خانه | خبر | اخبارایران

برخورد با "بدپوششی" در تفريح‌گاه‌های تهران شدت گرفت

شنبه, 1391-03-06 06:51
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

پليس تهران اعلام کرد طرح تشديد برخورد با "بدحجابی و بدپوششی" را در تفريح‌گاه‌های کوهستانی آغاز کرده است.

 

خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، شنبه ششم خرداد ۱۳۹۱ گزارش داد مأموران پليس کوهستان از بعدازظهر جمعه پنجم خرداد در ادامه اجرای "طرح‌های امنيت محله محور و امنيت اجتماعی" و در جهت "افزايش احساس امنيت در پايتخت"، طرح تشديد برخورد با "بدحجابی و بدپوششی و مانکن‌ها" را با کمک گشت‌های انتظامی در تفرجگاه‌های کوهستانی تهران به مرحله اجرا گذاشتند.

پليس کوهستان که از حدود يک سال قبل فعاليت رسمی خود را در تهران آغاز کرده است وظيفه تأًمين امنيت تفرجگاه‌های کوهستانی را برعهده دارد.

پليس پايتخت از چند هفته پيش طرح‌های برخورد با بدحجابی و بدپوششی در ميادين، مراکز خريد و پارک‌ها و اماکن تفريحی، رانندگان و سرنشينان خودروها، سگ گردانی و ايجاد آلودگی صوتی را اجرا کرده است

سردار حسين ساجدی‌نيا، فرمانده انتظامی تهران چندی پيش گفته بود بيش از ۱۸۰۰ بوستان در شهر تهران وجود دارد که نيروهای پليس کوهستان در بسياری از آن‌ها مستقر شده‌اند و هم‌اکنون وضعيت بوستان‌ها و کوهستان‌های اطراف تهران امن است و نيروهای پليس نيز در اين اماکن حضور دارند.

وی همچنين گفته بود همزمان با آغاز فصل گرما ماًموران پليس کوهستان از عصر تا پاسی از شب در تفرجگاه‌ها و بوستان‌های کوهستانی "حضوری پررنگ خواهند داشت و اين مناطق را تحت پوشش قرار خواهند داد."

پليس می‌گويد طرح تشديد برخورد با "بدحجابی" در تفرجگاه‌های کوهستانی که به "درخواست خانواده‌ها" آغاز شده است با اين حال فعالان اجتماعی از اين طرح انتقاد می‌کنند.

در همين حال پليس پايتخت از چند هفته پيش طرح‌های برخورد با "بدحجابی و بدپوششی" در ميادين، مراکز خريد و پارک‌ها و اماکن تفريحی، رانندگان و سرنشينان خودروها، سگ گردانی و ايجاد آلودگی صوتی را اجرا کرده است که اجرای آن‌ها همچنان ادامه دارد.

طرح‌های مقابله با "بدحجابی يا بدپوششی" تاکنون بارها از سوی نيروی انتظامی ايران اجرا شده است.
با اين حال مسئولان دولتی از اجرای اين طرح انتقاد می‌کنند.

اواخر ارديبهشت سال گذشته، مرتضی تمدن، استاندار تهران اعلام کرده بود: "وضعيت حجاب در شهر تهران مناسب است و بهترين اقدام اين است که عفاف و حجاب از سوی مردم اجرا شود."

هر سال با آغاز فصل بهار و تابستان، کنترل نحوه پوشش زنان در ايران شدت می‌گيرد.

در سال‌های اخير نيروی انتظامی با راه‌اندازی گشت ارشاد، زنانی را که پوشش آن‌ها مطابق با معيارهای اعلام شده از سوی نيروی انتظامی نبوده، بازداشت کرده است.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما