خانه | خبر | اخبارایران

حکم دادگاه مالزی: استرداد ايرانی متهم به تلاش برای بمب‌گذاری در تايلند

دوشنبه, 1391-04-05 15:54
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

دادگاهی در مالزی حکم استرداد يک شهروند ايرانی به تايلند را صادر کرد که گفته می‌شود در توطئه بمب‌گذاری در اين کشور دست داشته ‌است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مسعود صداقت‌زاده که مشکوک به هم‌دستی در توطئه بمب‌گذاری عليه ديپلمات‌های اسرائيلی در تايلند است، روز ۲۶ بهمن سال گذشته (۱۵ فوريه سال جاری ميلادی) در فرودگاه بين‌المللی کوالالامپور بازداشت شد و امروز، دوشنبه، پنجم تيرماه (۲۵ ژوئن) در دادگاهی در مالزی حکم به استرداد او به تايلند داده شد.

صداقت‌زاده يکی از سه شهروند ايرانی است که به اتهام تلاش برای ترور ديپلمات‌های اسرائيلی در بانکوک، پايتخت تايلند بازداشت شده‌اند. نقشه آنان پس از انفجاری به ظاهر ناخواسته در ۲۵ بهمن‌ماه سال گذشته (۱۴ فوريه)، در خانه‌ای واقع در پايتخت تايلند لو رفت.

دو تن از آن‌ها در همان تايلند بازداشت شدند در حالی که يکی‌شان می‌خواست بمبی را به طرف پليس پرتاب کند، اما در اثر انفجار آن خود او آسيب ديد و پاهايش را از دست داد.

مسعود صداقت‌زاده که با دست‌بند و پيراهنی راه‌راه در دادگاه حاضر شده بود گفت اعتراض خود عليه حکم استردادش را به دادگاه عالی مالزی خواهد برد

در اين ميان تنها بازداشت صداقت‌زاده بود که در فرودگاه کوالالامپور، پايتخت مالزی رخ داد.

قاضی اس. کوماثی در دادگاهی جنايی در کوالالامپور از صداقت‌زاده ۳۱ ساله به عنوان يک "مجرم فراری" نام برد و با اين سخن وکلای مدافع او که هيچ مدرکی عليه او وجود ندارد، ابراز مخالفت کرد.

کوماثی در اين باره گفت: "از ديد من، رفتار متهم به فردی بی‌گناه شباهت ندارد. کيفرخواست‌ها نشان داده که متهم، يک مجرم فراری است... در عين حال، پليس تايلند به خاطر جرم‌هايی به دنبال اوست که طبق تعريفی که در قانون آمده، بايد به خاطر آن‌ها مسترد شود."

صداقت‌زاده که با دست‌بند و پيراهنی راه‌راه در دادگاه حاضر شده بود، از طريق يک مترجم به محاکمه‌کنندگانش گفت که اعتراض خود عليه حکم استردادش را به دادگاه عالی مالزی خواهد برد.

او افزود: "من برای دفاع از خودم به فرصت بيشتری نياز دارم."

گفته می‌شود دولت ايران پشت اين نقشه تروريستی بوده ‌است، اما ايران اين ادعا را رد می‌کند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما