خانه | خبر | اخبارایران

واشنگتن پست: تلاش‌های ايران برای اقدامات تروریستی گسترده

دوشنبه, 1391-03-08 15:41
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

نشريه واشنگتن پست در گزارشی ايران را به تلاش برای ترور مقامات کشورهای مختلف و برخی از تاجران متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اين نشريه مدعی شد، مدارک به‌دست آمده از تحقيقات در چهار کشور مختلف نشان می‌دهد گروه حزب‌الله لبنان که حکومت ايران آن را پشتيبانی می‌کند و برخی جاسوس‌های مستقر در ايران تلاش‌هايی را برای اقدامات تروريستی در کشورهای مختلف انجام داده‌اند.

بر اساس اين گزارش که به نقل از برخی مقامات امنيتی آمريکا و خاورميانه منتشر شده ‌است، مدارک کشف‌شده شامل ضبط تماس‌های تلفنی، بررسی‌های قضايی، برنامه‌های سفرهای سازماندهی شده و حتی سيم کارت‌های تلفن همراهی می‌شود که در ايران خريداری شده و مورد استفاده چند تن از افرادی که قرار بوده اين ترورها را انجام دهند قرار گرفته است. اين مقامات خواسته‌اند هويتشان مخفی بماند.

کشور آذربايجان سال گذشته اعلام کرد نقشه‌ ترور کارمندان سفارت آمريکا يا اعضای خانواده‌های آن‌ها را خنثی کرده‌ است، اما واشنگتن پست می‌گويد که آن نقشه ظاهرأ تنها يکی از چند توطئه‌ای بوده که برای ترور مقامات کشورها طراحی شده است.

واشنگتن پست: برخی از جاسوس‌هايی که ايران آن‌ها را حمايت می‌کند قصد ترور ديپلمات‌های خارجی در هفت کشور را داشته‌اند، از جمله در آذربايجان

واشنگتن پست همچنين مدعی شد، برخی از جاسوس‌هايی که ايران آن‌ها را حمايت می‌کند قصد ترور ديپلمات‌های خارجی در هفت کشور را داشته‌اند، از جمله در آذربايجان. هدف اين ترورها دو تن از مقامات کشور عربستان سعودی، شش اسرائيلی و چندين آمريکايی بوده‌ است.

گزارش واشنگتن پست می‌افزايد: "اين سوءقصدها اوايل بهار امسال به‌طور ناگهانی متوقف شد و اين ماجرا درست هم‌زمان با تغيير لحن ايران در رويارويی با غرب اتفاق افتاد. ايران پس از صدور چندين بيانيه‌ جنگ‌طلبانه عليه غرب و تهديد به بستن گلوگاه‌های حياتی حمل و نقل دريايی، سرانجام در بهار سال جاری تصميم گرفت که لحن خود را در مقابل غرب تغيير دهد."
مقامات ايرانی در ماه مارس سال جاری به‌طور رسمی پيشنهاد از سر گرفتن مذاکرات با شش قدرت جهان را حول طرح‌هايی برای کنترل برنامه‌ هسته‌ای ايران پذيرفتند.
واشنگتن پست در ادامه سخنان يک ديپلمات غربی را نقل می‌کند که خواستار مخفی ماندن نام خود شده است. اين ديپلمات می‌گويد: "روشن است که آن سوء قصدها تعمدأ در آستانه مذاکرات متوقف شده است. حال، اگر اين مذاکرات با شکست روبه‌رو شود، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ هيچ‌کس نمی‌داند."
در ادامه گزارش واشنگتن پست آمده‌است: "هنوز مشخص نيست آن سوءقصدها به‌دستور مقامات حکومتی ايران طراحی شده است يا گروهی چون حزب‌الله لبنان آن را بر اساس تاکتيکی که به تصويب اوليای امور رسيده، انجام داده است. اما بسياری از مقامات آمريکا و خاورميانه اين رويدادها را به‌عنوان بخشی از جنگ‌های پنهانی و مبارزات چندجانبه و مخفيانه‌ای در نظر می‌گيرند که خود ايران نيز در آن‌ها قربانی شده است."
اين روزنامه در انتهای گزارش خود به ترور، چهار دانشمند مرتبط با برنامه هسته‌ای ايران در سه سال گذشته اشاره می‌کند که مثال‌هايی از قربانی‌شدن ايران در اين جنگ‌های پنهان هستند.
ايران پيش از اين اتهاماتی نظير تلاش برای ترور سفير عربستان سعودی در آمريکا را رد کرده بود، اما هنوز مقامات ايران واکنشی به اين گزارش نشريه واشنگتن پست نشان نداده‌اند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

اینرا میدانیم که آخوندها و سایر اسلامگرایان حاکم بر ایران اسلام زده بطور حتم ایران را به جنگ خونین دیگر خواهندکشاند. این جنگ ممکن است بعد از انتخابات امریکا صورت بگیرد. شاید این موجودات هولناک فکر میکنند همانگونه که سران آلمان نازی توانستند با تداوم جنگ و بخاک وخون کشاندن میلیون ها انسان و نابودی آلمان با چمدانهای پر از پول،جواهرات،طلاهایی که از دندانهای صدها هزار انسان که بطرز فجعی بقتل رسیدند و اموال غارت شده مردم اروپا به کشورهای امریکای لاتین وغیره فرار کنند و فقط تعداد اندکی که گرفتار عدالت شدند ،اینها نیز بتوانند با آنهمه جنایت ها علیه بشریت با چمدانهای پولهای غارت شده ی مردم ایران چون خاوری ها فرار کنند. یا یک جنگ ویران کننده دیگر قدرت اینها را تداوم خواهد داد. اما هوشیاری بما میگوید پایان حتمی اینها بسیار نزدیک است و بزودی بشریت از شر اینها برای همیشه راحت خواهد شد. ایرانیان نیاز به پرداختن نبهای این رهایی دارد.

معاون و ريس دفتر ريس جمهوردزد.
ريس امنيت مجلس دزد .
وزير ومعاون و ريس بانک دزد
ومعاون شوراي نگهبان دزد.
عضو شوراي مصلحت نظام دزد..
مجتبي و تمساح و خزعلي دزد......
حکومت عدل علي و مستضعفين اين بود؟!...

هرچی حضرت ولایت مسلمین جهان و منظومه شمسی و بیت خیلی مبارک با اقازاده از جمع گریزان مجتبا ع نقشه شوم و کشتن کفار سر هم میکنند حضرا اقا امام زمان این بند و بساط را به هم میزنه تا اسیبی به ولایت و شجره طیبه ولایت نباید ای کاش اقا امام زمان اقدامی نکنه تا ولایت هم فهم کنه دیگه دوره خمینی نیست

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما