خانه | خبر | اخبارایران

کلینتون قول "بازگشت امنیت به خلیج فارس" را داد

شنبه, 1391-01-12 18:03
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه ایالات متحده امروز (شنبه) در نشست افتتاحیه همایش جدیدی در رابطه با امنیت آمریکا و خلیج فارس، به سران کشورهای عربی خلیج فارس برای بالا بردن توان دفاعی منطقه در مقابل "تهدیدهایی چون ایران" قول همکاری داد.

خبرنگار رویترز می‌نویسد: "گمانه‌زنی‌ها درباره برنامه‌های هسته‌ای ایران نگرانی کشورهای عربی سنّی‌نشین خلیج فارس را افزایش داده چرا که ایران به‌عنوان کشوری شیعه در منطقه همیشه برای آنان در حکم یک رقیب بوده است."

به گزارش این خبرگزاری، کلینتون در این مراسم که با حضور وزاری امور خارجه شورای همکاری خلیج فارس، مشتمل بر شش کشور عربی عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین، کویت، عمان و قطر، برگزار شد، گفت: "تعهد ایالات متحده نسبت به مردم و ملل کشورهای خلیج فارس، بسیار محکم و استوار است. استحکام روابط ما با یکدیگر به صخره باثباتی می‌ماند که در منطقه قد برافراشته است."

در نشست امروز عمده بحث‌ها حول تغییرات سیاسی خاورمیانه در یک سال گذشته، خشونت‌های سوریه، موضوع جنجالی برنامه‌های هسته‌ای ایران و چگونگی مهار کردن دخالت‌های این کشور در امور کشورهای همسایه‌اش خواهد بود

او افزود: "هم‌اکنون ما چشم‌انتظار گسترش روابط چند جانبه‌مان با شما هستیم."

به گفته کلینتون، در نشست امروز او با وزاری خارجه کشورهای عربی خلیج فارس، عمده بحث‌ها حول تغییرات سیاسی خاورمیانه در یک سال گذشته، خشونت‌های سوریه، موضوع جنجالی برنامه‌های هسته‌ای ایران و چگونگی مهار کردن دخالت‌های این کشور در امور کشورهای همسایه‌اش خواهد بود.

دولت‌های عربی خلیج فارس، ایران را به پشتیبانی از قیام بحرین و ایجاد تنش‌‌هایی میان اقلیت شیعه در عربستان سعودی متهم می‌کنند.

با افزایش فشارهای اقتصادی و سیاسی بر حکومت ایران، انتظار می‌رود که در اواسط ماه آوریل، مذاکرات تازه‌ای میان این کشور و قدرت‌های جهان صورت بگیرد.

روز جمعه باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده نیز با اظهار این که نفت به قدر کافی در بازار جهان وجود دارد که کشورهای جهان بتوانند واردات خود از ایران را متوقف کنند، قول‌ داد که تحریم‌های شدیدتری را در مورد ایران اعمال کند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

آري ! با هزينه ملت ايران و ديگر ملتهاي منطقه ، با زمينه سازي جمهوري اسلامي ! حاكماني كه ثروتهاي ملي را بي حساب و كتاب در اختيار دارند ، همه عمر بي حسابرسي و نظارت ملي حلكم مطلقه هستند ، بي دليل با اسرائيل و امريكا دشمني ميكنند و هزينه اش را ملت بايد بدهد. در برابر ، از حكومت بعثي سوريه پشتيباني ميكنند! حكومتي كه از امارات عربي كه در برابر ايران ادعاي ارضي دارد رسما پشتيباني ميكند! حكومتي كه ملت خود را سركوب ميكند، با مردم خود ميجنگد ولي در برابر حاكمان جنايتكار روس و چين و در برابر حاكمان عرب رفتار خفت بار و ذلت پيش گرفته! تهران ـ بابك

جمهوري اسلامي را بعنوان لولو سرهم کرده بودند تا کشورهاي عربي را وادار بخريد اسلحه بکنند ولي نميدانستند ملاها برخرمراد سوار شدند و حالا همه منطقه را طالب هستند....
همان جرياني که در افغانستان با علم کردن طالبان و القاعده عليه روسها پياده کرده بودند و هنوز نتوانستند کنترلش کنند....

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما