خانه | خبر | اخبارایران

شکايت وزارت اطلاعات از خبرگزاری فارس

پنجشنبه, 1391-03-04 13:14
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

وزارت اطلاعات از شکايت اين وزارتخانه از خبرگزاری فارس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، روابط عمومی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ايران امروز پنج‌شنبه چهارم خردادماه عليه خبرگزاری نيمه‌دولتی فارس شکايت کرد.

وزارت اطلاعات اين شکايت را در رابطه با خبری که خبرگزاری فارس در روز گذشته مبنی بر سکوت حجت‌الاسلام حيدر مصلحی، وزير اطلاعات در برابر سخنان محمود احمدی‌نژاد، رئيس جمهوری ايران در مورد گرانی اخير سکه و ارز منتشر کرده بود مطرح کرده است.

در اين خبر که با عنوان "وزير اطلاعات: فعلأ راجع به اظهارات رئيس‌جمهور سکوت می‌کنم" منتشر شد، آمده بود: "وزير اطلاعات در پاسخ به سؤال فارس مبنی بر سخنان رئيس‌جمهور پيرامون غافلگير شدن نيروهای اطلاعاتی در باره گران شدن ناگهانی ارز و دلار گفت: طبيعت کارهای اطلاعاتی سکوت است؛ اجازه دهيد فعلأ راجع به اين مسئله صحبت نکنم."

محمود احمدی‌نژاد روز پنج‌شنبه ۲۱ ارديبهشت‌ماه در سفر خود به مشهد مسئله نوسانات بازار ارز و طلا در ايران را "حاصل توطئه مشترک داخلی و خارجی" دانسته و گفته بود: "دولت درصدد بوده و هست که قاطعانه با اين توطئه برخورد کند."

اختلافات محمود احمدی‌نژاد و حيدر مصلحی پيشينه‌ای يک ساله دارد

وی افزوده بود: "برخورد با اين توطئه‌ها نيازمند اطلاعات دقيق و صريح و در زمان مناسب است که متأسفانه دست دولت از اين جهت خالی بود."

احمدی‌نژاد همچنين گفته بود: "با طرح موضوعات فرعی کاذب و دروغين با طراحی پيچيده تلاش کردند ذهن و انديشه عناصر اطلاعاتی ما را به حوزه‌های غيراصلی و غيرواقعی معطوف و در واقع غفلت ايجاد کردند تا بتوانند توطئه خود را اجرا کنند."

وزارت اطلاعات در بيانيه امروز خود "به فضاسازی خارج از عرف و خلاف اخلاق حرفه‌ای" خبرگزاری فارس شديدأ اعتراض کرد، انتساب خبر فوق به حيدر مصلحی را نادرست دانست و اعلام کرد که در اين‌باره به دادستان عمومی و انقلاب استان تهران شکايت کرده است.

اختلافات محمود احمدی‌نژاد و حيدر مصلحی پيشينه‌ای يک ساله دارد. ۲۸ فروردين‌ماه سال گذشته خبرگزاری‌های ايران خبر دادند محمود احمدی‌نژاد، با استعفای مصلحی از وزارت اطلاعات موافقت کرده و وی را به‌عنوان "مشاور رئيس‌جمهور در امور اطلاعاتی" منصوب کرده است.

اين اقدام احمدی‌نژاد با مخالفت سريع و صريح آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران روبه‌رو شد و وی حيدر مصلحی را در سمت وزير اطلاعات ابقاء کرد.

در پی اين ابقاء، محمود احمدی‌نژاد چندين روز در جلسه‌های هيئت دولت شرکت نکرد.

در روزهای اخير که تحريم‌های جهانی عليه ايران به‌خاطر برنامه هسته‌ای اين کشور شدت يافته و مذاکرات هسته‌ای با قدرت‌های غربی در جريان است مسئولان جمهوری اسلامی ايران سعی در عدم بروز اختلافات خود دارند، با اين حال در چنين شرايطی نيز اين اختلافات همچنان بروز می‌کنند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

بابا، مذاکرات بمب اتمي رابدهنددکتر مدير جهاني.
يک شبه مشکل را حل ميکند
اول همه را از جمله خواهر اشتون را اخراج ميکند و مرتضوی و برادران دانشجو و کاردار غواص سفارت برزيل را جايگزين آنها ميکند
بعد هزينه 110 ميليون دلاري سازمان جهاني اتمي را به روسها و چيني ها ميدهدو.و...!!
اگر جواب نداد مدعي ميشود توطيه گران نگذاشتند!......

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما