خانه | خبر | اخبارایران

ايران اسرائيل را به بمب‌گذاری در اتوبوس گردشگران اسرائيلی متهم کرد

پنجشنبه, 1391-05-05 13:45
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

محمد خزاعی، نماينده ايران در سازمان ملل متحد اسرائيل را به بمب‌گذاری انتحاری در اتوبوس گردشگران اسرائيلی در بلغارستان متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، محمد خزاعی روز گذشته، چهارشنبه ۲۴ ژوئيه (چهارم مردادماه) در نشست شورای امنيت سازمان ملل متحد برای بررسی وضعيت خاورميانه گفت که اسرائيل آن بمب‌گذاری را که موجب مرگ پنج گردشگر اسرائيلی و راننده بلغار اتوبوس شد خود انجام داده است.

او از اين اقدام به‌عنوان بخشی از "اقدامات تروريستی و آدم‌کشی‌های دولت اسرائيل که با هدف متهم کردن ديگران برای پيشبرد منافع سياسی محدودش انجام می‌شود" ياد کرد.

اظهارات خزاعی در اين نشست مقامات اسرائيلی را که ايران و متحد لبنانی‌اش حزب‌الله را به دست داشتن در آن بمب‌گذاری متهم کرده بودند، به خشم آورد.

خزاعی همچنين با اشاره به بمب‌گذاری انتحاری که روز ۱۸ ژوئيه در نزديکی فرودگاه بورگاس بلغارستان صورت گرفت، گفت: "نماينده رژيم جنايتکار صهيونيستی، ادعاهای بی‌اساسی را عليه کشور من مطرح کرد."

حييم واکسمن، معاون نماينده اسرائيل در سازمان ملل: تعجب‌آور نيست دولتی که عمليات ۱۱ سپتامبر را يک تئوری توطئه خوانده و هولوکاست را انکار کرده بود، چنين سخنانی را مطرح کند

او افزود که ايران هرگز در چنين "عمليات پستی که جان افراد بی‌گناه را به خطر می‌اندازد" شرکت نمی‌کند.

خزاعی اظهار داشت: "چنين عمليات تروريستی را فقط رژيمی می‌تواند طراحی و اجرا کند که تاريخ کم‌قدمت آن سرشار از اقدامات تروريستی و آدم‌کشی‌های دولتی است که با هدف متهم کردن ديگران برای پيشبرد منافع سياسی محدودش انجام می‌شود."

به گفته نماينده ايران در سازمان ملل، "نمونه‌های بسياری" از کشتار "يهوديان بی‌گناه" توسط اسرائيل را می‌توان نام برد.

او همچنين اين اتهام را دوباره مطرح کرد که اسرائيل در قتل‌ دانشمندان هسته‌ای ايران که در سال‌های اخير صورت گرفته، دست داشته است.

حييم واکسمن، معاون نماينده اسرائيل در سازمان ملل در اين نشست درباره سخنان خزاعی گفت: "اين‌ اظهارات، مخوف است اما چندان هم تعجب‌آور نيست دولتی که عمليات ۱۱ سپتامبر را يک تئوری توطئه خوانده و هولوکاست را انکار کرده بود، چنين سخنانی را مطرح کند."

واکسمن بار ديگر اتهاماتی را که دولت اسرائيل به ايران نسبت داده بود، مطرح کرد.

او گفت: "اثر انگشت ايران بر جای‌جای عمليات خوفناکی که هفته گذشته در بلغارستان روی داد و همچنين در ده‌ها توطئه تروريستی ديگرِ ماه‌های اخير در پنج قاره و دست‌کم ۲۴ کشور به چشم می‌خورد."

 

Share this
Share/Save/Bookmark

اقا یک چیزی بگید که یکی باور کند. کدام کشوری را به غیر از ایران میشناسید که شهروندان خود را بکشد؟ شما دارید حرفی را مطرح میکنید که در اغاز و سرانجام انگشت ملامت دنیا را به سوی ایران دراز خوهد کرد.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما