خانه | خبر | اخبارایران

پليس نيويورک: ايران با ۹ برنامه تروريستی در سال جاری ارتباط داشت

شنبه, 1391-04-31 16:10
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

پليس نيويورک معتقد است سپاه پاسداران ايران و نمايندگان آن از ابتدای سال ۲۰۱۲ تاکنون در ۹ نقشه عليه اسرائيلی‌ها و يهوديان در سراسر جهان دخالت داشته‌اند.

 

اين گزارش که در هفته جاری توسط تحليلگران بخش امنيتی پليس نيويورک تهيه گرديده و در اختيار رويترز قرار داده شده است، می‌گويد سه نقشه از اين طرح‌ها در ماه ژانويه، سه نقشه در فوريه و سه نقشه ديگر نيز از اواخر ماه ژوئن تاکنون شناسايی يا خنثی شدند.

اين در حالی است که ايران بارها حمايت از حملات نظامی در خارج از کشور را تکذيب کرده ‌است.

اين گزارش‌ها جزئيات دو نقشه تروريستی در بانکوک، و ديگر نقشه‌ها در دهلی نو، تفليس، باکو، قبرس و مومباسا در کنيا را فاش می‌کند که پليس نيويورک آن‌ها را مرتبط با ايران و متحدان شبه‌نظامی آن مانند حزب‌الله لبنان می‌داند.

در گزارش پليس نيويورک، بمب‌گذاری روز چهارشنبه در بلغارستان، نهمين نقشه جمهوری اسلامی ايران و حاميان او در سال ۲۰۱۲ محسوب می‌شود

اين گزارش پس از عمليات انتحاری در بورگاس بلغارستان و کشته شدن گردشگران اسرائيلی منتشر می‌شود که اسرائيل آن را به ايران نسبت می‌دهد. ايران اما در واکنش به اين مسئله روز پنج‌شنبه اين ادعاها را "اتهاماتی بی‌اساس" خواند که با اغراض سياسی گفته می‌شود و به تضعيف خود تهمت‌زنندگان منجر می‌شود.

در گزارش پليس نيويورک، بمب‌گذاری روز چهارشنبه در بلغارستان، نهمين نقشه جمهوری اسلامی ايران و حاميان او در سال ۲۰۱۲ محسوب می‌شود که با هدف ضربه زدن به اسرائيلی‌ها و يهودی‌ها طراحی شده ‌است.

مقامات ايالات متحده اعلام کرده‌اند که با اظهارات اسرائيلی‌ها در اين‌باره موافق هستند که ايران و متحدانش کشتار گردشگران اسرائيلی را از طريق بمب‌گذاری انتحاری برنامه‌ريزی کرده‌اند.

يکی از مقامات ايالات متحده گفت، گروه شبه‌نظامی حزب‌الله که مورد پشتيبانی ايران است در گذشته نيز بمب‌گذاری‌های انتحاری انجام داده ‌است.

اما حزب‌الله می‌گويد اگرچه آنان تا سال ۲۰۰۰ در سرزمين‌های جنوب لبنان که به اشغال اسرائيل درآمده بود، بمب‌گذاری‌های انتحاری عليه ارتش اسرائيل انجام داده‌اند، اما آن‌ها هيچ وقت خارج از لبنان حمله‌ای انجام نداده‌اند.

پس از عمليات تروريستی بلغارستان يک مقام بلندپايه اجرای قانون در ايالات متحده آمريکا اعلام کرد پليس نيويورک در راستای مقابله با تروريسم تمرکز خود را بر محلات يهودی‌نشين و مؤسسات يهودی بيشتر کرده ‌است تا مقابل حملات احتمالی ايران در خاک آمريکا بايستد.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

منابع امنیتی اسرائيل و آمریکا پیش بینی کرده اند که ایران در ۱۰۰ سال آینده به ۳ عمل
‫تروریستی اقدام خواهد کرد ، محل وقوع این اقدامات تروریستی تا ۴۰۰ سال جزء اسرار
‫امنیتی خواهد بود.
‫این منابع تاکید کردنند که ‫اف جان کندی و روبرت کندی توسط جمهوری اسلامی ایران ترور
شدنند ، لازم بتذکر است , اف ب ای قبلا اعلام کرده بود که طبق اظهارات بعضی از شهدا
آبراهام لینکن هم توسط یک ایرانی طرف دار جمهوری اسلامی ترور شده است.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما