خانه | خبر | اخبارایران

انتقاد مک‌کين از فاش شدن حملات سايبری آمريکا عليه ايران

یکشنبه, 1391-03-14 08:19
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

جان مک‌کين، سناتور آمريکايی از فاش شدن برنامه حملات سايبری ايالات متحده عليه ايران انتقاد کرد و باراک اوباما، رئيس‌جمهور آمريکا را متهم کرد که با فاش شدن جزييات اين حمله در پی افزاش شانس خود برای پيروزی در دور بعدی انتخابات رياست‌جمهوری است.

 

انتخابات رياست‌جمهوری آمريکا در پايان سال جاری ميلادی برگزار می‌شود.

به گزارش العربيه انگليسی، مک‌کين روز شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۱ در سنگاپور به خبرنگاران گفت: "ما دوباره شاهد فاش شدن عمليات‌های آمريکا در رسانه‌ها هستيم که اين موضوع بسار ناراحت کننده است."

مک‌کين در سال ۲۰۰۸ رقيب اوباما در انتخابات رياست‌جمهوری بود.

سناتور مک‌کين هدف فاش شدن جزييات حملات سايبری آمريکا عليه ايران را برجسته‌سازی موفقيت‌های اوباما اعلام کرده است

به گفته اين سناتور آمريکايی، فاش شدن اين گونه عمليات‌ها از دولت ناشی می‌شود. وی هدف فاش شدن جزييات حملات سايبری آمريکا عليه ايران را "برجسته‌سازی موفقيت‌های اوباما" اعلام کرد.

روزنامه نيويورک‌تايمز روز جمعه اول ژوئن (۱۲ خرداد ۱۳۹۱) در گزارشی نوشت: "اوباما از ماه نخست استقرار در دفتر رياست‌جمهوری دستور حملات پنهانی سايبری را عليه برنامه هسته‌ای ايران صادر کرده است."

بر پايه اين گزارش اين حملات نخستين بار با رمز "مسابقات المپيک" از زمان جورج بوش آغاز شد.

نيويورک تايمز به دلايل "امنيتی" نام منابع خود را در اين گزارش فاش نکرده است. با اين حال اين روزنامه نوشته منابع اين گزارش مقام‌های پيشين درگير در جنگ سايبری عليه ايران بوده‌اند.

بنا بر گفته منابع روزنامه نيويورک‌تايمز، حتی پس از آنکه بر اثر يک اشتباه در برنامه‌نويسی در ويروس استاکس‌نت، بسياری از کامپيوترها در دنيا آلوده شدند، از دامنه اين حملات کاسته نشد.

ويروس استاکس‌نت که به سيستم‌های کامپيوتری تأسيسات هسته‌ای نطنز نفوذ داده شده بود، باعث اخلال در کار اين تأسيسات شد. هر چند مقام‌های ايرانی اعلام کردند توانسته‌اند اين ويروس را مهار کنند. در چند هفته اخير نيز اعلام شده بدافزار "شعله" ايران را مورد حمله قرار داده است.

پس از شدت گرفتن اين حملات، ايران از چند سال پيش ارتش سايبری را تأسيس کرده است.

به گفته يان برمن، نايب‌رئيس شورای سياست خارجی آمريکا"حکومت ايران در طول سه سال گذشته به شکل گسترده‌ای بر توانايی دفاعی و هجومی خود در فضای سايبر سرمايه‌گذاری کرده ‌است."

به گفته کارشناسان آمريکايی، تمايل ايران برای هدف قرار دادن ايالات متحده از قصد اين کشور به تلافی کردن حمله "کرم استاکس‌نت" در سال ۲۰۱۰ نشأت می‌گيرد که سانتريفيوژهای غنی‌سازی اورانيوم ايران را از کار انداخت و برنامه هسته‌ای اين کشور را به تعويق انداخت.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما