خانه | خبر | اخبارایران

قزاقستان برای ميزبانی مذاکرات اتمی اعلام آمادگی کرد

یکشنبه, 1391-01-20 07:34
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

قزاقستان برای ميزبانی دوره تازه مذاکرات اتمی ايران و گروه ۱+۵ اعلام آمادگی کرد.

 

به گزارش پرس تی‌وی، شبکه انگليسی زبان جمهوری اسلامی ايران دولت قزاقستان آمادگی خود را برای ميزبانی اين مذاکرات در حالی اعلام کرده که ايران گفته تمايل دارد گفت‌وگوهای هسته‌ای در کشوری غير از ترکيه برگزار شود.

در چند روز گذشته روابط تهران و آنکارا بر سر سوريه دچار تنش شده و بر پايه همين اختلافات، ايران می‌گويد مايل است مذاکرات اتمی در عراق برگزار شود.

ايران دولت قزاقستان آمادگی خود را برای ميزبانی اين مذاکرات در حالی اعلام کرده که ايران گفته تمايل دارد گفت‌وگوهای هسته‌ای در کشوری غير از ترکيه برگزار شود

در همين حال حيدر‌پور شهرضايی يک عضو ديگر کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس ايران به خبرگزاری کار ايران (ايلنا) گفت: "نشست ايران و گروه ۱+۵ هفته آينده در عراق يا سوريه برگزار خواهد شد."

هيلاری کلينتون، وزير خارجه آمريکا پيشتر گفته بود مذاکرات ايران و گروه ۱+۵ روزهای ۲۵ و ۲۶ فروردين (۱۳ و ۱۴آوريل) در ترکيه برگزار خواهد شد.

اما اکنون ديپلمات‌های اتحاديه اروپا می‌گويند محل برگزاری اين مذاکرات هنوز مورد بحث است.

منابع ديپلماتيک همچنين می‌گويند دور تازه مذاکرات ايران و شش قدرت جهانی شنبه ۲۶ فروردين (۱۴ آوريل۲۰۱۲) برگزار می‌شود.

علی اکبر صالحی، وزير خارجه ايران نيز هفته گذشته گفت بغداد و پکن به عنوان محل انجام گفت‌وگوها به گروه ۱+۵ پيشنهاد شده است.

آخرين دور مذاکرات ميان ايران و گروه ۱+۵ ژانويه ۲۰۱۱ در استانبول برگزار شد که نتيجه خاصی به دنبال نداشت. دور پيشتر مذاکرات نيز اواخر سال ۲۰۱۰ در ژنو برگزار شده بود.

اسرائيل و برخی از مقامات غربی نگرانند ايران در حال توسعه سلاح هسته‌ای است، اما تهران می‌گويد برنامه اتمی‌اش دارای مقاصد صلح آميز است.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

سردمداران ج.ا. مثل بجه های نابالغ و ننر از هر چیزی که مطابق میلشان نیست ایراد میگیرند و هرکشوری یا فردی که از انها ایراد بگیرد یا انتقاد کند قهر میکنند. اصولا اگر اینها ادم های فکور و بالغی بودند که میتوانستند از مرحله عواطف و احساسات به مرحله عقل و فراعقل برسند در این برهه از زمان که کشور در تنگناست منافع شخصی خودرا کنار میگداشتند و به منافع کشور میاندیشیدند. با این روشی که در پیش گرفته اند اگر کشور را به باد ندهند خیلی هنر کرده اند.
با تشکر
خوباش را بردار بقیه را بگدار

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما