خانه | خبر | اخبارایران

ايران: ‌روزنامه بيلد آلمان و منافقين توطئه‌ای مشترک طراحی کرده‌اند

یکشنبه, 1391-04-18 10:50
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

ايران روزنامه بيلد چاپ آلمان و "منافقين" (مجاهدين خلق) را به طراحی توطئه‌ای مشترک عليه خود متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن قشقاوی، معاون کنسولی، مجلس و امور ايرانيان وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی روز يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۱ در مورد اتهام "آزار جنسی" عليه ديپلمات ايرانی گفت: "حرکت هماهنگ منافقين و نشريه زرد و صهيونيستی بيلد در طراحی، اجرا و دامن زدن به اين سناريوی ساختگی بار ديگر نشان از هم‌سويی آن‌ها در طراحی دسيسه و توطئه عليه جمهوری اسلامی ايران دارد."

وی افزود: "با توجه به لطمات وارده به عضو سرکنسولگری کشورمان در فرانکفورت در اثر برخورد ناشايست پليس آلمان، احقاق حقوق نامبرده، همچنان در دستور کار وزارت امور خارجه قرار دارد و با قوت دنبال می‌شود."

حسن قشقاوی هفته گذشته گفته بود: "روز دوشنبه (۱۲ تير ۱۳۹۱) بر اساس يک سناريوی از پيش تعيين‌شده، يکی از اعضای سرکنسولگری جمهوری اسلامی ايران در فرانکفورت به هنگام عزيمت به منزل از محل کار خود، به بهانه‌ای واهی مورد حمله يک زن آفريقايی‌تبار قرار گرفت."

دوريس مولر شوی، سخنگوی دادستانی فرانکفورت گفته است اين ماجرا را پی‌گيری می‌کنند و اکنون در ميانه تحقيقات هستند

به گفته وی "پليس کشور آلمان به جای برخورد با فرد مهاجم، رفتار خشن، ناشايست و خارج از عرف ديپلماتيک با عضو سرکنسولگری کشورمان داشته است."

در همين حال روزنامه بيلد نيز درباره اين ماجرا نوشت اين ديپلمات ايرانی در روز دوشنبه ۲۵ ژوئن (پنجم تيرماه) قصد "سوء استفاده جنسی" از يک دختر سياه‌پوست ۱۰ ساله را داشته است.

به نوشته اين روزنامه وی در ساعت ۱۹ و ۳۰ دقيقه با ديدن دختربچه در حين بازی در خيابان به او نزديک شده و وی را نوازش می‌کند. دختر می‌خواهد بگريزد که مرد از کمر او را گرفته و سعی می‌کند وی را ببوسد. دختربچه با فرياد به سوی خانه خود فرار می‌کند در حالی که مرد ديپلمات تا خانه در پی او می‌رود.

در ادامه گزارش آمده است وقتی دختربچه ماجرا را برای مادرش تعريف می‌کند مادر با پاسگاه شماره ۱۲ پليس تماس می‌گيرد و تمامی ماجرا را بازگو می‌کند اما مرد مظنون ناشناخته می‌ماند.

پس از يک هفته دختربچه بار ديگر آن مرد را در خيابان نزديک خانه‌شان می‌بيند و او را می‌شناسد. او و مادرش به‌دنبال مرد می‌روند و با موبايل خود با پليس تماس می‌گيرند.

آن‌ها هنگامی که از زمين بازی خيابان آدالبرت اشتيفتر عبور می‌کردند مادر ۳۴ ساله برای اين‌که توجه مادران ديگر را به خود جلب کند و از آن‌ها کمک بگيرد به روی مرد فرياد می‌زند "بچه‌باز".

ديپلمات ايرانی در وضعيت دشواری قرار می‌گيرد و از زن خواهش می‌کند او را لو ندهد چرا که زن و بچه دارد.

روزنامه بيلد می‌افزايد وقتی پليس به محل می‌رسد مرد فرياد می‌زند "ديپلمات، ديپلمات". مأموران پليس او را بر کف خيابان می‌خوابانند و به دستان او دست‌بند زده و وی را دستگير می‌کنند.

در اداره پليس مدارک مرد بازرسی می شود و پليس درمی‌يابد که وی يک ديپلمات ايرانی است و به دليل مصونيت قضائی وی را آزاد می‌کند.

روزنامه بيلد يک روز پس از انتشار اين ماجرا نوشت اين ديپلمات اگر اشتباه کاری صورت می‌داد از مصونيت قضائی برخوردار بود اما در زندگی شخصی و خارج از حوزه کاری از اين مصونيت برخوردار نيست.

دوريس مولر شوی، سخنگوی دادستانی فرانکفورت گفته است اين ماجرا را پی‌گيری می‌کنند و اکنون در ميانه تحقيقات هستند.
 

اکنون ايران اين گزارش روزنامه بيلد را "توطئه" ناميده است.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

بنظر من این یک سناریو نیست و اتهام سناریوسازی مجاهدین و صهیونیست و.... خیلی نخ نما و تاریخ مصرف گذشته شده اما مشخص است که این داستان فقط ناشی از حماقت دیپلمات و عدم درک او نسبت به فرهنگ عدم نوازش بچه های بیگانه در غرب و سو استفاده رسانه های غرض دار غربی از این جریان برای تخریب هویت ایرانی میباشد.
بنظر میرسد که دستهایی درکار فضاسازی و هوچیگری برای توهین به ایرانیها و تحقیر هویت ایرانی در سطح جهان هستند

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما