خانه | خبر | اخبارایران

وزارت اطلاعات: عوامل ترور دو دانشمند هسته‌ای دستگير شدند

پنجشنبه, 1391-03-25 13:43
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

وزارت اطلاعات ايران در اطلاعيه‌ای اعلام کرد موفق به دستگيری عوامل ترور مجيد شهرياری، مصطفی احمدی‌روشن و همراه وی رضا قشقايی شده است.

به گزارش منابع خبری ايران وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ايران امروز، جمعه ۲۵ خردادماه اعلام کرد عاملان ترور مجيد شهرياری و مصطفی احمدی‌روشن دو دانشمند هسته‌ای اين کشور و رضا قشقايی، راننده احمدی‌روشن دستگير شدند.

وزارت اطلاعات ايران گفت عمليات دستگيری اين افراد با "نقب اطلاعاتی" به "پايگاه‌ها و ايستگاه‌های اطلاعاتی و عملياتی" اسرائيل و در مناطق مختلف صورت گرفته است.

در اطلاعيه وزارت اطلاعات آمده است که در روزهای آينده با "برطرف شدن برخی ملاحظات امنيتی و حفاظتی"، اطلاع‌رسانی بيشتری پيرامون ابعاد مختلف اين عمليات صورت خواهد داد.

هشتم آذرماه سال ۸۹ بر اثر دو انفجار بمب در دو نقطه تهران، مجيد شهرياری و فريدون عباسی، دو استاد دانشگاه بهشتی که از آن‌ها به‌عنوان دانشمندان هسته‌ای نام برده می‌شود مورد سوء قصد قرار گرفتند که مجيد شهرياری جان خود را از دست داد و فريدون عباسی زخمی شد.

در دو سال گذشته چهار تن از دانشمندان مرتبط با برنامه اتمی ايران ترور شده‌اند که سه نفر از آن‌ها در اين سوءقصد‌ها کشته شدند

فريدون عباسی پس از اين ترور مسئول سازمان انرژی اتمی ايران شد.

مصطفی احمدی‌روشن، معاون بازرگانی تأسيسات اتمی نطنز نيز روز چهارشنبه ۲۱ دی‌ماه ۱۳۹۰ در جريان يک بمب‌گذاری در تهران کشته شد.

رضا قشقايی، راننده وی نيز پس از آن‌که زخمی شد و به بيمارستان منتقل گرديد جان خود را از دست داد.

مقامات ايران، اسرائيل و آمريکا را عامل اين ترورها معرفی کرده‌اند. اين در حالی است که آمريکا اين ترورها را محکوم کرده و اسرائيل تاکنون به اين اتهامات پاسخی نداده است.

در دو سال گذشته چهار تن از دانشمندان مرتبط با برنامه اتمی ايران ترور شده‌اند که سه نفر از آن‌ها در اين سوءقصد‌ها کشته شدند.

۲۲ دی‌ماه سال ۱۳۸۸ نيز مسعود علی‌محمدی، استاد فيزيک دانشگاه تهران بر اثر شليک گلوله کشته شد.

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ايران در روز بيستم دی‌ماه سال ۱۳۸۹، يک سال پس از اين رويداد، از دستگيری عوامل ترور علی‌محمدی خبر داد.

چندی بعد، علی جمالی فشی به‌عنوان عامل ترور مسعود علی‌محمدی معرفی و در يک برنامه تلويزيونی ظاهر شد.

در اين برنامه وی ضمن اعتراف به قتل مسعود علی‌محمدی به چگونگی جذب در موساد و کشتن وی پرداخت.

محاکمه علی جمالی فشی که پيشينه کيفری نداشت، روز يکم شهريورماه ۱۳۹۰ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و به رياست قاضی صلواتی آغاز شد.

وی در اين دادگاه به "محاربه و افساد فی‌الارض" متهم شد و روز سه‌شنبه ۲۶ ارديبهشت‌ماه سال جاری اعدام گرديد.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

نقب اطلاعاتی در واقع نقبی ست که از چاه خانه های مردم ایران به چاه جمکران و چاه سامراء زده شده. این کلمات من در آوردی و احمقانه فقط می تواند سر چهار تا احمق تر از خودشون رو در میان اوباش حزب الله و عنسار حزب الله و بسیج و سپاه گرم کنه. و گر نه که حتما بزودی ما شاهد عبا و عمامه ی نتان یاهود و شیمون پرس در نماز جمعه هم خواهیم بود. شاید هم امام حسین ابامالله خودش نماز جمعه ی تهران را اقامه کند و رفسنجانی و امام خامنه ای پشت سرش در صف اول در جماع ت به ایستند و اقتدا کنند این نماز میت را!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما