خانه | خبر | اخبارایران

مرگ هشت کارگر در قزوین و رباط کریم

یکشنبه, 1391-03-14 18:17
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

در چند روز اخیر دست کم هشت کارگر در اثر وقوع حادثه در هنگام کار جان خود را از دست دادند.

 
خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امروز، یکشنبه ۱۴ خرداد ماه از جان باختن پنج کارگر در شهرستان رباط کریم خبر داد و روز گذشته نیز خبر درگذشت سه کارگر در روستای ناصرآباد استان قزوین را منتشر کرد.
 
بنا بر این گزارش روز شنبه ۱۳ خرداد، پنج کارگری که برای رفع گرفتگی چاه فاضلاب به شهرک صنعتی نصیرشهر واقع در شهرستان رباط کریم رفته بودند، براثر گازگرفتگی در داخل چاه فاضلاب جان باختند.
 
نیروهای اتش‌نشانی در پی تماس ساکنان منطقه در محل حادثه حاضر شدند اما موفق به نجات جان کارگران نشده و فقط جسد آن‌ها را از داخل چاه بیرون آوردند.
 

سال گذشته دست‌کم ۱۵ هزار و ۱۹ نفر از افراد بیمه شده تأمین‌اجتماعی دچار حادثه ناشی از کار شده‌اند،۱۳۲ نفر از کارگران آسیب‌دیده ناشی از حوادث در حین کار به صورت کامل از کارافتاده شده‌اند، ۲۰۸ نفر دچار از کارافتادگی جزی شده‌اند و ۶۴۸ نفر نقص عضو پیدا کرده‌اند

پلیس هویت سه تن از جان‌باختگان را شناسایی کرده اما هویت دو تن از آن‌ها هنوز مشخص نیست.
 ایسنا در گزارشی دیگر که روز ۱۳ خرداد منتشر شد از مرگ سه کارگر بر اثر سقوط در حوضچه آب و امونیاک خبر داده است.
 
عیسی کشاورز، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین به ایسنا گفته است که اینجان‌باختگان، کارگران کارخانه قارچ خوراکی "رامند مجاز" بوده‌اند و اعت ۱۶: ۲۵ روز چهارشنبه دهم خرداد در حوضچه آب و آمونیاک سقوط کرده‌اند.
دو تن از این این کارگران در راه انتقال به مرکز درمانی فوت کردند و کارگر دیگری که از سوی افراد مستقر در کارخانه به اورژانس روستای ناصرآباد منتقل شده بود نیز در اثر جراحت وارده جان باخت.
 
دلیل سقوط کارگران به حوضچه آب و آمونیاک هنوز مشخص نشده و از سوی مسولان مربوطه در حال بررسی است.
 
 منابع کارگری به نقل از دفتر آمار و محاسبات اقتصادی و اجتماعی صندوق تأمین‌اجتماعی اعلام کرده‌اند که سال گذشته دست‌کم ۱۵ هزار و ۱۹ نفر از افراد بیمه شده تأمین‌اجتماعی دچار حادثه ناشی از کار شده‌اند.
 
به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، در سال گذشته ۱۳۲ نفر از کارگران آسیب‌دیده ناشی از حوادث در حین کار به صورت کامل از کارافتاده شده‌اند، ۲۰۸ نفر دچار از کارافتادگی جزی شده‌اند و ۶۴۸ نفر نقص عضو پیدا کرده‌اند.
 
بنا بر این گزارش ۷۶۲ نفر از کارگران به دلیل استفاده از وسایل بی‌حفاظ، ۵۷۱ نفر به دلیل استفاده از وسایل معیوب، هشت هزار و ۹۰۷ نفر به دلیل بی‌احتیاطی، یک‌هزار و ۶۹ نفر به دلیل عدم رعایت مقررات ایمنی، ۹۱ نفر به دلیل ازدحام و بی‌نظمی تجهیزات در سال گذشته دچار حوادث ناشی از کار شده‌اند.
 
بر این اساس، نور ناقص، تهویه نامطلوب، لباس خطرناک، عدم آموزش نیز از دلایلی است که باعث ایجاد حوادث ناشی از کار شده و بی‌احتیاطی با ۳/۵۶ درصد بیشترین عامل ایجاد آسیب‌دیدگی در محیط کار بوده است.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما