خانه | خبر | اخبارایران

کاهش سن اعتياد در قم

یکشنبه, 1391-04-18 16:37
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مديرکل بهزيستی استان قم از کاهش سن اعتياد و شيوع مواد مخدر صنعتی در اين استان خبر داد.

ابراهيم حاجی‌مظفری، مديرکل بهزيستی استان قم امروز يکشنبه ۱۸ تيرماه در گفت وگو با خبرگزاری مهر، گفت: "سال گذشته ٤٠٠ نفر از معتادان پرخطر در مراکز درمان اجباری اعتياد جذب شدند اين در حالی است که بررسی مشخصات اين افراد بيانگر کاهش سن ابتلا به مواد مخدر در اين استان است."

مديرکل بهزيستی استان قم قدرت تخريب مواد صنعتی اعتيادآور را بسيار بيشتر از مواد سنتی دانست و افزود: "افراد زير ٣٠ سال آلوده به مواد مخدر صنعتی به معتادان پرخطر تبديل می‌شوند."

اين درحالی است که به گفته حاجی‌مظفری، مراکز ترک اعتياد غيراستاندارد در حاشيه شهر قم به‌شکل پنهانی خدمات غيراستاندارد ارائه می‌کنند.

مديرکل بهزيستی قم گفت سال گذشته فقط چند مورد از اين مراکز در سطح شهر شناسايی شدند اما تعدادی از اين مراکز همچنان به ارائه خدمات ترک اعتياد ولو غيراستاندارد مشغول هستند.

مديرکل بهزيستی استان قم: افراد زير ٣٠ سال آلوده به مواد مخدر صنعتی به معتادان پرخطر تبديل می‌شوند

درحالی که سازمان ملی جوانان در سال ۸۷ سن آغاز مصرف مواد مخدر در ايران را ۱۳ سالگی اعلام کرده بود، خردادماه سال جاری، حميد صارمی ، معاون فرهنگی و پيش‌گيری ستاد مبارزه با مواد مخدر از کاهش سن اعتياد از ٢٣ به ١٥سال خبر داد.

وی گفته بود: "برپايه تحقيقات انجام شده ١٢ ميليون نفر از افراد جامعه در برابر تهديدهای اجتماعی و اعتياد قرار دارند."

پيش ازاين، نيز، خبرگزاری کار ايران (ايلنا) ششم تيرماه سال جاری به نقل از مرضيه وحيد دستجردی، وزير بهداشت ايران، نوشته بود: "با درنظرگرفتن خانواده‌های معتادان، ۵ تا ۱۰ ميليون نفر از افراد، درگير معضل اعتياد هستند."

دستجردی افزوده بود : "۲۵ و هفت دهم درصد از جمعيت معتادان در گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال قرار دارند."

دوسال پيش، نيز، اکبر اعلمی نماينده مردم تبريز در مجلس، خطاب به وزير وقت آموزش و پرورش با تأکيد بر "تغيير الگوی مصرف مواد مخدر" در بين دانش‌آموزان، يعنی از ترياک و هروئين به شيشه و کراک (کراک کوکائين و هروئين)، از وزير آموزش و پرورش خواسته بود تدبيری برای مهار اعتياد در دانش‌آموزان مدارس بينديشد.

به گزارش تارنمای خبرآنلاين، بر پايه يک تحقيق علمی انجام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران پنج درصد از معتادان در طول دوره خدمت سربازی و بيش از ۷۰ درصد معتادان در مدارس يا دانشگاه‌ها به اعتياد دچار شده‌اند.

در سال‌های اخير، آمار قربانيان موادمخدر در ميان گروه‌های اجتماعی خاص مانند سربازان حاضر در پادگان‌ها، دانشجويان دختر و پسر به ويژه ساکنان خوابگاه‌ها و پانسيون‌ها، زنان خانه‌دار و کارکنان شب‌کار به شدت افزايش يافته است.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

التماس دعا! خوش به سعادت ایرونیا،که مذهبی ترین شهرشونم نورعلی نوره!فقط اشاره نکردین،توشون آخوند معتادم پیدامیشه یا نه!؟

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما