خانه | خبر | اخبارایران

حداد عادل: هيچ فايده‌ای در علوم انسانی غربی نمی‌بينيم

جمعه, 1391-03-26 18:56
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

غلام‌علی حداد عادل گفت اگر تحول علوم انسانی صورت نگيرد يعنی انقلاب اسلامی موفق نشده است.

به گزارش منابع خبری ايران، غلام‌علی حداد عادل، رئيس شورای تخصصی تحول و ارتقای علوم انسانی، روز گذشته، پنج‌شنبه، ۲۵ خردادماه، در نشست اعضای کارگروه تحول علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی برنامه‌ريزی گفت: "چگونه ممکن است مدعی تمدنی متفاوت از تمدن غربی باشيم، درحالی‌که در دانشگاه‌های ما همان مطالبی که مبانی آن را قبول نداريم تدريس شود و فارغ‌التحصيلان آن رشته در جامعه مسئوليت بگيرند، بايد اين تناقض را حل کنيم."

وی اصلاح و تحول در رشته‌های علوم انسانی را همانند "تعمير هواپيمايی در حال پرواز" دانست و گفت: "دانشگاه‌های ايران، صورت تحول‌يافته مدارس علميه قديم ما نيستند و برپايه الگوی دانشگاه‌های فرنگی ايجاد شده‌اند."

اين نماينده مجلس نهم گفت: "با توجه به الگوبرداری دانشگاه‌های ايران از دانشگاه‌های فرنگی، بدون ترديد، رشته‌های مهندسی، علوم پايه و علوم انسانی موجود در دانشگاه‌های ايران، از کشورهای غربی آمده‌اند و به تمدن ديگری وابسته‌اند."

رئيس شورای تخصصی تحول و ارتقای علوم انسانی ز "عتاب" آيت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ايران، از تأخير در اجرای تحول علوم انسانی خبر داد

حدادعادل با بيان اين‌که "هيچ فايده‌ای در علوم انسانی غربی نمی‌بينيم" اضافه کرد: "مباحث موجود در علوم انسانی غربی را داروين از طريق تکامل، فرويد از طريق روان‌شناسی، دورکيم از طريق علوم اجتماعی و مارکس از طريق اقتصاد را ارائه کرده‌اند."

وی تأکيد کرد: "افرادی که از حقيقت تحول علوم انسانی آگاه هستند، دشمنی خواهند کرد تا فضا را با انواع جوسازی‌ها و تهمت‌ها تيره کنند و اجازه اجرای اين تحول را ندهند."

رئيس شورای تخصصی تحول و ارتقای علوم انسانی همچنين از "عتاب" آيت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ايران، از تأخير در اجرای تحول علوم انسانی خبر داد.

وی با تأکيد بر اين‌که "۱۵ رشته علوم انسانی در اولويت تحول، قرار می‌گيرد" افزود: "توجه به مبانی و برنامه درسی ، محتوا، استاد، دانشجو و پايان‌نامه و مجلات پژوهشی در بررسی تحولات مربوط به علوم انسانی، مورد تاکيد قرار گرفته است. "

چندی پيش، برپايه مصوبه پنجاهمين جلسه شورای تخصصی تحول و ارتقای علوم انسانی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، رشته "مطالعات زنان" در دانشگاه‌های ايران به رشته "حقوق زن در اسلام" تبديل ‌شد.

آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران نيز دو سال پيش از تحصيل دو ميليون دانشجوی ايرانی در رشته‌های علوم انسانی انتقاد کرده بود.

در چند سال گذشته علاوه بر انتقاد از شمار دانشجويان علوم انسانی، کتاب‌های درسی اين رشته‌ها نيز مورد انتقاد قرار گرفته است. وزارت علوم می‌گويد کتاب‌های درسی علوم انسانی بايد بر اساس ارزش‌های اسلامی بازنگری شود.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ایشان که سالها در سمت‌های مختلف فرهنگی‌ و دانشگاهی کاری نمیتوانستند از پیش ببرند، از دیگران چه انتظاری دارند ؟! در این ۳۳ سال چه میکردند ؟ آیا علوم انسانی‌ اسلامی وجود داشته یا بوجود خواهد آمد ؟ با این سنّ و سال نمی‌شه گفت که آرزو بر جوانان عیب نیست ! در بودایسم بدلیل اعتقاد به تناسخ میگویند انشاالله در زندگی‌ بعدی ! ولی در آخر به قرآن کریم حواله میدهیم که همیشه برای علم و استدلال نداشته در موضوعی در آخر میگوید ؛ ....و بدانید که خدا از همه چیز آگاه هست !

**** در زمان شاه مثل بقول استادش شریعتی دم سگ خم میشد تا نواله ای گیرش آید و احسان نراقی برایش پارتی بازی کند تا برود به انگلیس تا وقتی از آنجا برگشت پز بدهد که رفته از آنجا علوم انسانی یاد گرفته. حالا منبر می رود و بازهم با روانپریش حاد که مخصوص مسلمانان است برای به زعم خودش ضربه زدن به غرب از همان غرب استفاده می کند و بی آنکه کوچکترین استفهامی و فهمی از گفته های فروید و داروین و دورکیم و مارکس که از غول های بشریت امروزند داشته باشد الکی نام آنها را سر زبان می آورد تا باز هم بگوید که بله من اینها را خوانده ام و نتیجه گرفته ام. آقای حداد عادل حتا قادر نیست یک جمله از نوشته های این بزرگان حتا از فارسی به فارسی ترجمه کند. چه برسد به اینکه فکر آنها را بفهمد. و البته این گنده *** ها و گنده نفسی ها همه و همه از عقده ی حقارت بینظیری می آید که این بیچاره گان پیرو و مقلد دارند.

حالا خوبه اين **** خودش تمهيدات كانت رو ترجمه كرده پيداست كه تمام علمش در حد آشنايي با فقه وزبان خارجيه بي خبري از ماهيت وتاريخ علم تا اين حد پيش بيني من اينه كه كار گروه معظم له مساله رو با چند پسوند اسلامي حل ميكنن

عمر این شارلاتانی و مزدوری به سر آمده و فردا نزدیک است و باید تمام این آدم های بی مسئولیت و عوامل سانسور و سرکوب ملت ایران در دادگاه محاکمه شوند؛ دیگر سرکوب بس است!

این آدمخواران مخالف هر دانستنی هستند که دانشجو را پرسشگر و نقاد بار بیاورد. مشکل انها این است که میخواهند ذهن های مطیع و برده از دانشگاهها خارج شوند. کسانی که بردگان سید علی خامنه ای باشند و تنها گوش به اوامر او داشته باشند. به فرض که تمام واحدهای درسی مفید را نابود کردید و کتابهای پوسیده و مضحک و پر از خرافات و دروغ را به جای آن گذاشتید فکر میکنید با این کار جلوی اندیشه را سد کرده اید؟ فکر میکنید هیچ کس رهبرتان را به نقد نمیکشد؟ کسی از قدرت بی حدش سوال نمیپرسد؟ جناب حداد بی عدل سرنا را از ته گشادش مینوازید. خوابتان خوش که به زودی صدای درکوبه ها را بر کاخهایتان خواهید شنید.

انقلاب اسلامی که افتضاح کرد و رفوزه شد، حالا تکليف علوم انساني غربی چه ميشود حداد؟!......

همه چیز رو به ** کشیدید ... دست تو همه چیز بردید و تحریف شده اش رو تحویلمون دادید. خیانتی که به ذهن بچه های ما کردید تو تاریخ نظیر نداشت... جلوی چشم میلیونها ایرانی دارید تقلب می کنید... اون هم تو فضای آکادمیک... حداد کثافت! با همه دارو دسته ات گورتونو گم کنید و این گندکاریهاتونو تو همون سیاست از پیش ببرید... شما رو چه به علوم انسانی که بویی از انسانیت نبردید... دست از سر بچه های مظلوم این خاک بردارید و وجدان خوابیده تون رو بیدار کنید... دست از جنایتهای انسانیتون بردارید.

کسی نامی از احسان نراقی آورده! خوب کاری کرده چرا که مرا بیاد دکتر صدیقی انداخت دکتر صدیقی می گفت باید به دوسه نفری فقط جواب سلام داد و بقیه ی حرفهاشان را فراموش کرد٬ چرا که مغزشان ** گرفته است. یکی همین حداد عادل است****

ایشان مخالف علوم انسانی بطور کلی هستند و با خامنه ای بدنبال علوم حیوانی (از نوع هارش) هستند شاید بتوانند برای خودشان جایی در علم پیدا کنند

حق دارید بترسید چون علوم انسانی از حقوق انسانی و کرامت انسانی و آزادی انتخاب و احترام سخن میگوید اینها به معنی مخالفت با سلطه سلطان خامنه ای است ...

ترجمۀ کتاب تمهیدات کانت را غلامعلی حداد عادل از یک جوانی خرید که من می شناسم و به نام خودش منتشر کرد. این مرد علوم انسانی را نمی شناسد و فکر می کند که کتاب مفاتیح الجنون کتاب علوم انسانی است. مفاتیح می خواند و حلیه المتقین. یادش هست وقتی با مصرر انور سادات روابط دوستانه برقرار کردیم و پنجاه تا اتوبوس برای قاهره فرستادیم او نیز یکی از هیأت یازده نفره بود که ساواک به مصر فرستاد؟؟؟ او در آن زمان با ساواک کار می کرد و در دفتر فرح برایش شغلی داده بودند. از برکت ملاعلی شده دارای آلاف و الوق. زمینهای غصبی گرفته است و می گوید که ارث پدرم به من رسیده. دروغ می گوید. زمینهایش حالا هزار میلیارد تومان می ارزد. ولی ملک حرام مصادره ای است. دشمنی او با علوم انسانی برای دلخوش کردن شیخ علی خامنه ای است زیرا می خواهد که شیخ علی خامنه ای او را پس از احمدی نژاد رئیس جمهور کند. او دشمن خرد بشری است. ****** دشمن فرهنگ ایرانی شده اند. دشمن تمدن ایرانی شده اند. دشمن حیثت و آبروی ایرانی شده اند. وای به روزی که این رئیس جمهور شود به فرمان شیخ علی خامنه ای. وای بر ملتی که چنین مردانی رئیسانش باشند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما