خانه | خبر | اخبارایران

تحريم تماس تلفنی توسط زندانيان سياسی بند ۳۵۰ زندان اوين

دوشنبه, 1391-01-07 12:30
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

پس از پنج روز نخست سال نو و برقراری دوباره تماس تلفنی در بند ۳۵۰ زندان اوين، زندانيان سياسی اين بند در اعتراض، از برقراری تماس تلفنی با خانواده‌های خود، خودداری کردند.

به گزارش کميته گزارشگران حقوق بشر، پس از آن‌که به‌دستور دادستانی در پنج روز نخست سال هرگونه تماس تلفنی و ملاقات زندانيان سياسی بند ۳۵۰ با اعضای خانواده‌های‌شان ممنوع شده بود، با برچيدن اين محدوديت، زندانيان سياسی تصميم گرفتند در اعتراض به اين اقدام از تماس تلفنی خودداری کنند.

بنا به اين گزارش زندانيان بند ۳۵۰ زندان اوين، هر ۲۰ روز و يا يک ماه يک‌بار حق دارند به‌طور محدود از طريق تلفن با خانواده‌هايشان، تماس بگيرند.

پيش از نوروز، خانواده‌های زندانيان سياسی از مسئولان زندان خواسته بودند، ترتيبی دهند تا آن‌ها بتوانند از طريق ملاقات و يا تلفن در روزهای عيد، با بستگان زندانی خود ارتباط بگيرند، اما اين درخواست با مخالفت مسئولان قضائی روبه‌رو شد.

زندانيان سياسی زن در زندان اوين به‌طور کلی از حق تماس تلفنی با خانواده‌های خود محروم هستند

در حال حاضر بيش از ۱۵۰ نفر زندانی در بند ۳۵۰ زندان اوين در حال گذراندن دوران محکوميت خود و يا در بازداشت موقت به سر می‌برند. بيشتر اين افراد در ناآرامی‌ها و رويدادهای پس از دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری در سال ۸۸ خورشيدی بازداشت شده‌اند.

از سوی ديگر کميته گزارشگران حقوق بشر خبر داده است که خانواده‌های زندانيان سياسی زن که در آخرين ملاقات سال گذشته، مقداری شيرينی و آجيل برای زندانيان برده بودند، با وجود اصرارهای فراوان، نتوانستند اين تنقلات نوروزی را به زندانيان سياسی زن برسانند.

زندانيان سياسی زن در زندان اوين به‌طور کلی از حق تماس تلفنی با خانواده‌های خود محروم هستند و اعتراض‌های آن‌ها در اين‌باره تاکنون نتيجه‌ای در بر نداشته است.

چندی پيش کميته گزارشگران بدون مرز نام ۲۵ نفر از زندانيان عقيدتی - سياسی زن در بند نسوان زندان اوين را منتشر کرده بود که در بين آنان از فعالان دانشجويی و جنبش زنان و همچنين زنانی با اتهامات همکاری با اپوزيسيون حکومت ايران و زنانی از اقليت‌های مذهبی، از جمله از رهبران بهائی، ديده می‌شوند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما