خانه | خبر | اخبارایران

دادگاه اختلاس: افشای پرداخت ميلياردی به حساب معاون اول احمدی‌نژاد

دوشنبه, 1391-03-22 13:05
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

در هشتمين جلسه رسيدگی به پرونده اختلاس از بيمه و استانداری تهران يکی از متهمان در دفاعيات خود از پرداخت يک ميليارد و ۵۰۰ ميليون تومان به حساب محمدرضا رحيمی، معاون محمود احمدی‌نژاد پرده برداشت.

منابع خبری ايران در گزارش تازه خود از هشتمين جلسه رسيدگی به پرونده اختلاس از بيمه و استانداری تهران که امروز دوشنبه ۲۲ خردادماه برگزار شد، اظهارات "د. س" متهمی که از او به‌عنوان "جعبه سياه پرونده اختلاس" ياد کرده‌اند را منتشر نمودند.

اين متهم در جريان دفاعيات خود جزئياتی از پرداخت‌های ميلياردی به برخی مسئولان، از جمله محمدرضا رحيمی، رئيس وقت ديوان محاسبات کشور و معاون اول کنونی محمود احمدی‌نژاد، رئيس جمهور ايران، را فاش ساخت.

"د. س" گفت در سال ۸۶ با فردی به‌نام "جابر الف" از نزديکان محمدرضا رحيمی که از او به‌عنوان "آقای خاص" ياد می‌کنند و به‌گفته متهم گاهی مسلح بود، آشنا شده و از طريق وی و محمدرضا رحيمی برای حل مشکل حقوقی‌ای که داشته اقدام کرده است.

"د. س" افزود به همين منظور يک بار ۵۰۰ ميليون تومان و بار ديگر يک ميليارد و ۵۰۰ ميليون تومان به آن‌ها پرداخت کرده تا اين مشکل را حل کنند.

روز شنبه نيز در دادگاه اين اختلاس نام استاندار کنونی تهران، مرتضی تمدن و استاندار وقت تهران، کامران دانشجو به‌عنوان کسانی که وجوه غيرقانونی دريافت کرده‌اند مطرح شد

او گفت آن يک ميليارد و ۵۰۰ ميليون تومان را به حساب شخصی محمدرضا رحيمی ريخته است و چک آن نيز مشخص است و به سازمان بازرسی کشور داده است.

وی افزود رحيمی از اين‌که چک‌ها را به سازمان بازرسی کشور داده است خيلی عصبانی بود و با تماس با نزديکانش چند چک سفيد و کپی به او داده است تا روی آن‌ها اسامی چند نفر از جمله يکی از اعضای دولت را بنويسد.

اين متهم گفت پيش از دستگيری اين مسائل را به حفاظت قوه قضائيه و سازمان بازرسی کشور گفته و در زندان نيز از محمدرضا رحيمی به علت مشارکت در کلاهبرداری شکايت کرده اما تاکنون به آن رسيدگی نشده است.

وی "جابر الف" را فردی همچون "پسر" محمدرضا رحيمی معرفی کرد که هر روز با رحيمی تماس می‌گرفت و کارهای بيرون از اداره وی را انجام می‌داد.

به گفته اين متهم گاهی نيز رحيمی "جابر الف" را به مجلس می‌فرستاد تا با استيضاح‌کنندگان يک وزير صحبت کند.

"د. س" گفت بيش از ۱۲ ميليارد تومان چک، دو ميليارد تومان نقد، يک دستگاه خودروی لنکروز و ساختمان ولنجک که حدود شش ميليارد تومان ارزش داشت را به "جابر الف" داده اما مشکلات حقوقی و اقتصادیش حل نشده است.

او افزود اگر محمدرضا رحيمی نبود يک ريال هم به "جابر الف" نمی‌داد.

اين متهم در دادگاه همچنين گوشه‌هايی از روابط خود با اين مقامات مسئول را بيان کرد از جمله اين‌که با خودروی او به استقبال فرزندان رحيمی از دبی رفته‌اند، پسر محمود احمدی‌نژاد و برخی از وزيران دولت را به دفتر او می‌آورده‌اند و يا اين‌که اجاق گاز خانه رحيمی را او در اختيارش گذاشته و وصل کرده است.

اين نخستين بار نيست که متهمان نام محمدرضا رحيمی را به‌عنوان کسی که در اختلاس بيمه و استانداری تهران دست داشته در دادگاه می‌آورند. پيش از اين نيز يکی از متهمان از او در دادگاه نام برده بود اما سپس سخنان خود را پس گرفت.

الياس نادران، نماينده مجلس ايران نيز محمدرضا رحيمی را رأس اين اختلاس معرفی کرده بود اما معاون اول احمدی‌نژاد اين اتهام را رد کرد.

همچنين روز شنبه در دادگاه اين اختلاس نام استاندار کنونی تهران، مرتضی تمدن و استاندار وقت تهران، کامران دانشجو به‌عنوان کسانی که وجوه غيرقانونی دريافت کرده‌اند مطرح شد.

روز گذشته مرتضی تمدن در يک نشست خبری گفت روحش از اين اختلاس خبر ندارد.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

باید بگردیم ببینیم که آیا میتوانیم در میان اسلامگرایان حاکم بر ایران حتی یک نفر را پیدا کنیم که دستش در جنایات (هر نوع آن) علیه مردم ایران آلوده نشده است. متوجه خواهیم شد که امکان ندارد که چنین فردی را پیدا کنید خواهید گفت که چرا بشما خواهیم گفت که بیشتر باید در مورد فلسفه ساخته شدن اسلام مطالعه کنید!. اعراب مسلمان به کشورهای غنی و ثروتمند که زنهای زیبایی داشتند و همگی کشورهای معتقد به خدا بودند حمله میکردند تا به خدا معتقدشان کنند!!! و اموالشان را غارت،دختران و زنان آنها را برای تمتع جنسی یا برای فروش به دیگران به اسارت میگرفتند طبق فرمایشات الله اشان!! و ما هرگز ذره ای مشکوک به کل این داستان نشدیم و آنهایی را هم که شک کردند مورد تهدید قرار دادیم. بگذریم از اکثریت مردم ایران که بیش از هزار سال ذهنشان را با تهدید و ارعاب شرطی کامل کردند. شما چگونه انتظار دارید اسلامگرایان بقدرت برسند اما تباهی ،ویرانی،تجاوز و غارت نشود؟!.

بابا این شد مافیا. وقتی که یک گروهی چنین اخاذی هایی میکنند به انها مافیا میگویند. حال میبینیم که دولت علیه دارد خودش همان کارهایی را میکد که مافیا میکند. هم اخاذی میکند هم اسله بسته طرف را میترساند هم ادم میکشد و هم رشوه میگیرد و هم بساط کارافراد را به هم میریزد. تنها تفاوتش با کار مافیا اینست که معمولا در شهرهایی که مافیا فعالیت دارند ظریب ایمنی و امنیت بالایی بر قرار است و در ایران چنین نیست.

رییس دیوان محاسبات دلال رشوه بوده؟
عجب مملکني ساخته اند؟!....:

از نماينده مجلس و معاون ريس جمهور و مقام شورای نگهبان و امنيتی و مقام شورای مصلحت و استاندار همه مشغول قانون شکنی های بزرگ و دزديهای کلان شده اند و همچنان برسر کار ميباشند؟!
هرکجای دنيابود همه گروه احمدی و دوستان پشت ميله های زندان بودند.........
يک نفر سالم از حکومت نام ببر تا معنی قانون و رعايت قانون توسط خود اينها را بدانيم !!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما