خانه | خبر | اخبارایران

شکايت معاون اول احمدی‌نژاد از هفته‌نامه پنجره

چهارشنبه, 1391-03-31 15:52
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

سردبير هفته‌نامه پنجره از شکايت محمدرضا رحيمی، معاون اول رئيس جمهور ايران از اين هفته‌نامه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امروز، چهارشنبه ۳۱ خرداد، مرتضی فاطمی، سردبير هفته‌نامه پنجره گفت وکيل محمدرضا رحيمی، معاون اول محمود احمدی‌نژاد، رئيس جمهور ايران، به صورت فردی ازعلی‌رضا زاکانی، مديرمسئول و برخی از خبرنگاران هفته‌نامه پنجره شکايت کرده است.

فاطمی، با اشاره به بازخوانی مسائل مربوط به پرونده فساد مالی در شرکت بيمه ايران از سوی هفته‌نامه پنجره گفت: "در پی اعتراف يکی از متهمان پرونده يادشده درباره دست داشتن [محمدرضا رحيمی] رئيس سابق ديوان محاسبات در اين پرونده و پررنگ‌تر شدن گمانه‌زنی‌ها، محمدرضا رحيمی، به جای پاسخگويی به رسانه‌ها، فرار رو به جلو را در دستور کار خود قرار داد."

وی به اظهارت اخير آيت‌الله صافی گلپايگانی، يکی از مراجع تقليد شيعيان، مبنی بر اين که "اگر شائبه فساد مالی مسئولی وجود دارد، آن فرد بايد استعفا بدهد" اشاره کرد و گفت: "با اين وجود، آقای رحيمی با اعتماد به نفس خاصی، کماکان بر مسند رياست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تکيه زده‌اند."

مرتضی فاطمی، سردبير هفته‌نامه پنجره: آقای رحيمی با اعتماد به نفس خاصی، کماکان بر مسند رياست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تکيه زده‌اند

فاطمی افزود: "پيش از اين، شکايت‌های رحيمی از افرادی چون احمد توکلی و الياس نادران (دو نفر از نمايندگان مجلس) به جايی نرسيد."

سردبير هفته‌نامه پنجره گفت: "مردم و رسانه‌ها از قوه قضائيه خواهان شدت برخورد با دانه‌درشت‌ها هستند تا برای ديگران، درس عبرتی باشند."

روز دوشنبه ۲۲ خردادماه سال جاری، در هشتمين جلسه رسيدگی به پرونده اختلاس از بيمه و استانداری تهران، يکی از متهمان با عنوان "د. س" که از او به‌عنوان "جعبه سياه پرونده اختلاس" ياد کرده‌اند در دفاعيات خود از پرداخت يک ميليارد و ۵۰۰ ميليون تومان به حساب محمدرضا رحيمی، رئيس وقت ديوان محاسبات کشور پرده برداشت.

اين متهم گفت در سال ۸۶ با فردی به‌نام "جابر الف" از نزديکان محمدرضا رحيمی که از او به‌عنوان "آقای خاص" ياد می‌کنند و به‌گفته متهم گاهی مسلح بود، آشنا شده و از طريق وی و محمدرضا رحيمی برای حل مشکل حقوقی‌ای که داشته اقدام کرده است.

وی همچنين گفت: "آن يک ميليارد و ۵۰۰ ميليون تومان را به حساب شخصی محمدرضا رحيمی ريخته و چک آن نيز مشخص است و به سازمان بازرسی کشور داده است."

پيش از اين نيز، يکی از متهمان از محمدرضا رحيمی در دادگاه اختلاس بيمه و استانداری تهران نام برده بود اما سپس سخنان خود را پس گرفت.

الياس نادران نيز محمدرضا رحيمی را رأس اين اختلاس معرفی کرده بود اما معاون اول احمدی‌نژاد اين اتهام را رد کرد.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

شهرداری تهران فهرست املاک شخصی غلامعلی حداد عادل پدر همسر سید مجتبی خامنه ای فرزند بانفوذ رهبر جمهوری اسلامی را تهیه و قیمت گذاری کرده است.
بر اساس این گزارش قیمت مستغلات و املاک شخصی آقای دکتر غلامعلی حداد عادل در حوالی تهران به یک هزار میلیارد تومان (۱۲ صفر جلوی یک) بالغ می شود. !!
اکثر این املاک و مستغلات زراعی بوده است و از پدر حداد عادل که از افراد خوشنام حوزه حمل و نقل و انبارداری بوده به ارث رسیده است. کاربری این املاک و مستغلات در زمان ریاست حداد عادل بر مجلس شورای اسلامی از زراعی به تجاری تبدیل شد!!! و به دلیل تغییر کاربری قیمت آنها بطور تصاعدی افزایش یافت.
در فهرست یادشده زمین مراکز آموزشی و پژوهشی متعلق به وی از قبیل مدارس غیرانتفاعی فرهنگ منظور نشده است. !!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما