خانه | خبر | اخبارایران

"بنياد حفظ آثار و ارزش‌های شهدا، جنگل‌ ناهارخوران را تخريب می‌کند"

دوشنبه, 1391-05-16 09:46
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مدت کمی پس از اين‌که رسانه‌های ايران اعلام کردند بنياد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس قصد دارد در حريم ارگ ساسانی شهرستان انار استان کرمان، حرم "شهدای گمنام" بسازد، اکنون اين نهاد نظامی مجوز تخريب جنگل ناهارخوران استان گلستان را نیز برای احداث موزه "دفاع مقدس" از دولت دريافت کرده است.

ذبيح‌الله ميقاتی، سخنگوی شورای شهر گرگان روز يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۱ به خبرگزاری کار ايران (ايلنا) گفت: "اداره کل منابع طبيعی استان گلستان می‌گويد که بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گلستان برای اين اقدام مجوز دارد و مسئولان از تهران اين مجوز را به آن‌ها داده‌اند و نمی‌دانم مسئولان چرا نديده مجوز می‌دهند."

بنياد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس که به ستاد کل نيروهای مسلح ايران وابسته است، در سال ۱۳۶۹ خورشيدی تأسيس شده است.

ذبيح‌الله ميقاتی، سخنگوی شورای شهر گرگان: من به خيلی از کشورهای آسيای ميانه سفر کرده‌ام، هيچ کدام منابع طبيعی خود را برای ساخت يادمان شهدا تخريب نکردند

ميقانی افزود: "پروژه ساخت موزه دفاع مقدس در جنگل ناهارخوران ادامه دارد و متأسفانه درختان زيادی برای اين منظور قطع شده است و من مطمئنم خانواده‌های شهدا بيش از همه از بابت قطع درختان ناراحت هستند و راضی نيستند که به جنگل آسيب زده شود."

وی گفت: "من به خيلی از کشورهای آسيای ميانه سفر کرده‌ام و در آن کشور‌ها هم نماد‌ها و يادمان‌هايی برای قربانيان جنگ‌ها و پيروزی‌های خود ساخته‌اند اما هيچ کدام منابع طبيعی خود را برای ساخت يادمان شهدا تخريب نکردند و درختان را قطع نکردند، محال است خانواده شهدا به چنين اقدامی راضی باشند."

ناهارخوران نقطه‌ای جنگلی در جنوب شهر گرگان است که در فاصله هشت کيلومتری از مرکز شهر قرار دارد.

هفته گذشته نيز تصميم بنياد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس برای ساخت "حرم شهيد گمنام" ‌در حريم ارگ ساسانی شهرستان انار خبرساز شد.

به گفته فعالان ميراث فرهنگی اين حرم در حريم ارگ انار قرار گرفته و منظر آن را "به‌شدت مخدوش می‌کند."

ارگ تاريخی انار بر فراز تپه‌ای در مرکز شهر انار قرار گرفته است. اين ارگ که در فهرست آثار ملی ايران به ثبت رسيده به گفته باستان‌شناسان به دوره‌ ساسانيان و حتی پيش از آن تعلق دارد.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

این آقایون که براشون مهم نیست اگر کل ایران را هم نابود کنند، فقط کافی است کهیاد حماقتهای جنگ مثلا تحمیلی زنده باشد، اصلا مگه برای کسی مهمه که چه چیزی تو جنگ رخ داد ؟ من که از خانواده های شهدا هستم دیگه برام مهم نیست که چه چیزی اتفاق افتاد، حالا برای این آقایون چرا مهم شده نمیدونم، شاید یه لفت و لیس درست حسابی تو ساخت این مکان وجود داره که آقایون با این همه از خود گذشتگی دران جنگلهای این مناطق را از بین میبرن

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما