خانه | خبر | اخبارایران

نامه‌نگاری به رهبر ايران برای سلب اختيارات احمدی‌نژاد

سه شنبه, 1391-05-24 08:05
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

روزنامه دولتی ايران نوشت، دو وزير پيشين دولت با ارسال نامه‌ای به آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران خواهان سلب برخی اختيارات محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ایران شده‌اند.

 
اين روزنامه، روز دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۱ نوشت: "منوچهر متکی، وزير معزول امور خارجه و مصطفی‌پور محمدی، وزير کشور معزول، دست به قلم شده‌اند و طی روزهای گذشته نامه‌ای را خطاب به يکی از مقامات عالی‌رتبه نظام تهيه و تنظيم کرده‌اند که در آن پيشنهاد شده با توجه به وضعيت حساس و بحرانی کشور ستادی متشکل از رؤسای قوای سه‌گانه و برخی از عقلای ديگر تشکيل و مديريت مسائل اجرايی را طی يک سال آينده بر عهده گيرد."
 
روزنامه ايران اشاره‌ای به نام "مقامات عالی‌رتبه نظام" که نامه خطاب به آن‌ها نوشته شده، نکرده است، اما در ايران اين اصطلاح معمولاً برای آيت‌الله خامنه‌ای به کار می‌رود.
 
به نوشته اين روزنامه، فرهاد رهبر و داوود دانش جعفری، از اعضای پيشين دولت احمدی‌نژاد نيز اين نامه را امضا کرده‌اند.
 
خبر ارسال اين نامه به رهبر ايران پس از آن منتشر شده که در هفته‌های گذشته نيز ۹ نماينده مجلس ايران نامه‌ای را تنظيم کردند که در آن خواهان تشکيل کميته‌ای با حضور نهادهای حکومتی برای کنترل وضعيت اقتصادی شدند.
 
روزنامه ايران ارسال نامه به رهبر جمهوری اسلامی را طرحی برای "مطرح شدن نويسندگان نامه در عالم سياست و در قواره يک کانديدای رياست جمهوری" توصيف کرده است.
 
از عمر دولت احمدی‌نژاد کمتر از يکسال ديگر باقی مانده است. انتخابات رياست‌جمهوری آينده ايران خرداد يا تير ۱۳۹۲ برگزار خواهد شد. اصولگرايان منتقد دولت احمدی‌نژاد، وی را متهم می‌کنند که با سياست‌های "غلط" اقتصاد ايران را "بحرانی" کرده است.
 
وضعيت اقتصاد ايران در دو سال اخير و با شدت گرفتن تحريم های بين‌المللی عليه اين کشور دچار نابسامانی شده است. اين تحريم‌ها با هدف وادار کردن ايران به توقف برنامه هسته‌ای‌اش برقرار شده است.
 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

چه کساني که خود نياز به بررسي گذشته شان دارند:
متکی، وزير معزول امور خارجه در ترکيه پناهندگان ايرانی را دستگير وبه ايران بر مي گردانده تا اعدام شوند و مصطفی‌پور محمدی، وزير کشور معزول،در ...قتلهلي زنجيري نقش اساسي داشته ؟!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما