خانه | خبر | اخبارایران

زندانی کرد، ۲۶ روز در اعتصاب غذا

دوشنبه, 1391-02-11 08:21
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

نزديکان علی مرادی يکی از زندانيان سياسی کرد می‌گويند، اين زندانی از ۱۶ فروردين‌ماه در زندان بندرعباس لب‌های خود را دوخته و اعتصاب غذا کرده است.

يکی از نزديکان علی مرادی در گفت‌وگو با زمانه، علت اعتصاب اين زندانی سياسی را "انتقال غيرقانونی" وی از زندان ميناب به زندان بندرعباس عنوان کرد.

اين منبع نزديک به علی مرادی گفت: "وی روزهای اخير به سلول انفرادی منتقل شده و وضعيت جسمانی‌اش وخيم است."

علی مرادی اواخر بهمن‌ماه سال ۱۳۸۲ در روستای کانی‌دينار از توابع مريوان توسط نيروهای امنيتی بازداشت و به اتهام محاربه از طريق عضويت در يکی از احزاب کرد به ۳۰ سال حبس و تبعيد به زندان ميناب محکوم شد.

علت اعتصاب اين زندانی سياسی "انتقال غيرقانونی" وی از زندان ميناب به زندان بندرعباس عنوان شده است

کمپين بين‌المللی حقوق بشر در ايران نيز به نقل از يک منبع محلی نوشته است: "اواخر بهمن‌ماه سال گذشته بعد از حضور يکی از بازرسان سازمان زندان‌های کشور به نام شمس در زندان ميناب، علی مرادی زندانی سياسی به دليل نياز به رسيدگی پزشکی نسبت به وضعيت بهداشتی و رسيدگی پزشکی زندان با اين بازرس گفت‌وگو کرده است و نسبت به وضعيت بهداشتی و رسيدگی پزشکی زندانيان در زندان اعتراض کرده است."

در ادامه گزارش اين کمپين آمده است: "بعد از اين روز به‌دستور رئيس زندان ميناب به بهانه‌ واهی اين زندانی مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به سلول انفرادی انتقال داده شده است. مسئولان زندان بعد از حدود ۱۵ روز از انتقال وی به سلول‌های انفرادی در يک روند غير قانونی وی را به زندان بندرعباس تبعيد کرده‌اند."

گفته می‌شود، علی مرادی و شماری از زندانيان سياسی زندان ميناب تاکنون چندين بار به‌دليل نگهداريشان در بين زندانيان عادی اعتراض کرده‌اند.

پيشتر نيز کمال شريفی زندانی سياسی کرد در زندان ميناب در اعتراض به نگهداری در بين زندانيان عادی به‌مدت ۴۰ روز دست به اعتصاب غذا زده بود.

کمال شريفی، سال ۱۳۷۸ توسط نيروهای امنيتی در شهر سقز بازداشت و به اتهام "ارتکاب جرائم امنيتی" به ۳۰ سال زندان در تبعيد و ممنوعيت ملاقات محکوم شد.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما