خانه | خبر | اخبارایران

امام جمعه شيراز:گرانی مرغ "جنگ روانی دشمن" است

شنبه, 1391-05-07 12:37
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
اسدالله ايمانی، امام جمعه شيراز،  می‌گوید که وضعیت كنونی بازار مرغ ناشی از "جنگ روانی دشمن" است و "هیچ‌گونه کمبودی" در این زمینه وجود ندارد.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) ، اسدالله ايمانی در نماز جمعه ششم مرداد ۱۳۹۱ شيراز گفت: "هيچ‌گونه کمبودی در اين ميان وجود ندارد، بلکه اين‌گونه جنگ‌های روانی باعث می‌شود که نوعی خريد کاذب در داخل کشور ايجاد شود."
 
در هفته‌های گذشته، با وجود وعده مسئولان برای کاهش قيمت‌ها، قيمت هر کيلو مرغ از مرز هفت‌هزار تومان عبور کرده و به هشت‌هزار تومان رسيده است.
 
 براساس گزارش‌های منتشر شده در خبرگزاری‌های ايران، در بازار خرده‌فروشی تهران، هر کيلو مرغ بين هفت هزار و ۸۰۰ تا هشت هزار تومان فروخته می‌شود و اين دومين بار در يک ماه گذشته است که قيمت مرغ از مرز هفت هزار و ۵۰۰ تومان عبور کرده است.
 
احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد نيز در نماز جمعه مشهد از مردم خواست در زمانی که به مرغ دسترسی ندارند سراغ غذای سنتی "اشکنه پیاز داغ" بروند 
با اين حال دولت نيز اقدام به توزيع مرغ‌های دولتی با نرح کيلويی ۴۷۰۰ تومان کرده  و وارادت گوشت  و مرغ را برای "کنترل بازار" آزاد کرده است.
 
امام جمعه شیراز  با بیان اینکه  "طرح‌ریزی این جنگ روانی از سوی دشمن" انجام شده و  "بلندگوهای تبلیغاتی" آن را پیگیری می‌کنند، گفت: "این كه می‌گویند بخرید، نایاب می‌شود جنگ روانی است و این گونه مردم را به خرید اضافه بر نیاز تشویق می‌كنند."
 
وی ادامه داد: "نظیر این مساله را در در قصه سكه و ارز  نیز شاهد بودیم، همه این ها جنگ روانی است كه دشمن در مسایل اقتصادی دنبال می كند."
 
از سويی ديگر احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد نيز در نماز جمعه مشهد از مردم خواست در زمانی که به مرغ دسترسی ندارند سراغ غذای سنتی "اشکنه پیاز داغ" بروند.
 
آيت‌الله  ناصرمکارم شيرازی از مراجع تقليد شيعه نيز گفته است مردم کمتر مرغ مصرف کنند.
 
به گفته‌ مسئولان اتحاديه مرغداران، موضوع اصلی که باعث گرانی مرغ شده، "کمبود خوراک دام" است. اين در حالی است که به گفته‌ مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت، خوراک مرغ به اندازه‌ کافی در کشور وجود دارد و اين موضوع نمی‌تواند علت اصلی گرانی مرغ باشد.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ايسنا) قرار بوده است در زمينه‌ گرانی مرغ جلسه‌ای با حضور محمود احمدی‌نژاد، رييس‌جمهور ايران برگزار شود، اما ظاهراً اين جلسه لغو و برگزاری آن به روزهای آينده موکول شده است.
 
Share this
Share/Save/Bookmark

آیا حاصل خون شهدا این است که دشمن حتی تا تغییر قیمت مرغ در ایران هم نفوذ پیدا کند و جمهوری اسلامی حتی توان مقابله با تغییر قیمت مرغ در خاک ایران را در مقابل دشمن نداشته باشد؟

بابا این یدیختها که گناهی ندارن. اگه این مزخرفات رو نگن که مثل یا منتظری و کروبی و موسوی و دیگران باید تا آخر عمر کنج خونه بشینن یا مثل خیلیهای دیگه سر از کهریزک و خاوران و ... دربیارن.
اینها رو ول کنید اینقدر هم این قضیه بی اهمیت رو " کژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژ" ندید.
آقا ناراحت میشه نفرینتون میکنه سنگ میشید.
حالا از ما گفتن بود. خود دانید.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما