خانه | خبر | اخبارایران

حکم شلاق کاريکاتوريست اراکی نقض شد

شنبه, 1391-04-31 10:08
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

با نقض حکم شلاق محمود شکرايه، کاريکاتوريست اراکی قرار است وی در دادگاه مطبوعات استان مرکزی محاکمه شود.

محمدرضا عدالت‌خواه، رئيس دادگاه مطبوعات استان مرکزی روز جمعه ۳۰ تير ۱۳۹۱ به تارنمای دادگستری اين استان گفت دادگاه تجديدنظر، دادگاه صادرکننده رأی عليه اين کاريکاتوريست را "فاقد صلاحيت" دانسته است.

به گفته وی دادگاه تجديدنظر با نقض حکم محکوميت شکرايه، "پرونده را جهت رسيدگی مجدد به دادگاه کيفری استان مرکزی (دادگاه مطبوعات) ارجاع کرده است."

وی افزود: "اين پرونده طبق روال معمول در پرونده‌های مطبوعاتی با حضور هیئت منصفه و به‌طور علنی در دادگاه مطبوعات مورد رسيدگی قرار خواهد گرفت."

محمود شکرايه در حالی قرار است دوباره محاکمه شود که دو ماه پيش نماينده اصولگرای شهر اراک در مجلس هشتم، شکايت خود از اين کارتونيست را پس گرفت

شکرايه در حالی قرار است دوباره محاکمه شود که دو ماه پيش نماينده اصولگرای شهر اراک در مجلس هشتم، شکايت خود از اين کارتونيست را پس گرفت.

دادگاهی در اراک ارديبهشت‌ماه سال جاری خورشيدی، محمود شکرايه را به دليل کشيدن کاريکاتوری از احمد لطفی آشتيانی، نماينده اصولگرای شهر اراک در مجلس هشتم به ۲۵ ضربه شلاق محکوم کرد.

اين حکم واکنش‌های گسترده‌ای به دنبال داشت. سازمان عفو بين‌الملل، با انتشار بيانيه‌ای محکوميت محمود شکرايه به ۲۵ ضربه شلاق را محکوم کرد و آن را حمله‌ای به آخرين نشانه‌های آزادی بيان در ايران دانست.

همچنين نهاد "دفاع از حقوق کارتونيست‌ها" در اين رابطه نامه‌ای به دفتر احمد شهيد، گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان ملل در مورد ايران نوشت و از سرنوشت کارتونيست ايرانی ابراز نگرانی کرد.

پدرام پاک‌آيين، مديرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ايران نيز گفت: "صدور حکم مجازات شلاق کاريکاتوريست استان مرکزی از منظر افکار عمومی به ويژه اصحاب رسانه غير متعارف و دور از انتظار است."

از سوی ديگر در يک حرکت مشترک به دعوت مانا نيستانی، کارتونيست ايرانی ساکن فرانسه، کاريکاتوريست‌ها و کارتونيست‌ها در فضای مجازی در دفاع از محمود شکرايه هر کدام طرحی از احمد لطفی آشتيانی منتشر کردند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

دقت کردید حکم شلاق اصلاح طلبا فقط صادر می شه اجرا نمی شه ***

چه جرمي بايد محاکمه شود؟
کشيدن کاريکاتور؟!..
حتما حکمش 15 سال زندان و يا تبعيد ميباشد؟!.......

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما