خانه | خبر | اخبارایران

کلينتون پس از سخنان آيت‌الله خامنه‌ای: ما خواهان راه‌حل ديپلماتيک هستيم

دوشنبه, 1391-03-15 07:09
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

هيلاری کلينتون، وزير خارجه آمريکا در واکنش به سخنان آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران گفت سخنان وی "حرف تازه‌ای" نداشت اما ما منتظريم ببينيم تهران در مذاکرات مسکو چه تصميماتی را روی ميز مذاکره می‌گذارد.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کلينتون روز يکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۱ در استکهلم به خبرنگاران گفت: "ما (در برابر برنامه اتمی ايران) خواهان يک راه‌حل ديپلماتيک هستيم که در حال حاضر نيز فرصت دست‌يابی به آن وجود دارد."

آيت‌الله خامنه‌ای روز يکشنبه در مراسم بزرگداشت آيت‌الله خمينی، رهبر پيشين اين کشور گفت:‌ "در محافل سياسی و رسانه‌ای دنيا از خطر ايران هسته‌ای دم می‌زنند اما من می‌گويم اين‌ها دروغ می‌گويند و فريب‌گری می‌کنند. آنچه که آن‌ها از آن می‌ترسند و بايد بترسند،‌ ايران هسته‌ای نيست، ايران اسلامی است."

هيلاری کلينتون: ما (در برابر برنامه اتمی ايران) خواهان يک راه‌حل ديپلماتيک هستيم که در حال حاضر نيز فرصت دست‌يابی به آن وجود دارد

به گفته رهبر ايران، غربی‌ها "به دروغ اسم سلاح هسته‌ای می‌آورند و مسائل را درشت می‌کنند تا ذهن‌ها و افکار عمومی را از حوادثی که در آمريکا و اروپا می‌گذرد، منحرف کنند."

کلينتون گفته تا مذارکات هسته‌ای مسکو درباره اين سخنان آيت‌الله خامنه‌ای قضاوت نخواهد کرد.

قدرت‌های جهانی برای يافتن راه حل ديپلماتيک در خصوص برنامه اتمی ايران ۲۸ خرداد سال جاری خورشيدی در مسکو با مقام‌های جمهوری اسلامی وارد مذاکره خواهند شد. مذاکرات مسکو ادامه مذاکرات ترکيه و بغداد است که در چند ماه گذشته برگزار شده است.

هيلاری کلينتون همچنين روز جمعه ۱۲ خرداد از ايران خواست در مذاکرات پيش‌رو با گروه ۱+۵ (آمريکا، بريتانيا، فرانسه، چين، روسيه به علاوه آلمان) در مسکو "اقدام عملی" در پيش گيرد.

به گفته کلينتون "گفت‌وگوهای ۱+۵ با هدف نشان دادن نيات يا صداقت ايران نيست، بلکه در پی اقداماتی مشخص است."

کلينتون افزوده بود: "ما درباره اهداف ايران (در برنامه اتمی‌اش)، نگرانی‌های زيادی داريم اما بر اساس گام‌های عملی اين کشور اطمنيان خواهيم يافت که اين اقدامات برای تأييد پايبندی تهران به تعهداتش کافی است."

کشورهای غربی می‌گويند ايران ممکن است در برنامه اتمی‌اش مقاصد نظامی داشته باشد اما تهران با رد کردن اين اتهام اعلام می‌کند در برنامه اتمی اهداف صلح‌آميز و پزشکی را دنبال می‌کند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

آيت‌الله خامنه‌ای روز يکشنبه در مراسم بزرگداشت آيت‌الله خمينی، رهبر پيشين اين کشور گفت:‌ "در محافل سياسی و رسانه‌ای دنيا از خطر ايران هسته‌ای دم می‌زنند اما من می‌گويم اين‌ها دروغ می‌گويند و فريب‌گری می‌کنند. آنچه که آن‌ها از آن می‌ترسند و بايد بترسند،‌ ايران هسته‌ای نيست، ايران اسلامی است."
---------------------------------------------------------------------------------------------
کاملاً درست میگوید. آنچه که هر انسان آگاه و انسانی را که بنوع بشر عشق میورزد و زندگی در تمام موجودات را مقدس میداند به هراس ونگرانی عظیم میاندازد همین اسلام است!. این آخوند اینبار کاملا درست گفت.

به عبارت دیگر حرف اقای خامنه ای یعنی اینکه بمب هسته ای لازم نیست فقط مواد هسته ای برای ساخت بمب کثیف لازم است که انهم در دسترس انهاست. پس جای هیچگونه نگرانی نیست که ایشان بمب اتمی رانداشته باشد چون از ان هراسناکترش را دارند که با غنی سازی 20% به ایرران این امکان را داده و میدهد که به تعداد زیاد از این بمب های ازمایش نشده بسازد و ذخیره کند برای روز مبادا. شاید هم تاکنون چندتا ازانهارا به لبنان منتقل کرده باشند که اگر احیانا اسراییل حمله کند انهارا بر سر مراکز جمعیت در اسراییل بریزند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما