خانه | خبر | اخبارایران

فرج‌الله سلحشور: جمهوری اسلامی در سينما هيچ کاره است

دوشنبه, 1391-03-15 21:40
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

فرج‌الله سلحشور، فيلمساز طرفدار حکومت ايران، نظام جمهوری اسلامی را در سينما هيچ کاره دانست و گفت فيلمسازی را چيزی جز وسيله‌ای برای تبليغ اسلام نمی‌داند.

به گزارش تارنمای خبرآنلاين، فرج‌الله سلحشور، کارگردان سريال "يوسف پيامبر" در گفت‌وگو با دهمين شماره هفته‌نامه "نگاه پنجشنبه"، گفت: "نظام جمهوری اسلامی دقيقأ در سينما هيچ کاره است. مگر آقای شمقدری مسئول نظام جمهوری اسلامی نيست؟ امسال در جشنواره فقط ۱۱ فيلم ضدخانوادگی داشت. تازه آدم مذهبی‌ای هم هست. غيرمذهبی‌ها که اصلأ فاتحه‌شان خوانده است."

وی با بيان اين‌که "من عضوی از سينمای ايران نيستم" افزود: "اگر روزی چيزی به اسم فيلمسازی اسلامی داشته باشيم آن وقت خودم را سينماگر می‌دانم چون فيلمسازی را چيزی جز وسيله‌ای برای تبليغ اسلام نمی‌دانم."

وی گفت: "يک عرق‌خور نمی‌تواند فيلم مذهبی بسازد" و افزود: "آيا فيلم محمد رسول‌الله کسی را نمازخوان يا مسلمان کرد؟ اما يوسف پيامبر اين کار را کرد. مثلأ در تاجيکستان به ما گزارش دادند بعد از پخش سريال يوسف يک ميليون نفر به مسجد بروهای ما اضافه شد."

سلحشور: يک عرق‌خور نمی‌تواند فيلم مذهبی بسازد

کارگردان سريال "يوسف پيامبر" سال گذشته نيز در گفت‌وگو با نشريه "شما" در مورد وضعيت سينمای ايران گفته بود: "نماينده رئيس جمهور، با افراد مسئله‌دار و آلوده‌های سينما جلسه می‌گذارد کسانی که تمامی اهالی سينما آن‌ها را می‌شناسند."

وی با تأکيد بر "تغيير الگوسازی‌ها" گفته بود: "تا حالا فوتباليست، هنرپيشه و خواننده به‌عنوان الگو به جامعه معرفی شدند، از اين پس بايد مؤمنين، قاريان قرآن، هنرمندان مذهبی و قرآنی، اسلام‌شناسان، دانشمندها و امثال اين‌ها به‌عنوان الگو به جامعه معرفی بشوند."

سلحشور، اصغر فرهادی کارگردان فيلم "جدايی نادر از سيمين" و برنده جايزه اسکار را مورد توجه و علاقه سارکوزی رئيس جمهور سابق فرانسه دانسته و افزوده بود: "آقای فرهادی چه سنخيتی بين تو ايرانی و آقای سارکوزی وجود دارد که می‌گويد بياوريد من فيلمش را ببينم. خب! مبارکشان باشد، افتخار از اين بالاتر؟"

سلحشور نمايش آثار سينمايی ايران در ساير نقاط جهان را آثار "سياه‌نما"ی سينمای ايران و دارای تصويری ناخوشايند و وارونه از ايران و سينمای جنگی ايران را سينمای "دروغ و توهم" توصيف کرده بود.

وی همچنين سال گذشته در گفت‌وگو با هفته‌نامه "پنجره"، حوزه علميه را به‌عنوان "احياگر سينما" دانسته و افزوده بود: "حوزه برای سينمای موجود، بايد با تعريف مبانی اسلامی، سينما را در خدمت اسلام در آورد."

سلحشور مهرماه سال گذشته در گفتگو با خبرگزاری کانون دانش آموزی( پانا) با انتقاد از تلاش يک تهيه‌کننده برای دعوت از آنجلينا جولی، بازيگر هاليوود، گفته بود: "آمدن آنجلينا جولی به ايران اتفاق خوبی است برای سينمايی که فاحشه‌خانه‌است. اين سينما بايد هم برای ادامه فعاليت خود فاحشه بين‌المللی بياورد."

هنرمندان بسياری اين سخنان را شرم‌آور دانستند يا خواستار کناره‌گيری او از سينما شدند. از جمله اين سينماگران می‌توان به ترانه عليدوستی، پگاه آهنگرانی، نگار جواهريان، هانيه توسلی، باران کوثری، رؤيا تيموريان و داوود رشيدی اشاره کرد.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

**** حکومت اسلام و آدمکشی هایش باعث بیدین شدن ایرانی ها شد. خود من که نماز شبم هم قطع نمی شد و نماز قفیه و توفیه و یا امواتی یا فاطمه اغی سینی می خوندم حالا تقود می کنم به اسلام و پیامبرش. و اگر نمی دونی قوود یعنی چه بدان که یعنی انتقاد از نوع ایرانیش. برادر از زمان روی کار آمدن اسلام ناب محمدی هر روز ضدیت با دین فربه تر می شود حالا تو خودت بزن به کوچه علی چموش. خدا بیمارزد اسلام را اسلام ناب پدرش را خوب درآورد.

این آقای سلحشور واغن باید پیغمبر شود. با این همه استعداد حیف است همچنان سینمای گر باقی بماند. ایشان باید پیمبر پیامبران شود. چرا که اگر پیمبری به کودنی و حماقت باشد ایشان ده برابر یک پیمبر واقعی نادان است.

بجايش جمهوری اسلامی در دروغ و فريب و فساد وچماقداری و ارتجاع رتبه اول جهاني را دارد !!

این آمارت منو کشته. کاش عدد رو گردش نمی کردی و می گفتی 979431 نفر به مسجد بروها اضافه شدن

از****آقای سلحشور باید ترسید ، میشه در فیلم سکوت برره ها ازش بازی گرفت

این فکر کرده کیست؟!در طول عمر شیک سریال با فیلمنامه دزدی ساخته،این همه هم واسه خودش تبلیغ می کنه!!!
یکی را توی دٍه راه نمی دادند،سراغ کدخدا را می گرفت:وی با بيان اين‌که "من عضوی از سينمای ايران نيستم" افزود: "اگر روزی چيزی به اسم فيلمسازی اسلامی داشته باشيم آن وقت خودم را سينماگر می‌دانم چون فيلمسازی را چيزی جز وسيله‌ای برای تبليغ اسلام نمی‌دانم."
سلحشو:کسی هم تو را سینماگر نمی داند،چه در حال حاضر و چه در آن روز که خودت گفتی!!!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما