خانه | خبر | اخبارایران

سفير ايران به نشانه اعتراض خاک آذربايجان را ترک کرد

سه شنبه, 1391-03-02 13:54
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

محمدباقر بهرامی، سفير جمهوری اسلامی ايران در جمهوری آذربايجان خاک اين کشور را به نشانه اعتراض ترک کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در پی تشديد تنش‌ها ميان ايران و جمهوری آذربايجان، دوشنبه شب يکم خردادماه، محمدباقر بهرامی، سفير جمهوری اسلامی در باکو در اعتراض به آن‌چه که "توهين عناصر مزدور به رهبری" و "تشديد اقدامات ضد اسلامی در جمهوری آذربايجان" عنوان شد، با فراخوان دولت ايران، خاک اين کشور را ترک کرد.

فارس نوشته است به‌تازگی افراد وابسته به حزب حاکم جمهوری آذربايجان (ينی آذربايجان) و نيز "تجزيه‌طلبان و قوم‌گرايان مورد حمايت اسرائيل" در گردهمايی برنامه‌ريزی شده‌ای، به آيت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ايران توهين کرده‌اند.

بنا به اين گزارش دولت آذربايجان با وجود بيانيه اعتراض‌آميز سفارت جمهوری اسلامی در باکو "توهين" اين افراد را محکوم نکرده است.

تنش ميان جمهوری اسلامی ايران و جمهوری آذربايجان از ماه‌ها پيش، زمانی که آذربايجان از "اعمال مداخله‌جويانه" سپاه و نيروهای امنيتی ايران در خاک خود و ايران از حضور نيروهای اسرائيل در آذربايجان و "دست داشتن" اين کشور در ترور دانشمندان هسته‌ای ايران سخن گفتند، آغاز شد.

با نزديک شدن مسابقات يوروويژن در باکو تيرگی روابط دو کشور بيشتر شد و ايران به‌شدت عليه برگزاری اين مسابقات اعتراض کرد.

در تجمع اعتراضی در باکو پلاکاردی در دست تجمع‌کنندگان ديده می‌شد که روی آن نوشته شده بود: "خامنه‌ای! در قر‌ه‌باغ کوهستانی، در عراق و در سوريه از ريختن خون مسلمانان دست بردار."

آن‌چه که مقام‌های ايرانی از آن به‌عنوان "تشديد اقدامات ضد اسلامی در آذربايجان" ياد می‌کنند برگزاری مسابقات آواز يوروويژن در اين کشور است که رسانه‌ها و برخی مقام‌های حکومتی ايران آن را "گردهمايی همجنس‌بازان" ناميدند.

مرحله نهايی اين مسابقات شامگاه شنبه، ۲۶ ماه مه (ششم خردادماه) در باکو برگزار خواهد شد.

۱۹ ارديبهشت‌ماه سال جاری گروهی از پشتيبانان حکومت ايران در تبريز با تجمع مقابل کنسولگری جمهوری آذربايجان در اين شهر٬ شعار‌های تندی عليه مقام‌های اين کشور سر دادند.

از سوی ديگر گروهی از اعضای سازمان اجتماعی در آذربايجان دو بار عليه ايران دست به تجمع زدند.

روز چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت‌ماه اعضای اين سازمان با تجمع مقابل سفارت ايران در باکو نسبت به "دخالت‌" جمهوری اسلامی در امور داخلی اين کشور اعتراض کردند.

در اين تجمع پلاکاردی در دست تجمع‌کنندگان ديده می‌شد که روی آن نوشته شده بود: "خامنه‌ای! در قر‌ه‌باغ کوهستانی، در عراق و در سوريه از ريختن خون مسلمانان دست بردار."

تلويزيون باکو نيز در تفسيرهای خود ايران را متهم به دخالت در امور داخلی آذربايجان و همچنين پشتيبانی از ارمنستان در مقابل اين کشور کرد.

روابط آذربايجان و ارمنستان پس از جنگ‌های مربوط به قره‌باغ همچنان تيره است.

سفارت جمهوری اسلامی ايران در باکو پس از برگزاری اين گردهمايی‌ها با انتشار بيانيه تندی به مقام‌های جمهوری آذربايجان هشدار داد تا در مقابل "توهين" به رهبر جمهوری اسلامی واکنش نشان دهند.

سفارت ايران تجمع‌کنندگان را "عده‌ای فريب‌خورده و آلت دست دشمنان اسلام" معرفی کرد که به "ساحت مقدس رهبر شيعيان جهان" توهين کرده‌اند.

سفارت جمهوری اسلامی همچنين اسرائيل را متهم کرد که در سازماندهی اين تجمع دست داشته است.

در بيانيه سفارت ايران آمده بود: "مقامات و طراحان چنين تجمعی نمی‌دانند که تحريک احساسات دينی چه عواقب خطرناکی برای طراحان اين سناريوی سخيف دارد."

خبرگزاری فارس نيز امروز به‌نقل از "يک منبع آگاه" در ايران، جمهوری آذربايجان را به "نوکری اسرائيل" متهم ساخت و نوشت: "باکو بهای سنگينی برای سياست‌های ضد اسلامی و ضد ايرانی خود پرداخت خواهد کرد."

اواخر سال گذشته نيز وزارت امور خارجه ايران با احضار سفير جمهوری آذربايجان در تهران، باکو را به همکاری با موساد، سازمان اطلاعات و امنيت اسرائيل، در ترور دانشمندان هسته‌ای ايران متهم کرده بود.
 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

یاشاسین آزربایجان،رژیم ایران باید به سیاستای دولت باکو احترام بذاره و تومسائل داخلی این کشور،نباید فضولی کنه و قرارداد گلستان وترکمنچایو هم نباید فراموش کنه.آذربایجانیا،حکومت اسلامی که جووناشو به جایی میرسونه که تو نخجوان،آنتالیا ودبی میرن و خودفروشی میکنن رو نمیخان،آذربایجانیا،حکومت اسلامی که مسئولان اسلامیش،سه هزارمیلیارد پول بیت المالو میدزدن وحرمت دزدای خودی رو با اوردن اسمای مخفف نگه میدارنو نمیخان،آذربایجانیا،حکومت اسلامی روکه دیپلماتش تو برزیل،گند بالا میاره ومسئولان اسلامیش،بنابه مصلحت من دراوردی،گندشو ماس مالی میکنن.نمیخان.ایرونیا چش پیشرفت آذربایجان شمالی رو ندارن.ایرانیان باید بدونن دوره ی هخامنشیان به زباله دان تاریخ بدل شده،هرکشوری حق داره،منافع ومصالح کشورخودشو درنظربگیره،ایرانی که ازدوستی آذربایجان با اسرائیل،داره میترکه وازاین کشور انتقادمیکنه.باید ازخودبپرسه که چطور ایرانی که ادعای ام القرایی جهان اسلامو داره،از ارمنستان غاصب که بیس درصد خاک آذربایجان عزیزواشغال کرده،رابطه داره و چرا از این کشورو علیه آذربایجان،حمایت مالی میکنه؟

جکومت ها میان و میرن اما خاک شمال ارس یا آران که شما بهش کشور آذربایجان میگین قسمتی از خاک ایران هست و باید به هر صورتی که هست به وطن اصلی برگرده و بر خواهد گشت . *****آذربایجان قلب ایران هست و 20 درصد مردم ایران آذری هستن و در تمام ایران پراکنده اند و اغلب در حکومت های ایران بیشترین سهم رو دارن پس آنچه ایران در باره آذربایجان میگه دخالت نیست نظرش راجع به قسمتی از سرزمینش هست که به زودی به یاری ایزد پاک به وطن اهورایی برخواهد گشت تنها پیامبر ایرانی از خاک آذربایجان برخاسته چطور ما خاک کشورمون را فراموش میکنیم مردم آذری در هر جایی که باشن ایرانی هستن و ایران کشورشون هست و آذربایجان استانی از سرزمین پهناور ایران هست دل آذری ها برای ایران می تپه و هنوز پدربزرگ ها و مادربزرگهای زیادی شناسنامه ایرانی دارن

نظر من به عنوان یک اپوزسیون ملی گرای ایرانی . ایران میبایست فورا به جمهوری جعلی آذربایجان حمله نظامی بکند و
سرزمینهای ایران شمالی را پس بگیرد . بعداز آن هم به عربستان و امارات وبحرین حمله نظامی بکند و سرزمینهای ایران جنوبی را پس بگیرد .بعداز آن هم به افغانستان و پاکستان حمله نظامی بکند و سرزمینهای ایران شرقی را پس بگیرد . بعداز آن هم به عراق و ترکیه حمله نظامی بکند و سرزمینهای ایران غربی را پس بگیرد .
مطمن باشید تمام اپوزسیون پشت سر دولت ایران و شخص شخیص محسن خان رضایی وسایت تابناک میایستند. زنده باد ایران و ایرانی و کلیه هموطنان اذری و کرد وبلوچ که ماند سیم خاردار وظیفه شان حفاظت از مرزهای ایران فعلی است.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما