خانه | خبر | اخبارایران

نمايش تازه بهرام بيضايی با شرکت محسن نامجو

جمعه, 1391-02-29 20:33
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

بهرام بيضايی، کارگردان و پژوهشگر مطرح تئاتر و سينمای ايران به‌زودی نمايش تازه خود را با حضور مژده شمسايی و محسن نامجو در آمريکا روی صحنه می‌برد.

تارنمای نمايشگر امروز جمعه ۲۹ ارديبهشت‌ماه گزارش داد نمايش تازه بهرام بيضايی "جانا و بلا دور" نام دارد و با استفاده از تکنيک "سايه‌بازی" اجرا خواهد شد.

بنا به اين گزارش بيضايی در نمايش تازه خود بار ديگر به سنت‌های نمايشی ايران و استفاده از مضامين اسطوره‌ای که به تعبيری سبک وی تلقی می‌شود، بازمی‌گردد.

در اين نمايش از شعر، موسيقی، عروسک و مضامين اسطوره‌ای استفاده شده است.

"جانا و بلا دور" از ستيز و پيکار ميان چهار عنصر آب، باد، خاک و آتش روايت می‌کند که در نهايت به آفرينش جهانی تازه منتهی می‌شود.

حضور محسن نامجو، خوانند و نوازنده مشهور ايرانی در اين نمايش از نکات ويژه آن به‌شمار می‌رود.

"جانا و بلا دور" برای نخستين بار به‌زبان فارسی (به‌همراه بالانويس انگليسی) از ۲۷ تا ۳۰ ژوئن (هفتم تا دهم تيرماه) در سالن Cubberley Community Center در کاليفرنيا روی صحنه می‌رود

محسن نامجو به‌همراه مژده شمسايی، همسر بيضايی، روايت داستان نمايش و زندگی بخشيدن به دنيای سايه‌ها را با شعر و موسيقی بر عهده خواهد داشت.

"جانا و بلا دور" برای نخستين بار به‌زبان فارسی (به‌همراه بالانويس انگليسی) از ۲۷ تا ۳۰ ژوئن (هفتم تا دهم تيرماه) در سالن Cubberley Community Center در کاليفرنيا روی صحنه می‌رود و پيش‌فروش بليت‌های نمايش از هم‌اکنون آغاز شده است.

بهرام بيضايی مدتی است که به‌دعوت دانشگاه استنفورد برای تدريس در زمينه سينما و تئاتر ايران در آمريکا اقامت دارد.

وی اسفندماه سال گذشته در دانشگاه استنفورد هنگام دريافت جايزه ادبی بيتا گفت: امروز ۳۰۰ سال دارم. نيم قرن نوشته‌ام، نيم قرن در کار نمايش بوده‌ام، نيم قرن در کار سينما از قلم‌زدن تا ساختن، نيم قرن در کار ريشه‌يابی و پژوهش و يک قرن پشت درهای بسته در انتظار يا شنوده يک طرفه گفت‌وگوهای پرسش و تهديد. آری کسانی هستند که بيش از سال‌های تقويمی عمرشان زندگی می‌کنند."

تازه‌ترين اثر پژوهشی بهرام بيضايی با نام "هزار افسان کجاست؟" به‌تازگی از سوی انتشارات روشنگران و مطالعات زنان به بازار کتاب راه يافته است.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما