خانه | خبر | اخبارایران

حضور خانواده‌های کشته‌شدگان سال ۸۸ بر مزار فرزندانشان

جمعه, 1391-03-26 14:00
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

جمعی از خانواده‌های کشته‌شدگان رويدادهای پس از دهمين دوره انتخابات بحث‌برانگيز رياست جمهوری در ايران در سومين سالگرد کشته شدن بستگان خود در فضايی امنيتی بر مزار آنان حاضر شدند.

به گزارش تارنمای کلمه، روز گذشته پنج‌شنبه ۲۵ خردادماه در سومين سالگرد کشته‌شدن نخستين جوانانی که در تظاهرات بزرگ اعتراضی در ۲۵ خرداد سال ۱۳۸۸ شرکت کرده بودند، خانواده‌های ندا آقاسلطان، سهراب اعرابی، اشکان سهرابی و تعداد ديگری از خانواده‌ها و نزديکان قربانيان اين رويدادها حضور داشتند.

بنا به اين گزارش بسياری از شهروندان و به‌ويژه جوانان نيز در اين مراسم شرکت داشته و با خانواده‌های کشته‌شدگان همراهی و ابراز همدردی کردند.

اين در حالی است که نيروهای امنيتی نيز حضور گسترده‌ای داشتند اما گزارشی از بازداشت کسی منتشر نشد.

پروين فهيمی، مادر سهراب اعرابی، جوانی که در راهپيمايی سکوت ۲۵ خرداد ۸۸ کشته شد، با گذاشتن گل بر مزار کشته‌شدگان اين سال ياد آن‌ها را گرامی داشت و از مردمی که ابراز همدردی می‌کردند و حتا نيروهای امنيتی نيز با شيرينی پذيرايی و قدردانی کرد.

پروين فهيمی، مادر سهراب اعرابی: اين شب‌ها و روزها بسيار به ما سخت می‌گذرد

پروين فهيمی به تارنمای کلمه گفت: "اين شب‌ها و روزها بسيار به ما سخت می‌گذرد."

مادر سهراب اعرابی تأکيد دارد: "به شرطی از خون فرزندم می‌گذرم که همه زندانيان سياسی آزاد شوند و حصر رهبران جنبش سبز و خانم زهرا رهنورد همراه هميشگی ما برداشته شود."

پيگيری‌ها و شکايت خانواده اعرابی در مورد کشته شدن فرزندشان تاکنون بی‌نتيجه مانده است و تنها پيشنهاد مأموران حکومتی، پرداخت ديه به آن‌ها بوده که خانواده سهراب اعرابی با آن مخالفت کرده‌اند.

۲۵خرداد سال ۱۳۸۸، سه روز پس از اعلام نتایج دهمین انتخابات ریاست جمهوری تظاهرات اعتراضی نسبت به نتايج اين انتخابات با حضور میلیون‌ها ایرانی در تهران و شهرهای بزرگ ایران برگزار شد.

از روز قبل از اين تظاهرات حملات نيروهای طرفدار حکومت ايران به معترضان با حمله به کوی دانشگاه تهران آغاز شد و تا نزديک به يک سال ادامه يافت.

در اين رويدادها ده‌ها نفر کشته و صدها نفر دستگير و زندانی شدند که در ميان آن‌ها گروه‌های بسياری از جوانان و دانشجويان، زنان، روزنامه‌نگاران و فعالان سياسی و اجتماعی بودند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

برای افرادی که خون عزیزانشان را زیر پا می گذارند تا برای سایت کلمه و اصلاح طلبان خوش رقصی کنند متاسفم.خانم فهیمی مادر سهراب اعرابی مهمترین چهره ی اینهاست اینها می خواهند شهادت بچه ها را به موسوی ربط دهند در حالی که این بچه ها با نفرت از نخست وزیر امام و اصلاح طلبان رژیم و برای براندازی به صحنه آمده بودند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما