردن ايران به توقف برنامه هسته‌ای‌اش برقرار شده است.
 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

گندي زده اند که توش مانده اند و ميخواهند يکي را مقصر جلوه دهند.
کي بود کي بود من نبودم !......

مرتضی آقاتهرانی٬ دبیرکل «جبهه پایداری» اعلام کرد صادق محصولی خمس ۴۵۰ میلیون تومانی اموال خود را به دفتر علی خامنه‌ای پرداخت رده است.
آقاتهرانی این مطلب در گفتگویی که روز چهارشنبه (۲۵ امرداد) در خبرگزاری فارس منتشر شده٬ بیان کرده است.
اظهارات وی در پاسخ به این پرسش که آیا «جبهه پایداری» با خمس آقای محصولی تشکیل شده٬ بیان شده است.
آقاتهرانی به نقل از صادق محصولی گفته که وی سال‌ها پیش خمس اموال خود را به دفتر رهبر جمهوری اسلامی تحویل داده است.
قاسم روانبخش٬ عضو ارشد «جبهه پایداری» نخستین کسی بود که ۲۹ بهمن سال گذشته گفته بود صادق محصولی خمس ۴۵۰ میلیون تومانی اموال خود را پرداخت کرده است.
هفتم اسفند ماه نیز محمود نبویان دیگر عضو «جبهه پایداری» اعلام کرد خمس ۴۵۰ میلیون تومانی صادق محصولی با اجازه مراجع تقلید به این جبهه سیاسی داده شده است.
آقای نبویان گفته بود: «پول خمس باید دست مراجع برسد، اگر مرجعی اجازه داد که این پول در محل خاصی خرج شود» افرادی مثل علی مطهری حق ندارند درباره این موضوع حرف بزنند.!!!

خامنه‌ای در ديدار جمعی از آزادگان:
زائده جعلي صهيونيستي از صحنه جغرافيا محو خواهد شد!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما