خانه | خبر | اخبارایران

مرگ يک کارشناس آژانس بين‌المللی انرژی اتمی در ايران

سه شنبه, 1391-02-19 15:31
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

دو تن از کارشناسان آژانس بين‌المللی انرژی اتمی در حال مأموريت در ايران دچار حادثه رانندگی شدند و يکی از آن‌ها کشته شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان انرژی اتمی ايران، امروز سه‌شنبه ۱۹ ارديبهشت‌ماه، حدود ساعت ۱۲ ظهر به‌وقت ايران، دو کارشناس آژانس بين‌المللی انرژی اتمی در حال مأموريت در نزديکی مجتمع خنداب در استان مرکزی دچار حادثه رانندگی شدند که يکی از آن‌ها بر اثر اين حادثه جان سپرد.

کارشناسی که در اين رويداد به علت شدت آسيب‌ديدگی جان خود را از دست داد، "اوک سه اوک سه او" نام داشت که از شهروندان کره جنوبی بود.

گان سک، کارشناس ديگر از اسلواکی در اين سانحه زخمی و به بيمارستان منتقل شد.

منابع خبری ايران نوشته‌اند علت اين حادثه منحرف شدن از مسير اصلی و واژگون شدن خودروی حامل اين دو کارشناس بود.

در ماه‌های اخير، پس از انتشار گزارش يوکيا آمانو، مديرکل آژانس در رابطه با ايران و متهم ساختن آژانس توسط مقام‌های ايرانی مبنی بر دادن اطلاعات به "دشمنان" و ترور دانشمندان هسته‌ای ايران، روابط ايران با آژانس به تيرگی گراييد

آخرين بار یک هیئت پنج نفره از کارشناسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به سرپرستی هرمان ناكارتس،‌ معاون مدیرکل آژانس، دوشنبه اول اسفند برای پيشبرد دور نخست گفت‌وگوها با مقام‌های ايرانی، وارد تهران شد و پس از دو روز مذاکره به‌دليل عدم همکاری ايران بدون نتيجه اين کشور را ترک کرد.
دور نخست این سفر نهم تا یازدهم بهمن‌ماه انجام شده بود.

در ماه‌های اخير، پس از انتشار گزارش يوکيا آمانو، مديرکل آژانس بين‌المللی انرژی اتمی در ۱۷ آبان‌ماه سال گذشته که در آن ايران را به "وجود ابعاد نظامی" در برنامه اتمی‌اش متهم کرده بود، روابط ايران با آژانس به تيرگی گراييد و مقام‌های جمهوری اسلامی آژانس و مديرکل آن را به همکاری با آمريکا و "دشمنان ايران" متهم ساختند.

ايران موضوعات مطرح شده در گزارش آژانس را رد کرد و آن‌ها را "اتهاماتی بی‌اساس" دانست.

همچنين مقام‌های ايرانی آژانس بين‌المللی انرژی اتمی را همواره متهم کرده‌اند که اطلاعات خود را در اختيار "دشمنان جمهوری اسلامی" قرار داده است تا آن‌ها با استفاده از اين اطلاعات دانشمندان هسته‌ای ايران را ترور کنند.

محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهوری ايران، روز يکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰ آژانس بين‌المللی انرژی اتمی را متهم ساخت که اسامی دانشمندان هسته‌ای اين کشور را به اسرائيل داده است.

احمدی‌نژاد گفت: "بعد از اين‌که رديابی‌هايی را انجام داديم متوجه شديم آژانس انرژی اتمی اسامی دانشمندان هسته‌ای ايران را به دست صهيونيست‌ها رسانده و صهيونيست‌ها با دسترسی به اين اطلاعات، موفق به ترور دانشمندان کشورمان شدند."

در دو سال گذشته پنج نفر از "دانشمندان هسته‌ای ايران" ترور شده‌اند که چهار نفر از آن‌ها کشته شدند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

نکنه که کشتند شون؟!! از این جمهوری اسلامی هر چیزی بر میاد.

به فتوای امام***** کشتندش بیچاره را. دوسال پیش نیز یک کارشناس دیگر روسی را که گفته شده جاسوس غربیها بود در کوهای چالوس پرتش دادند و کشتندش. آری مامویت بدست سربازان گمنام امام عج امجام شده است. این یک که زخمی شده بدست آدمکشان نیافتاده و گر نه او را هم کشته بودند. حالا شاید هم بکشندش.

این بابا را مردندش. هرکس با آل علی برافتد بیفتد در چاه جمکران و با مواد آب دهان آن هرزه ی بزگ ذوب شود در ولایت امیر المومنین. و صلوات بر پیغمبر. بیچاره. حتما کره ی شمالیها از بیت رهبری مادر خرج بوده اند. والا که چرا از کشتن تا نکشتن فقط یک فتوا لازم دارد.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما