خانه | خبر | اخبارایران

آزادی پروين مخترع و مرخصی آريا آرام‌نژاد و چند تن از زندانيان سياسی

یکشنبه, 1390-12-28 18:58
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

پروين مخترع پس از هشت ماه حبس آزاد شد. همچنين آريا آرام‌نژاد هنرمند زندانی، به‌همراه علی‌رضا فلاحتی و احمد ميری، زندانيان سياسی زندان بابل به مرخصی آمدند.

کميته گزارشگران حقوق بشر خبر داد که بعد از ظهر امروز يکشنبه ۲۸ اسفندماه، پروين مخترع، مادر کوهيار گودرزی، فعال حقوق بشر، پس از تحمل هشت‌ ماه حبس، از زندان آزاد شد.

پروين مخترع، ۱۰ مردادماه، يک روز پس از بازداشت فرزندش، در منزل خود در کرمان، دستگير شد و مدت هشت‌ماه در بند عمومی زندان کرمان به‌سر برد.

اتهام وی در ابتدا "فعاليت تبليغی و اجتماع و تبانی عليه نظام" اعلام شد و به تحمل ۲۳ ماه حبس تعزيری محکوم گرديد که اين حکم در دادگاه تجديدنظر به ۲۳ ماه حبس تعليقی کاهش يافت.

وی همچنين در دادگاه ديگری متهم شده بود که به مقامات جمهوری اسلامی و "شهدا" توهين کرده که هفته گذشته در اين دادگاه از اتهام "توهين به رهبری" تبرئه و برای اتهام "توهين به شهدا"، به پرداخت جريمه نقدی محکوم گرديد.

چندی پيش نهاد بين‌المللی فری‌ميوز freemuse که مهم‌‌ترين نهاد پيگير وضعيت هنرمندان عرصه موسيقی در جهان به‌شمار می‌آيد، با راه انداختن کمپين و نوشتن نامه‌ای خطاب به مقام‌های ايران خواهان آزادی فوری و بدون قيد و شرط آريا آرام‌نژاد شده بود

پروين مخترع، به‌دليل مصاحبه با رسانه‌ها در زمان بازداشت پيشين پسرش و اطلاع‌رسانی نسبت به شرايط او دستگير شده بود.

کوهيار گودرزی، فعال حقوق بشر به‌تازگی به پنج سال حبس تعزيری در زندان شهرستان زابل محکوم شده است.

وی هم‌اکنون در بند ۲۰۹ زندان اوين به‌سر می‌برد و با وجود تقاضایش برای انتقال به بند عمومی ۳۵۰، اين درخواست از سوی مسئولان پذيرفته نشده است.

از سوی ديگر برپايه خبرهايی که در شبکه‌های اجتماعی اينترنت منتشر شده‌اند بعد از ظهر امروز آريا آرام‌نژاد، خواننده، آهنگ‌ساز و ترانه‌سرا به همراه علی‌رضا فلاحتی و احمد ميری، از اعضای جبهه مشارکت ايران اسلامی در استان مازندران؛ سه تن از زندانيان سياسی زندان متی کلای بابل، به مرخصی آمدند.

گفته می‌شود گروه ديگری از زندانيان سياسی اين زندان نيز به مرخصی آمده‌اند. سايت شخصی آريا آرام‌نژاد نيز اين خبر را تأييد کرده است.

آريا آرام‌نژاد آخرين بار روز ۱۷ آبان‌ماه سال جاری دستگير شد و تمام اين مدت را در زندان متی کلای بابل سپری کرد.

وی يک بار نيز پس از اعتراضات به نتايج دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری ايران در سال ۱۳۸۸، در بهمن‌ماه اين سال به اتهام خواندن ترانه "علی برخيز" توسط نيروهای امنيتی و اطلاعاتی استان مازندران دستگير شده بود.

علی‌رضا فلاحتی در روز ۲۱ آذرماه برای گذراندن شش ماه حبس تعزيری، خود را به زندان متی کلا معرفی کرده بود.

وی نيز در بهمن ماه سال ۸۸ به اتهام "تبانی عليه امنيت کشور" توسط اداره اطلاعات استان مازندران بازداشت و در دادگاه انقلاب شهرستان بابل به ۱۰ماه حبس تعزيری محکوم شد. اين حکم در دادگاه تجديدنظر به شش ماه حبس تعزيری کاهش يافت.

احمد ميری، قائم‌مقام جبهه مشارکت مازندران و فرماندار سابق بابلسر در روز هشتم فروردين ۸۹ به اتهام "اقدام عليه امنيت ملی" توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد.

احمد ميری از سوی دادگاه انقلاب شهرستان بابل به ۲۰ ماه حبس تعزيری محکوم شده بود، که در دادگاه تجديد نظر، به يک سال حبس کاهش يافت.

در روزهای گذشته خانواده‌های زندانيان سياسی و فعالان عرصه‌های مختلف اجتماعی با انتشار بيانيه‌هايی خواهان مرخصی و آزادی زندانيان سياسی در روزهای سال نو شده‌ بودند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

این یکی یگر دست ایت الله خامنه ای را میبوسد که فرمان عفو عمومی را صادر کنند و در این شب سالگرد همه خانواده هارا خوشحال کنند. این فرصت ها سالی یکبار یا کمتر پیش می اید و انتظار بر اینست که تمام زندانیان را با احترام سوار ماشین کنند و بدون اطلاع قبلی و سرزده به در خانه شان ببرند و انه را تحویل خانواده های چشم به راهشان دهند. اینست ان مرام اما علی که ما در تاریخ میخواهندیم و انتظار میرود به مناسبت سال نو همه مردم ایران خوشحال شوند. باشد که همین حرکت پیش زمینه ای برای گفتگو و حل اختلافات درونی شود. این حرکت از حل مناقشه اتمی مهمتر است.

به خامنه ای خون جوانان این مملکت تزریق میشه اگ او بمیره 76000000 ایرانی هرروزشان عید میشه.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما