خانه | خبر | اخبارایران

تجمع کارگران اخراجی شهاب خودرو در برابر وزارت کار

شنبه, 1391-01-19 16:08
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

کارگران اخراج شده کارخانه شهاب خودرو، امروز، شنبه ۱۹ فروردین ماه در برابر وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تجمع کرده و خواستار “پی گیری دلیل اخراج و بازگشت به کار” شدند.

 
به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، کارگران معترض بامداد امروز در برابر در کارخانه تجمع کرده بودند اما به دنبال بی‌توجهی مسئولان به اعتراض آن‌ها به وزارت کار رفتند. ۴۰۰ نفر از کارگران اخراجی شهاب خودرو، چهارشنبه هفته گذشته نیز در برابر ساختمان ریاست جمهوری برگزار شد.
یکی از نمایندگان کارگران معترض، به خبرگزاری ایلنا گفت که اخراج کارگران در آغاز سال جدید، با توجه به شعار امسال با عنوان حمایت از کار و تولید، کارگران را “غافلگیر و متعجب” کرده است.
 
سال گذشته کارگران و مدیر عامل کارخانه به خاطر حذف بخشی از خدمات از جمله اضافه کاری و نهار درگیر شدند و این مساله منجر به اخراج کارگران شده است
آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی سال ۱۳۹۱ را سال “تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی” نامیده است.
 
نماینده کارگران تجمع‌کننده می‌گوید که آنها خواستار اقدام دولت و نمایندگان مجلس نسبت به “بازگشت بکار و پرداخت سایر مطالبات ۶۵۰ کارگر اخراجی” هستند.
 
به گزارش ایلنا، سال گذشته کارگران و مدیر عامل کارخانه به خاطر حذف بخشی از خدمات از جمله اضافه کاری و نهار درگیر شدند و این مساله منجر به اخراج کارگران شده است.
 
مدیرعامل کارخانه به بهانه اتمام قرارداد کارگران قراردادی و روزمزدی، ۶۵۰ نفر از کارگران این کارخانه را از ادامه کار منع کرده و در روز چهاردهم فروردین ماه سال جاری مانع از ورود این کارگران به کارخانه شده است.
 
کارگران اخراج شده بین ۸ تا ۲۲ سال سابقه فعالیت به صورت قراردادی و روز مزد داشته‌اند.۳۵۰ نفر از آن‌ها روزمزد بوده‌اند وقرارداد ۳۰۰ نفر از آن‌ها نیز هر شش ماه یکبار تمدید می‌شده است.
 
۱۴ فروردین ماه، در نخستین روز کاری سال جدید نیز تمامی کارگران کارخانه تولید شمش چدن شرکت ذوب آهن غرب کشور (کوره بلند) با عدم تمدید قرارداد کاریشان اخراج شدند. نماینده کارگران اخراجی این کارخانه گفته است در صورتی که وضعیت کاری آن‌ها مشخص نشود به تهران آمده و در مقابل مجلس تجمع خواهند کرد.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما