خانه | خبر | اخبارایران

قتل يک حيوان ديگر با ضربه‌های پتک در سميرم اصفهان

دوشنبه, 1391-02-18 15:15
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

در سالگرد سلاخی يک خرس مادر و دو توله‌اش در منطقه سميرم اصفهان، اين بار، جان يک الاغ در همين منطقه گرفته شد.

تارنمای انجمن حمايت از حيوانات، فيلم کوتاهی از قربانی‌شدن يک الاغ در منطقه سميرم اصفهان منتشر کرده است.

در اين فيلم کوتاه، فردی به‌وسيله يک پتک، الاغی را نقش بر زمين می‌کند در حالی که همراه با ضربه زدن بر سر اين حيوان صدای خنده‌ بلند فرد ضارب و فرد ديگری شنيده می‌شود که با تلفن همراه خود مشغول فيلم‌برداری از اين صحنه است.

انجمن حمايت از حيوانات در توضيح اين فيلم نوشته است: "در سالگرد سلاخی دلخراش دو توله خرس و مادرشان در سميرم متأسفانه فيلم ديگری از اين شهرستان به انجمن حمايت از حيوانات رسيد که چند ثانيه بيشتر نيست... در اين چند ثانيه کوتاه می‌توان به وضوح شاهد سقوط اخلاقيات و انسانيت بود..."

انجمن حمايت از حيوانات: در اين چند ثانيه کوتاه می‌توان به وضوح شاهد سقوط اخلاقيات و انسانيت بود

در بهار سال ۱۳۹۰ دو نفر از اهالی منطقه ونک شهرستان سميرم استان اصفهان، يک خرس ماده را کشتند و دو توله آن را سلاخی کردند. اما در شهريورماه همان سال انتشار فيلم آن حادثه، باعث جريحه‌دار شدن افکار عمومی شد.

پيش از اين، رضا جوالچی، دبير انجمن حمايت از حيوانات در گفت‌وگو با روزنامه شرق گفته بود "مردم منطقه فرد دستگيرشده را فقط يکی از افرادی می‌دانند که به صورت وحشيانه و بدون ملاحظه در اين منطقه اقدام به شکار و آزار و اذيت حيوانات می‌کنند و تعداد ديگری نيز هنوز به‌راحتی به اين اقدامات دست می‌زنند."

وی با بيان اين که" سازمان محيط زيست اين منطقه را کاملأ از خاطر برده است" افزوده بود: "متهم دستگيرشده نيز سابقه بسيار زيادی در حيوان‌آزاری دارد اما هميشه از حاشيه امن برخوردار بوده و کسی مانع اين شخص نمی‌شده است."

جوالچی گفته بود: "برای نمونه مردم محلی از روباهی گفتند که متهم پايش را قطع کرده بوده و از همين قسمت با کمپرسور بدنش را باد کرده تا حيوان ترکيده بوده يا يکی از نزديکان اين متهم که شکم الاغی را سوراخ کرده و در داخل آن بنزين ريخته و آن را آتش‌زده و رها کرده بودند و موارد ديگر که بسيار فجيع‌تر از فيلمی است که پخش شده است."

در حالی که براساس ماده ۱۲ قانون صيد و شکار اشد مجازات برای يک شکارچی متخلف در بدترين حالت تا سه سال حبس به همراه جريمه نقدی است در آبان‌ماه ۱۳۹۰ با حکم ايرج ربيعی، دادستان سميرم، حمزه علی انصاری، متهم پرونده خرس‌های سميرم با قرار وثيقه ۲۰ ميليون تومانی آزاد شد و متهم دوم نيز متواری شده است.

به گزارش تارنمای پايگاه خبری فضای سبز و محيط سبز ايران (سبز پرس) در حال حاضر پرونده سلاخی توله‌خرس‌ها در سميرم به دليل نقص تحقيقات از سوی قاضی پرونده به دادستانی عودت داده شده است.
 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

بد بختی اینجاست که سیستم خبری موجود سعی دارد از هر چیزی داستانی بسازد! همیشه و در همه جوامع یک چند تائی آدم مریض بوده اند که آدمها و حیواتات را آزار میداده اند. در همین هلند هم چند وقت پیش ابلهی بود که اسبهای ماده را به شنیعترین وجهه ممکن زخمی میکرد. آیا اینها واقعا خبرند؟ نه.
من فکر میکنم تربیت ایرانی حتی در جمهوری آخوند زده فعلی بسیار دورتر از این توحش است و حساب چند دیوانه را نباید قاطی عامه مردم کرد. رادیو زمانه بهتر است وقت و توانش را سر این بگذارد که چرا صدها هزار بجه ایرانی از تحصیل محرومند.

دوست گرامی‌

این که در همه جا دیوانه ای‌ پیدا میشود و از شکنجه سرخوش میشود شک نیست. ولی‌ وقتی‌ در جمعی‌ این رفتار زیاد باشد مساله است و زیانبار تر آنکه شما میگوئید اهمیتی ندارد و فلان و بهمن....باور بفرمایید الگوی رفتار زشت ربطی‌ به موضوع ندارد این زنگ خطری است بر یک بیماری...من خود از جوانی بارها شاهد بدرفتاری جامعه ایران با کودکان و حیوانات بوده‌ام و متاسفانه بسیار شایع است. مشکل بد تر از این حرفهاست....در تمام فرهنگها این مسائل مذموم است مگر در دین اسلام و یهود که جانوران و انسانها را به دلیل واهی بی‌ ارزش می‌‌شمر اند و کشتنشن را واجب...یکی‌ خوک است و کثیف و دیگری کافر است و حربی...پس بکش بکش فرهنگ میشود هر چه بدتر بکشی صوابش بیشتر...

در مملکتی که بچه ها رادر سالهای 60 در خيابانها تکه تکه کردند و کشتند چه انتظاری ميرود .
متاسفانه انسانيت و حقيقت و رافت و درستی و راستی موارد فراموش شده ای هستند.

آن کاربر مهمانی( در تاریخ دوشنبه, 02/18/1391 - 22:05.)که فکر میکند اینها مهم نیست!! و باید رسانه ها به اینکه چرا تعداد زیادی کودک ایرانی بی تحصیل هستند بپردازند. متاُسفم که این شخص هنوز متوجه نشده است که کشتن و شکنجه حیوانات با فجایعی که گریبانگیر انسانها شده است ارتباط مستقیم دارد. جامعه ای که سگ ها کشته میشوند چون ١٤٠٠ سال است که متجاوزان به کشورش به آنها گفتند سگ نجس است و دیگر حیوانات را شکنجه میدهند یا برای خوردن چون حلال شود طبق آیین همان متجاوزان و با وحشیانه ترین شکلی میکشند. مردمی که بیش از هزار سال است که رذالت ،دروغ و پستی را جزء صفات برتر یاد گرفتند و انجام میدهند. مردمی که قلبی در وجودشان نیست(به علت همان رسوم و آیین متجاوزان بی تمدن). همین آیین ورسوم پست و ضد زندگی است که ایرانیان را به این منجلاب هولناک کشانده است و همین آیین ورسوم پست و ضد روشنایی است که علت تمام فجایع (از جمله بیسوادی و عقب افتادگی) مردم ایران است. تا این آیین ورسوم پست است رنج و بدبختی بشر تداوم خواهد داشت.
به سایت یو تیوب مراجعه کنید و در قسمت جستجوی آن: آتش زدن شیر در مشهد را بنویسید و ببینید که در شهرهای مذهب زده چه توحشی حاکم است. (سمیرم ) اصفهان نیز یکی شهرهای بشدت مذهبی است.

بد نیست که فیلمی در یک کشتارگاه صنعتی در کشورهای اروپائي و آمریکائي تهیه
‫کنند ، تا از خوردن کوشت تا ابد متنفر شوید، روش کشتار حیوانات چه گوسفند، گاو
‫اسب و الاغ که دو مورد آخر بیشتر برای سوسیس میباشد با پتک برقی صورت میگیرد.
‫ایکاش انجن های حمایت از حیوانات به این اقدامات هم اعتراض میکردنند.
‫در اکثر کشورهای پیش رفته شعار خوردن برای زننده ماندن به زندگی کردن برای خوردن
‫مبدل شده است.
‫البته اگر در ایران فقط خرها را میکشتند وضع مان بهتر از حال بود ولیکن بحث بر اینست که
‫افرادی که برای جان موجودات زننده ارزشی قائل نباشند برای جان انسان ها هم ارزشی قائل
‫نیستند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما